Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
kizlaaar bugun yola cikicaz ankaraya donuyoruz ama oglumun bana attigi gol yine sag olsun sabahtan beri kendini hissettirmedi acil deneyimleriniz lazim kahve cikolata protein su ise yaramadi durtukluyorum oda yaramadi henuz
Canım ben hapşırınca ya da öksürünce o da hareketleniyor, öksürme gibi bişeler deneyebilirsin

Tansiyonum normal, doktorumda şişmelerin normal olduğunu söylüyor, bir hafta önce rutin kan tahlili yaptırdım detaylı sonuçlar normal dedi ama idrar tahlili istenmedi
Tansiyon önemli canim doktorun da normal dediğine göre bol bol dinlen ayaklarını soguk suyla yıka uzat olabildiğince doktorum sisecekse sisecek yapacak bir şey yok demişti, karpuz kiraz falan da ödem attiiriuor salatalık bunlardan tüket gerçi kiraza kan sulandırıcı olduğu için sıkıntılı yazmışlardı bir kaç gün önce ona dikkat et bir de karbonhidratı sınırlandır bakalım belki iyi gelir.

kizlaaar bugun yola cikicaz ankaraya donuyoruz ama oglumun bana attigi gol yine sag olsun sabahtan beri kendini hissettirmedi acil deneyimleriniz lazim kahve cikolata protein su ise yaramadi durtukluyorum oda yaramadi henuz
Canın normal 5 e kadar bekle hıçkırık dahil hiç hareket olmasa sıkıntı

Kızlar dogum yaklaştıkça bende bir korku başladı nasıl adapte olucam yapabilirmiyim değişik bir psikoloji sardı 3 aylık evliyken hamile kaldım ben plansız oldu iyi ki oldu istememezlik asla degil ama kendimi degisik hissediyorum..

Kızlar kabız için ne önerebilirsiniz iki gündür bayağı kötüyüm 1 kere zorladım kendimi canım yandı şimdi bişey yiyip içmeye korkar oldum yaaa uzun zamandır bu sıkıntım yoktu şimdi yine başladı sanırım. Zeytin yağ limon sıcak su falan içtim ama bu dönemde başka ne yapabilirim

Ben de 3. Ayımda hamile kaldım :) kist ameliyatı oldum doktorum muhtemelen çocuğun olmayacak o yüzden dene tedavi süren uzamasın dedi. Oldu çok şükür :) alışverişti odaydı vs her şey güzel de doğum kısmı beni de korkutmuyor değil. Bundan sonrası için artık yaşayarak öğreneceğiz

Sabahları özellikle aç karnına Ilık suya 3 tane gün kurusunu koyup yumuşatın suyu da için onları da yiyin 15 dakika sonra kahvaltınızı yapabilirsiniz kahvaltıdan 10 -15 dakika sonra 1-2 tane daha ılık suda beklettiğiniz gün kurusunu yiyebilirsiniz anında probleminizi çözecektir. Bide olabildiğince su için

Bana doktorum Hypnobirthing kitabını önerdi. Marie Mongan diye bi kadının geliştirdiği bi yöntem ve geçmişte kadınların evlerinde rahat rahat doğururken ne olup da bu kadar korkunun ve zorlanmanin başladığını anlatiyo. İçinde çok güzel gevşeme ve nefes egzersizleri de var. Doğurma korkusu olanlara çooook tavsiye ederim.

Çok sadece doğumla alakalı gibi yazdım ama o gevşeme ve nefes egzersizleri ya da doğuma hazırlık süreciyle ilgili egzersizler bebekle bağlanma ve sonrasındaki dönem için de faydalı oluyomus bu arada. Baba için de anneye destek olmakla ilgili bi bölüm vardı mesela

Doğurma korkusu değil benim ki ya daha sonrası için yetebilme gibi

iyi bayramlar hastane çantası hazırladınız mı neler koydunuz, ben ufaktan başlarım bir kaç güne
Ben mecburen hazırladım
Bebek için,
Alt üst takım da koydum sadece body de koydum tek parça, Zıbın koydum, bebek bezi koydum, alt açma koydum, kaşık biberon koydum, emzik koydum, bolca müslin koydum, penye battaniye koydum, ağız mendili koydum.

Kendim için,
Gecelik koydum, uzun altılı pijama takımı koydum, şortlu pijama takımı koydum, bir tane de sabahlık koydum, depend koydum, çorap emzirme atleti koydum

İlk aklıma gelenler bunlar, ebe de bunları koymamı söylemişti ben ebe’yle görüştüm çünkü.

Ben sırtüstü yatamıyorum artık o yüzden ayaklarımın altına yastık koyamıyorum

Günaydın kızlar, uykusuzluk başıma vurdu artık sağa yatıyorum olmuyor, sola dönüyorum olmuyor. Gece 4'e kadar dönüp durdum, bir çözüm bulan var mı? Delircem uykusuzluktan az kaldı
Benim de genellikle öyle artık kafama takmıyorum çünkü kafama taktıkça hiç uyuyamadığımı fark ettim

Kayısıyı geceden suyun içinde bekletip sabah yiyebilirsin aç karnına

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…