2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Tek mi doz? Bir ay sonra hatırlatma yapmayacaklar mı sana şaşırdım😧

yiyeyim yiyeyim ama lady ayaklarım ve ellerim çok şişiyor. Büyük ihtimalle aldığım 5 kgnın 2-3 kgsu ödem yağ değil
tahlillerimde biraz albümin çıktı (bilmiyorum etkili mi) o yüzden çok aradayım tuzlu yesem mi yemesem mi diye

Normalde alınır ama koldaki o ağrıyla iki gün ben kolsuz gibiydim 😂
Tansiyonun 9 lardaysa baş donmen varsa arada tuzlu ayran ic tabi
Ama dedigin gibi tuz odemde yaptiriyor
Gerisi sana kalmiş

Insallah olmaz canim, dikkatli bir sekilde olcuyorsun zaten, hem doktorlar da takip ediyor tansiyonunu, olumlu dusun <3
Ben olcuyorum
Doktora tansiyon icin gitmeyi biraktim ikide bir diyolar tansiyonunu yaz
Yazıyorum bana diyo kadin dogum git
Kadın dogum diyor karddiyolojiye git kardolijide dahiliye git diyolar surekli hastanedeydim bi ara.
Bakacam 160 lari gecerse acile giderim direk daha iyi

Ben olcuyorum
Kadın dogum diyor karddiyolojiye git kardolijide dahiliye git diyolar surekli hastanedeydim bi ara.
Evet sen bir yukselme farkettiginde ve ya bas agrilarin basladiginda sakin durma. zaten daha once yasadigin icin bu tecrubeyi seni neler bekleyebilir biliyorsun. ama olumlu dusunmeye calisalim insallah bu seferkinde boyle bir durum yasamazsin

Kizlar bu uc gundur mide bulantilarim basladi hatta kusuyorumda ve bitmek bilmeye bas agrilarim ozellik sabahları
Sizde durumlar nasil? 😩
Bende de aynı durum var mide bulantılarım tekrar başladı ve midem çok yanıyor doktora soracağım kontrole gidince

ben çok aceleciyim heralde şimdiden ismi belli olsun herşeyini hazırlim koyim şimdiden dolaba eşyalarını düzenledim bana kalsa şimdiden hastne çantasını falan hazırlayıp hazır beklicem 🤣 biran önce 15 hafta falan sonraya gitmek istiyorum 🤣🤣
25. Haftada herşeyini hazır ederim diyen ben
23. Haftada tek çöpü olmayan ben 😬😅

benimkinin herşeyi var canım kendisini bekliyoruz ama inşallah 37-38 haftadan sonra ama çook sabırsızlanıyorum biran önce kucağıma almak istiyorum 😍
Ben dee. Sağlıkla gelsin bir günde bile alınır Herşey.
Almadım bişy daha ama karar verdim neler alacağıma
Yaz bebesi kolay yaaa pişik olmasın yeter 😸

Ben dee. Sağlıkla gelsin bir günde bile alınır Herşey.
Almadım bişy daha ama karar verdim neler alacağıma
Yaz bebesi kolay yaaa pişik olmasın yeter 😸
bende onun için bebek pudrası var ama fırsat oldukça bepantol pişik önleyici krem alıp koyucam oğlumda çok işime yaramıştı eczanelerde açılmış artık alırım onun haricinde biberonu kıyafetleri baddanyesi herşeyi var ana kucağı alıcaktım ama olmasada olur benim için oğlumdada kullanmadım şampuanı oğlumada dalin kullanıyorum zaten bikaç tane var beşikte zaten artık istediğimden bulamam oğluma kullandığımı yaptırıcam büyük beşiğide var zaten bitek kendisi kaldı allah izin vetirse inşallah 💕😍

Bende bir çorap bile almadım oyüzden çok telaş içindeyim ama eşim çok rahat 6-7 aylık olsun alırız diyor
Şimdi de 30. Haftayı bekliyorum
Ah şu erteleme huyum 😅

bende onun için bebek pudrası var ama fırsat oldukça bepantol pişik önleyici krem alıp koyucam oğlumda çok işime yaramıştı eczanelerde açılmış artık alırım onun haricinde biberonu kıyafetleri baddanyesi herşeyi var ana kucağı alıcaktım ama olmasada olur benim için oğlumdada kullanmadım şampuanı oğlumada dalin kullanıyorum zaten bikaç tane var beşikte zaten artık istediğimden bulamam oğluma kullandığımı yaptırıcam büyük beşiğide var zaten bitek kendisi kaldı allah izin vetirse inşallah 💕😍
Bepanthol çok iyi kesinlikle
Oh sende maşallah öncekinden Herşey varmış
Benim bi bebek arabası ile puset. Başka hiçbişyi yok 😞 herşeyi ama herşeyi verdim ihtiyaç sahiplerine bir daha doğurmam diye :)

Şimdi de 30. Haftayı bekliyorum
Ah şu erteleme huyum 😅

Bepanthol çok iyi kesinlikle
Oh sende maşallah öncekinden Herşey varmış
Benim bi bebek arabası ile puset. Başka hiçbişyi yok 😞 herşeyi ama herşeyi verdim ihtiyaç sahiplerine bir daha doğurmam diye :)
benim oğlan henüz 3 yaşadı ona hediye diye çok kız bebek kıyafetleri falan geldi kaybımdan olanları bende verdim hep o eşyaları kullanamadım zaten hep aklımda kalbimde 32 haftalıktı kızım kaybettiğimde şuan herşeyi var ama o korku hep içimde allah göstermesin bidaha öyle bişey ne bana nede başka birine hep oğlumun uniseks kıyafetleri ve oğluma gelen kız bebek kıyafetleri var şimdi ve baya bişeyi varmış dolaba düzenleyince farkettim o yüzdende bişey almicam

Benim ilk gebeligim ☝🏻
benim oğluma hamileyken 1.gebeliğimde aşılarım hep yapılmıştı sonra 32 haftalık kaybettim 40 gün sonra hemen ilk seferde oğluma hamile kalınca arasında boşluk yok fiye sadece 1 doz aşı vurmuşlardı o yüzden sordum canım bana şimdi oğlum 3 yaşafı ilk dozu oldum 20 marttada 2. dozu yapıcaklar

benim oğluma hamileyken 1.gebeliğimde aşılarım hep yapılmıştı sonra 32 haftalık kaybettim 40 gün sonra hemen ilk seferde oğluma hamile kalınca arasında boşluk yok fiye sadece 1 doz aşı vurmuşlardı o yüzden sordum canım bana şimdi oğlum 3 yaşafı ilk dozu oldum 20 marttada 2. dozu yapıcaklar
Basin sagolsun Allah yasatmasin tekrar. Burda 5 yil icinde asi olmayan gebelere 1 doz yapiyoruz deprem bolgesinde asiya ihtiyac oldugu icin dediler hatta gebeysen ve 5 yil icinde olduysan asiyi yapmiyolarda. Asi olmazsan bebege dogumda yapiyolar.

Basin sagolsun Allah yasatmasin tekrar. Burda 5 yil icinde asi olmayan gebelere 1 doz yapiyoruz deprem bolgesinde asiya ihtiyac oldugu icin dediler hatta gebeysen ve 5 yil icinde olduysan asiyi yapmiyolarda. Asi olmazsan bebege dogumda yapiyolar.
canım deprem bölgesinin tam göbeğinde olduğumuz için aşı konusunda sıkıntı yaşamadık inşallah artık iğnedede sorun yaşamam eczaneler açıldı dün gece bende unutmuşum eşimde kaynanam gildeydik gelince hemen uyuduk benim zaten hemen uykum geliyo gözüm bişey görmüyo sabah hatırladım ama düzenimi bozmim dedim az sonra eşim gelsin yatmadan yaptırırım oksapar ı da zaten hiçbir testimi yaptırmak nasip olmadı ayrıntılı ultrasonda olamıyorum oksapar da 10 gün kullanamadım en azından aşılarda eksik olmasın başka sorun yaşamam inşallah 🙏 inşallah hiçbirimiz yaşamayız artık sorun da bebişlerimizi bekleriz

Sagolun kizlar simdi oldum asiyi tek doz yapilicakmis dus alma dedi de bakcaz duruma gore 😀
Daha önce vuruldum o zaman mesela benimde tek doz olacak çünkü ilk hamilelikte 2018di iki doz vurdular o yüzden şimdi tek söz 1 sene sonra yine dedi seninde öyle mi

Ben olcuyorum
Ben ayrıntılı ultrasonla gittiğimde tansiyon takibi olan biri geldi hamileler icin12 mükemmel 13 idare eder 14 yanıma gel demektir😊 Perinatologtu

kızlar bebişlerin ismine karar verdinizmi ben şuan çok kararsızım ecrin düşünüyodum önce ama şuan aklımda birsürü seçenek var erva ikra eslem buğlem karar veremiyorum şuan sizde durumlar ne
Ben oğluma Serdal adını vericem 😍😍😍 kararlaştırdık çok şükür ismi

X