2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Günaydın kızlar dün doktorum bana şeker yuklemesi istemiş ben anlamamıştım bilgilendirme yapmadı çünkü normal kan idrar vercem sanmıştım sağlık ocağında veririm demiştim aile hekimine gidince bugün erken olduğunu söylediler 28.haftada yapılan birşeymiş normalde benim normalde şeker hastalığım yok ailede de yok acaba neden erken istemiş olabilir benden endişelendim biraz ben hiç yaptirmam diye düşünüyodum bı de. Siz yaptırdınız mı yaptıracak mısınız?
28.haftaya kadar yapılıyor diye biliyorum ben, ben mesela 26.haftamda yaptıracağım doktor o zaman çağırdı

Oksapar kullanan arkadaşlar daha önce doğumunuzda spinal anestezi mi oldunuz? Kan sulandırıcı kullananlarçin riskli diyorlar belden uyuşturmayı.
Ben kullandim ilk gebelikte 6 haftada 32 haftaya kadar belden uyusturma yaptilar zaten

Kasar peyniri muz maden suyu bebeğe kilo olarak iyi geliyor benim ilk gebeligidmede kilosu iyiydi bundada 780 dedi doktor şaşırdım bende 25 hafta iyi dedi gelisimi
Ben her gün muz elma mutlaka yiyorum haftada bir iki kaşar peyniri de yerdim. Artık yemeyim bari yoksa 5 kg felan doğmasın 😂

Günaydın kızlar dün doktorum bana şeker yuklemesi istemiş ben anlamamıştım bilgilendirme yapmadı çünkü normal kan idrar vercem sanmıştım sağlık ocağında veririm demiştim aile hekimine gidince bugün erken olduğunu söylediler 28.haftada yapılan birşeymiş normalde benim normalde şeker hastalığım yok ailede de yok acaba neden erken istemiş olabilir benden endişelendim biraz ben hiç yaptirmam diye düşünüyodum bı de. Siz yaptırdınız mı yaptıracak mısınız?
Benim doktorum da o haftalarda istedi canım. 27 28de. Ben yaptıracam çünkü annem de şeker var

Bana 21. Hafta da yaptılar.
Israrla isteme nedenleri de benim kilolu olmam ve bebeğimin tüp bebek olması, tüp bebek gebelerinde şeker çıkabiliyormus.
Sende bu ihtimaller var mı?

Meraba canim 24+2 bugun seker yuklemesi yapildi bana

Gebelik şekeri çok farklı. Normal şeker gibi düşünmeyin ailede olsa sizde çıkmayabilir. Ailede yoksa bile sizde çıkabilir. Normalde kilo ile bağlantılı olur onunla bile alakası yok. O yüzden sizden de istenmesi çok normal. Doktorlar şeker çok tehlikeli olduğu için riske atmıyor. Ama isterseniz yaptırmamak sizin elinizde. Bende mesela erken yaptırmak istedim ailemin tamamı şeker hastası + 90 kiloyum şuan. Kesin çıkar diyordum. Doktor önce açlık şekerine bakalım dedi. Baktı değerim çok düşük. Şeker riskin yok. Zamanı gelince yaparız dedi. Hiç belli olmuyor yani.
Birde erken istememiş bu tarihten 28ine kadar yapılabiliyor. Normal Aralık şuan.

Bana 21. Hafta da yaptılar.
Israrla isteme nedenleri de benim kilolu olmam ve bebeğimin tüp bebek olması, tüp bebek gebelerinde şeker çıkabiliyormus.
Sende bu ihtimaller var mı?
Ben de kilo çok aldım 11 kilo :KK43: şuan 79,9 / 80 gibiyim sizin daha mı fazla ?

Gebelik şekeri çok farklı. Normal şeker gibi düşünmeyin ailede olsa sizde çıkmayabilir. Ailede yoksa bile sizde çıkabilir. Normalde kilo ile bağlantılı olur onunla bile alakası yok. O yüzden sizden de istenmesi çok normal. Doktorlar şeker çok tehlikeli olduğu için riske atmıyor. Ama isterseniz yaptırmamak sizin elinizde. Bende mesela erken yaptırmak istedim ailemin tamamı şeker hastası + 90 kiloyum şuan. Kesin çıkar diyordum. Doktor önce açlık şekerine bakalım dedi. Baktı değerim çok düşük. Şeker riskin yok. Zamanı gelince yaparız dedi. Hiç belli olmuyor yani.
Birde erken istememiş bu tarihten 28ine kadar yapılabiliyor. Normal Aralık şuan.
Anladım benim hiçbir bilgim yoktu aile hekimi 28. Haftada istenir normalde çok erken istemiş diyince korkuttu beni. Açlık kan şekerim normalde düşük çıkar normal aralıkta kilolu da değilim ama dediğiniz gibi haftasına girdiğim için istedi o zaman🥰 içim rahatladı teşekkür ederim

kızlar merhaba bende 27 martta yaptıracağım şeker yüklemesi şuan 23+5iz geçen cuma devlet hastanesinde 730 gr biri 698 gr biri çıktı oğluşların. eşimin ailesinde şeker hastalığı var. kendi doktorum da yaptır dedi bakalım

Aynen oyle bendede kalpte parlakklık dedi ama yek basına sorun teskıl etmez dedı ama doktorlarda bazen korkutuyor getcekten gecer oda bastata korkutmuslardı senı burun kemıgıyle bk hamd olsun iyi bebıs😍 @Mehter34
Size de mi kalpte parlaklik var dendi benim ikizlerden birinde de var parlaklik. Aklimin bi kösesinde duruyor hep elde degil maaeslef.

kızlar merhaba bende 27 martta yaptıracağım şeker yüklemesi şuan 23+5iz geçen cuma devlet hastanesinde 730 gr biri 698 gr biri çıktı oğluşların. eşimin ailesinde şeker hastalığı var. kendi doktorum da yaptır dedi bakalım
Benim de ikiz ama henüz seker yüklemesi icin bisey demediler. Kanım cok düşük oldugu icin yarin tekrar gidecegim bi sorayim. Sizin de ikiz, kan ikizlerde cok dusebikiyormus kan seviyeniz nedir biliyormusunuz?

Merhaba kızlar.Bugün benimde kendi doktor kontrolüm vardı.Detaylı ultrasonda görülen kalpteki parlaklık için gelişim döneminde olabiliyor ama siz isterseniz öneririm bazı firmaları dedi.Eşim biraz daha uygun olsa yaptırmayı istedi ama 450 dolardan kapı açtılar.Vazgeçtik bunu öğrenmem çocuğa anne karnında müdahale edileceğini ifade etmiyor sonuçta diye düşündük.Kendimizi daha fazla üzmek istemiyoruz.
Zaman zaman tansiyonum çıkıyor kardiyolojiden randevu al istersen holter takılır belki kalp ekosuna da bakılır dedi.Haftaya tekrar gidicem.
Cnm bizimde parlaklik cikmisti istersen doktor amniyosentez yaptir ama mudahale etmeyeceksen kesinlikle gerek yok dedi. Mudahele ettirmem mümküm degil atan bir kalbi mi durduracagim Allah korusun bu fikir bile bana cok ürkütücü geliyor. Insallah saglıkla kucagimiza aliriz bebislerimizi. Tansiyom ve carpinti icim kan sayimina da baktir derim bende cok carpinti var kanim cok duşmuş ondan kaynakliymis

Düşük çıkması yeterli değil ama. Benim ilk gebeligimde. Düşük çıktı diye iyisin dediler. Meğer şekerim düşüyormuş çok yüksekten bir anda düşüyormuş. Hipoglisemi hastası oldum doğum sonrası ve oğlum kiloluydu. Suyun çöktü tüm şeker belirtileri mevcutmus şeker sadece şekerin yükselmesinde degl insülin denilen bir hormon var onun çok çalışması hepsi etken. Açıkçası doktorların bazısı gözden kaçırıyor şimdi ikinci gebeliğim bu bebeğimde iri bir bebek 780 gramdi geçen hafta sanırım yatkinligim var. Ben şekeri kestim. Rafine şeker yok ekmek çok az iyi karbonhidrat ile besleniyorm protein agirlikli

Nasıl peki uzun süreli bir süreç mi nasıl yapılıyo damardan mı şeker veriliyo acaba
Yok ilk oce ac karna kan aliyor sonra seker yuklemesi icip bi saat sonra tekrar aliyor ve son kez bitane daha aliyorlar
Ben onu ictikten yarim saat sonra kustum mahvoldum

Merhaba canim
Bende bugun yaptirdim 24+2 yim suan
Seker yuklemesi yapilirken karnima sanci girdi ve kustum cok kotuydu insallah bidaha istemez

X