2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Normal siyah çay içmek yerine mi? Pekmez boşa şeker alımı hem insulini uyarmaya hem de o kaloriye bence gerek yok. Açık siyah çaydan zarar gelmez. Lavanta özünün ne olduğunu ne işe yaradığını bilmiyorum .
canım karadut pekmezi faydalıymış ama lavanta özü çay olarak tavsiye edilmiyomuş şeker konysunda sıkıntın yoksa karadut pekmezi içebilirsin
Sagolasiniiiiiz. O zaman pekmeze devam 🙂

Kızlar merhaba birşey soracağım bi ara burda konuşulmuştu detaylı ultrason haseki hastanesinde var demişti biri ama kimin dediğini hatırlamıyorum doktorum da benden istedi ama özelde pahalı hasekiye yakınım ben nasıl randevu alacağım bilgi verir misiniz?

Ben Haseki Sultangazi ye Perinatoloji ye gideceğim detaylı için (doktor 5 ayda gel demişti ben isimleri karıştırıyorum 5.ayda olan ayrıntılı ultrason oluyor Di mi?)
Normal kadın dogum Doktorun Perinatoloji ye alan açmış olması lazım randevu almak için, yoksa randevuları hem göremiyorsun hem de alamıyorsun doktor onu sistemden açmayınca

Ben Haseki Sultangazi ye Perinatoloji ye gideceğim detaylı için (doktor 5 ayda gel demişti ben isimleri karıştırıyorum 5.ayda olan ayrıntılı ultrason oluyor Di mi?)
Normal kadın dogum Doktorun Perinatoloji ye alan açmış olması lazım randevu almak için, yoksa randevuları hem göremiyorsun hem de alamıyorsun doktor onu sistemden açmayınca
Ben aradım da bugün devlet kadın doğumda kaydım olması gerekiyormuş kaydım olmadan randevu vermiyorlarmış bende hiç devlet hastanesine gitmedim bugüne kadar

Ben aradım da bugün devlet kadın doğumda kaydım olması gerekiyormuş kaydım olmadan randevu vermiyorlarmış bende hiç devlet hastanesine gitmedim bugüne kadar

Dogrudur benim kaydım var devlette onlar bir defa hamilelik başında açmıştı Perinatoloji ye hala da randevu alabiliyorum (kimisi 3 ay sonra kalkıyor demişti) devlette kadın doguma randevu bulmak zor Perinatoloji ye daha da zor
Ben de mhrs yüklü ara ara bakıyorum mutlaka denk geliyor, bazen 1 gün sonraya Bile randevu yakalıyorum

Dogrudur benim kaydım var devlette onlar bir defa hamilelik başında açmıştı Perinatoloji ye hala da randevu alabiliyorum (kimisi 3 ay sonra kalkıyor demişti) devlette kadın doguma randevu bulmak zor Perinatoloji ye daha da zor
Ben de mhrs yüklü ara ara bakıyorum mutlaka denk geliyor, bazen 1 gün sonraya Bile randevu yakalıyorum
Mecbur özelde yaptıracağım bende

Kızlar kovit olup ağır atlatan varmı aramızda ne yapmak gerek biliyormusun uz Dr parol verip yolladı oda bir işe yaramıyor zaten
Keşke antibiyotik verseydi benim 3 gün ateşim çıktı baya hastalandım ama doktor ilk günden antibiyotige de başladı o ciğere inmesini önlüyor istersen sağlık ocağının doktoruyla konuş yazsin

Kızlar kovit olup ağır atlatan varmı aramızda ne yapmak gerek biliyormusun uz Dr parol verip yolladı oda bir işe yaramıyor zaten
Ben geçen ay geçirdim covid ilaç kullanmadım zaten kullanmamı da istemediler 2 hafta boyunca da yattım tat koku gitti öksürük burun tıkanıklığı sırt ağrısı tüm belirtileri vardı🥲 kemik sulu çorbalar, bol ılık su, ılık süt, zencefil bal c vitamini tükettim d vitamini kullandım. Geçmiş olsun inşallah çabuk atlatırsınız🙏🏻

Kızlar dün tekrar hastaneye gittim, kendi doktorum kolestazın var senin. Kontrolde ol sürekli dedi. Dahiliye doktoru her ay kontrole gel ama kanlarını burada ver, sağlık ocağında verme. Orada bekletiyorlar, doğru sonuç alamıyoruz dedi.
Ayrıca ayrıntılı ultrasona girdim. Herhangi bir problem görünmüyor dedi. Karaciğer değerlerim bebeği de etkilemiştir diye korkmuştum açıkçası.
LadyMorganas LadyMorganas erkek olduğu kesinleşti bebiş. Listeye ekleyebilir misin?

Slm hamisler nasılsınız ikinci adınızı oldunuz mu bugün yaptırdım ikinci aşıyı kilo alimim hızlanmış sanki 56 la başlamıştım hamileliğe 63 kilo olmuşum bile

Cok sevindin canim
Neden 2 haftada bir ebeye gideksin ki
32 haftada tekrar mi holter takilcak gene
2 haftada bir ebe olcucekmis tansiyonumu, yine de takip etmek istediler. 32. haftada tekrardan bebegin gelimisini gormek istediler, ne yazinnki yurtdisinda ayda bir gidilmiyor :KK43: resmen 8 hafta sonrasina randevu verdi yani

Slm hamisler nasılsınız ikinci adınızı oldunuz mu bugün yaptırdım ikinci aşıyı kilo alimim hızlanmış sanki 56 la başlamıştım hamileliğe 63 kilo olmuşum bile
Canim ben senden 10 gun kadar onde gidiyorum ama ben de 8 kilo almisim simdiye kadar.. 53.5 ile basladim 61.5 geldim tartida, normal herhalde degil mi

Canim ben senden 10 gun kadar onde gidiyorum ama ben de 8 kilo almisim simdiye kadar.. 53.5 ile basladim 61.5 geldim tartida, normal herhalde degil mi
Normal galiba ben kızıma mesela 55 le başlayıp 67 le bitmistim sonra 56 ya doğumdan sonra düşmüştüm doğumdan sonra gider die düşünüyorum çünkü bebeğin suyu eşi derken hafifleriz zaten doktor 13 le 15 kilo almanız normal dedi bana pazartesi randevum var bakalim bebeğim nasıl bir buçuk aydır görmüyorum en son 17 haftalıkken gitmiştim 203 gramdi hayırlısıyla su ayrintiliyada bir giriyim üçlü taramayi yaptırmadım istemedim zaten ikili pozitif di herşey pazartesi günü belli olur inşallah dua et bana sağlıklı olduğunu öğrendiğim endişeleniyorum bazen aşırı hareket ediyor artık mide yanmam az çok şükür bu konuda rahatım yeme konusu aşırı derecedeyim yemek konusunda isteğim çok

canım senle ortalama aynı gidiyoruz aşağı yukarı bende 57 kiloyla başlamıştım 62 ye çıkmıştım sonra geçen ay 61 olmuştum pazartesi benimde ikinci aşım var bakalım ben kaç kilo oldum aynı gün doktor kontrolümde var zaman geçmiyo resmen pazarteai olsun biran önce ☺️💖 inşallah bende 63 falan olmuşumdur yada daha fazla çünkü hemşire daha sık yemeye çalış kilo alman gerek demişti oğlumda 60 la hamile kaldım 70 le doğuma girip 60 la çıkmıştım bundada öyle olur inşallah en fazla 60 la çıkarım

canım senle ortalama aynı gidiyoruz aşağı yukarı bende 57 kiloyla başlamıştım 62 ye çıkmıştım sonra geçen ay 61 olmuştum pazartesi benimde ikinci aşım var bakalım ben kaç kilo oldum aynı gün doktor kontrolümde var zaman geçmiyo resmen pazarteai olsun biran önce ☺️💖 inşallah bende 63 falan olmuşumdur yada daha fazla çünkü hemşire daha sık yemeye çalış kilo alman gerek demişti oğlumda 60 la hamile kaldım 70 le doğuma girip 60 la çıkmıştım bundada öyle olur inşallah en fazla 60 la çıkarım
İnsallah cnm benimde pazartesi ayrıntılı var enfldiseliyim biraz benim ki aşırı hareketli hiç durmuyor geceleri vurmasindan hareketleri serlestiriyor rahim üstünü ağrı yapiyor övüp duruyorum lavabo desen ayrı 17 haftalıkken gitmiştim 203 gram demişti acaba kilo aldım gelişimi nasıl üçlüyü ret ettim zaten ikili pozitif olunca 😔😔 korkmuyor değilim bir şeyi eksikmi die

2 haftada bir ebe olcucekmis tansiyonumu, yine de takip etmek istediler. 32. haftada tekrardan bebegin gelimisini gormek istediler, ne yazinnki yurtdisinda ayda bir gidilmiyor :KK43: resmen 8 hafta sonrasina randevu verdi yani
Gene iyi 8 haftada vermesi
Burda kalbimde carpinti vardi ritim holter takilmasi lazim dediler hala bekliyorum siraya
Mecbur başka bi ile gittim ayni gun taktilar

Merhaba canim
Ben daha aşi olmadim saglik ocaginda yokmuş
Oldugunda arayacaklar miş

İnsallah cnm benimde pazartesi ayrıntılı var enfldiseliyim biraz benim ki aşırı hareketli hiç durmuyor geceleri vurmasindan hareketleri serlestiriyor rahim üstünü ağrı yapiyor övüp duruyorum lavabo desen ayrı 17 haftalıkken gitmiştim 203 gram demişti acaba kilo aldım gelişimi nasıl üçlüyü ret ettim zaten ikili pozitif olunca 😔😔 korkmuyor değilim bir şeyi eksikmi die
korkma canım allahın izniyle bişey olmaz herşeyi tamdır benim bebişte çok hareketlendi göbekte aldı başını gitti çokta sertleşti hareketleri karnımın vurduğu yere bakınca hareketi net görüyorum maşallah 😍 benim 20 şubatta 18-19 haftalık falanken 270 gr demişti bakalım şimdi ne durumda lavabo demişken dışarda olup tutmaya çalışınca falan afedersin yapınca sanki daralmışta rahatlıyo içerde karnıma ağrı giriyo kasığım ağrıyo ama normaldirheralde ortalama 5 hafta sonrada uyuşmazlık iğnem var inşallah iğne konusunda sorun çıkmaz

İnsallah ayrintilida bi sorun cikmiyacaktir
Benim bebiş ozellikle aksamlari cok hareketli
Lavobadan cikamiyorum desem yeridir
23 haftada kilosu 570 demisti doktorum

X