2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar H&M yeni doğan tulumları çok güzel peki sizce yenidoğan için 0-1 aylık mı almalıyım yoksa 1-2 aylık mı? Aralarında altı cm oynuyor. Hiç alan var mı?
kuzum h&m ve zara kaliplari biraz buyuk bilgin olsun lcw defacto carters tam m&s gap bi tik dar kalip bilgin olsun ben olsam hep buyuk aldik tam giysin diye 0-1 olani alirim ama bugun disari cikicam ikisini yan yana koyup beden icin sana boyut farkinin resmini cekiyim bana begendiginin modelini at bakiyim

Canım kontrolüme 5 gün var onu bekliyorum sancı belden geliyormuş yatınca vs geçmiyormuş diyolar ya o yüzden bekleyeyim dedim hata mı ediyorum acaba 🥹
Bu sertleşmelere kasılma deniyor onu biliyorum sen gene de bir doktoruna yaz sor bakalım belki çağırır seni üç gündür çok sertleştiğini dinlenince geçtiğini falan söyle, belki bir ilaç verir çünkü

kuzum h&m ve zara kaliplari biraz buyuk bilgin olsun lcw defacto carters tam m&s gap bi tik dar kalip bilgin olsun ben olsam hep buyuk aldik tam giysin diye 0-1 olani alirim ama bugun disari cikicam ikisini yan yana koyup beden icin sana boyut farkinin resmini cekiyim bana begendiginin modelini at bakiyim
Tamam kuzucuğum ben göndereyim sana çünkü çıkamadığım için asla anlamıyorum altı santim fark diyor ama bebiş 50 santim doğmazsa 56 santim onun için çok büyük olacak yani

Kızlar çıktım o kadar kötüyüm ki sinirimden oturup ağladım ve hala kendimi durduramıyorum. Devlet hastanesine gitmiştim şeker yüklemesini orda yaptırmıştım. Sonuçları göstermeye gittiğim doktora dün gece uyuyamadığomı kasık ve kaburga ağrım olduğunu söyledim. Bana sert bi üslupla geziyoesun ondan oluyor gezmeyeceksin bebeğin başını bekleyeceksin dedi. Sonuçlarımda idrsr yolu enfeksiyonum çok fazlaydı ama hiçbir şey demedi. Şimdi özele gidiyorum bir daha asla devlete gitmem. Bir de doçent doktordu böyle üslup olmaz
Ben devlet hastanesine de gidiyorum çoğunlukla hatta devlete gittim böyle şeyler yaşamadım demek kötü birisine denk gelmişsin üzme sıkma canını

Canım kontrolüme 5 gün var onu bekliyorum sancı belden geliyormuş yatınca vs geçmiyormuş diyolar ya o yüzden bekleyeyim dedim hata mı ediyorum acaba 🥹
Bu konuyu 2 doktora da sordum ayni seyi söylediler dinlenince geçiyorsa kasılma sancı değil kasılma ve sancılar düzenli gelirse direkt gel dediler benim sertlesmenin sebebi bebekten dolayı bebek hep aynı yerlerde topluyo kendini ve sertlestiriyor beni🥲

Canım bende şeker yüklemesi ve tahlillerimi devlette yaptırdım dr bana ben seni doğurtmam haftan ileri vs dedi bende zaten özelde takipli olduğumu söyledim bu sefer doğumu orda yapmaya para bulunuyor ama tahlillere bütçe ayrılamıyor dedi bende çok sinirlendim yinede sustum
Genelleme yapmıyorum ama devletteki çalışanların hasta psikolojisinden haberleri yok.Benim yaşadığım şehirde aşırı Suriyeli var sürekli doğum yaptıkları için sanırım doktorlar hemşireler çok bunalmış.

Bu konuyu 2 doktora da sordum ayni seyi söylediler dinlenince geçiyorsa kasılma sancı değil kasılma ve sancılar düzenli gelirse direkt gel dediler benim sertlesmenin sebebi bebekten dolayı bebek hep aynı yerlerde topluyo kendini ve sertlestiriyor beni🥲
Canım doktorumu aradım az önce geleyim mi karnım sertleşiyor yatınca oturunca geçiyor dedim oda aynı şeyi söyledi eğer ağrı vs eşlik ederse düzenli olursa gel dedi gerçek kasılmalar yatınca geçmez dedi inşallah sorun yoktur bi an önce geçer ya 🥹

Canım doktorumu aradım az önce geleyim mi karnım sertleşiyor yatınca oturunca geçiyor dedim oda aynı şeyi söyledi eğer ağrı vs eşlik ederse düzenli olursa gel dedi gerçek kasılmalar yatınca geçmez dedi inşallah sorun yoktur bi an önce geçer ya 🥹
Canım normal bunlar telaş yapma benim doktorum da normal dedi, sen stres oldukça daha çok hissediyorsun bence belki bebek yaslanıyordur bir yere

Kızlar H&M yeni doğan tulumları çok güzel peki sizce yenidoğan için 0-1 aylık mı almalıyım yoksa 1-2 aylık mı? Aralarında altı cm oynuyor. Hiç alan var mı?
ortalama 49-50 cm olarak doğuyorlar böyle hesaplayabilirsin canm. 1-2 aylık alırsan 5-6 cm payı olur ama en azından bir kaç hafta giyebilir

şimdi yakın zamanda doğum yapmışların fotolarına bakıyordum da denk geldi kısa kollu giymiş bebeği doğum sonrası sanırım ilk kıyafetlerini de kısa vercem ben ya. bu arada hmdeki bu tulum çok güzel keşke beyazı da olsa https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.1221966003.html

Eklentiler

• IMG_7291.png
    IMG_7291.png
    517,1 KB · Görüntüleme: 70
kasılma regl ağrısının şiddetlisi gibi belden karından vuruyor bir kaç saniye sürüyor geçiyor bir kaç dakika sonra yine vuruyor. sonra aradaki süre kısalıyor devamlı ritmik şekilde sancı geliyor böyle yaşamıştım ben doğum sancımı. ama bu ağrıyı daha önce yaşamadığım için anlayabilmiştim sancı olduğunu zaten öncesinde su gelmişti benim şüphe kalmamıştı

şimdi yakın zamanda doğum yapmışların fotolarına bakıyordum da denk geldi kısa kollu giymiş bebeği doğum sonrası sanırım ilk kıyafetlerini de kısa vercem ben ya. bu arada hmdeki bu tulum çok güzel keşke beyazı da olsa https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.1221966003.html
Ya bana da çok fazla kısa kollu bebiş kıyafetleri hediye geldi hepsi yenidoğan ve çok tatlış giydirmek istiyorum inşallah giydirebilirim

Ya bana da çok fazla kısa kollu bebiş kıyafetleri hediye geldi hepsi yenidoğan ve çok tatlış giydirmek istiyorum inşallah giydirebilirim
giydirirsin canm sıcaklara baksana uzun bence kullanmayacağız hiç. temmuz sonu ağustos başı doğsa 1- 1 buçuk ay kısayla devam ederiz. sonra eylül zaten serinleyecek 3-6 aylıklara geçeriz uzun olarak

selam kızlar hepinize hayırlı sağlıklı doğumlar diliyorum . Tüp bebek tedavisi biliyorsunuz maliyetli bu yüzden evde ek iş yapıyorum .ışıklı bebek oda süsleri kapı süsleri gibi düşünürseniz bana yazabilirsiniz .teşekkür ederim

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-06-05 at 12.13.57.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-05 at 12.13.57.jpeg
    103,8 KB · Görüntüleme: 63
Magnezyum kullanıyorum musun canım iyi geliyor diyorlar böyle durumlarda da

X