2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar acil bu durumu bilenlerden yardım ıstiyorum nolur birşeyler söyleyin benden 2 gün boyunca baş parmağım kadar pıhtılar geldi şimdi ise adet kanaması gibi ara ara gelen kırmızı kan var sizce neden böyle oluyor bilginiz var mı pazar günü doktora gittim kalp atışı var demişti bebeğin
Gecmiş olsun canim
Cok kaygilaniyorsan kadin acil doguma git bi sor

Son düzenleme:
Kızlar acil bu durumu bilenlerden yardım ıstiyorum nolur birşeyler söyleyin benden 2 gün boyunca baş parmağım kadar pıhtılar geldi şimdi ise adet kanaması gibi ara ara gelen kırmızı kan var sizce neden böyle oluyor bilginiz var mı pazar günü doktora gittim kalp atışı var demişti bebeğin
Canim biriken kan pihtilar halinde dusuyor. Aslinda progestan fitil kullanamıyor musun odamu alerji yapıyor.

Kaç haftalık oldun canm 20.haftada hissedersin sola yat şekerli bişey ye su iç. Bol bol birde öyle dene ama şuan iyidir diye düşünüyorum
18+3 canım hep sola yatıyorum. Magnezyum eksikliğinden olabişir belki. Bugün soracağım doktora. Dün maden suyu içtim az da olsa rahatlattı. Ama kasılmalar çok yoruyor. Sağ ayağımın üzerine basamıyorum. Ayağa zkr kalkıyorum. Sık olması korkutucu.

İkinci gebeligini yasayan arkadaslar sorum size bu haftalarda patir kutur tekme hissedilebilir mi yoksa ben baska bisey mi hissediyorum da bebege yordum. Hafif segirmeler cekistirmeler hissediyorum son 1.5 haftadir falan ama su bikac gundur bam gum tekme geliyo sanki anlik 1 2 defa falan uyandirdi hatta bugun.

Kızlar hani bu haftalarımızda duygusallık başlıyor ya bende aşırı sinir başladı aksine, bakıyorum hamile arkadaşlarım ağlıyor duygusallaşıyor ben de sinirleniyorum 🤦‍♀️ böyle olanınız var mı psikolojik sorunlarım mı var acaba 🤣
Ahahah yok canım psikolojik sorunun yok galiba bende de var bi gerginlik. Eğer psikolojik sorun varsa şuan kendimi sorgulamalıyım. Sanki bütün insanlar beni sinirlendirmek için sıraya geçmiş gibi

İkinci gebeligini yasayan arkadaslar sorum size bu haftalarda patir kutur tekme hissedilebilir mi yoksa ben baska bisey mi hissediyorum da bebege yordum. Hafif segirmeler cekistirmeler hissediyorum son 1.5 haftadir falan ama su bikac gundur bam gum tekme geliyo sanki anlik 1 2 defa falan uyandirdi hatta bugun.
Baya bam güm girişiyor uyanıkken benim kuş:)
Normal ve bebek hareketleri onlar bir haftaya daha da sertleşir.

18+3 canım hep sola yatıyorum. Magnezyum eksikliğinden olabişir belki. Bugün soracağım doktora. Dün maden suyu içtim az da olsa rahatlattı. Ama kasılmalar çok yoruyor. Sağ ayağımın üzerine basamıyorum. Ayağa zkr kalkıyorum. Sık olması korkutucu.
Hergun bir Beypazarı maden suyu ic çocuk içinde iyiymiş kasilma içinde bana doktorum tavsiye etmişti şuan icemyrm hala bazi şeyler midemi bulandiriyor kan ilacı bile. İçene kdr midem bulanıyor ama iştahım diğer konularda açıldi artık yemek yiyebiliyorum hatta biraz geç doyuyorm

Evet kilom iyiydi ama baya almışım ilk hamileligimde 16 kilo almıştım şimdide inşallah en çok öyle tamamlarım
Benim ilk hamileliğimde de 52 ile kaldm 62 ile doğum yaptım buda öyle olur gibi yinede bilemem ben biraz dikkat ediyorum ekmeği çok az yiyorm tatlı vs yemiyorm elimden geldiğince. Çok kisitliyorm yemeği yiyorm ama yalan yok

Ahahah yok canım psikolojik sorunun yok galiba bende de var bi gerginlik. Eğer psikolojik sorun varsa şuan kendimi sorgulamalıyım. Sanki bütün insanlar beni sinirlendirmek için sıraya geçmiş gibi
Hhahaha bak nasıl tercüman oldun duygularıma gerçekten öyle ağızlarını açmasalar bile bir sinir geliyor.. iyi o zaman kendimden şüphe duymayım :halay:

Benim ilk hamileliğimde de 52 ile kaldm 62 ile doğum yaptım buda öyle olur gibi yinede bilemem ben biraz dikkat ediyorum ekmeği çok az yiyorm tatlı vs yemiyorm elimden geldiğince. Çok kisitliyorm yemeği yiyorm ama yalan yok
Bende yemeğe dayanamıyorum çok yiyorum ama sabah kahvaltıda sadece ekmek yiyorum hep öyleydi yemekle sevmiyorum. Tatlıda canım çok istemiyor valla ama arada yiyorum abartmadan ama tartı öyle demiyor🤣🤣

Kizlar bi sey sorucam. Ben 21. haftamdayim, 4 kilo almisim. Dogumdan once 53.5 kiloydum simdi 57.5 geldim. Simdiden cok mu kilo almisim, endiselenmeye basladim. Endiselenmemin nedeni sagliksiz bir durum mu acaba, seker vs olabilir mi
bence endişelenme bende 59 kg hamile kaldım şuan 62 kg 19+3 haftam. doktorum 70 kg geçmememi bunun hem doğum hem bebeğin sağlığı için ideal kg olduğunu söylemişti. kaldı ki hepimizin boyu, vücut yapısı, yağ oranlarımız vs farklı kimseyle de kıyaslama bence kendini, yinede içinde şüphelerin varsa doktoruna sor bir kan tahlili yapsın için rahatlar en azından.

Evet hissetmen normal icerden ittirmeler oluyor artik dahada sertlesecektir😍

Merhaba kızlar bende temmuz annesi olacağım nasip olursa şuan 17+2 haftalik gebeyim ve tüp bebekle gebe kaldim. Doktorum bana 12. Haftada erkeğe benziyor dedi dün kontrolde ters duruyor çok zor görmek ama kız bu bebek dedi. Bende ikilem yaşamaktansa dün özel bir muayenehanesi olan bir doktor var yüksek kalite ultrason cihazlarla bakıyor ve ayrıntılı bakıyor bebeğin damarlarına kadar görüyor ona gittik. Ama cinsiyetle ilgili hicbirsey sormadık o herseyine baktıktan sonra biliyorsunuzdur heralde bebeğiniz erkek dedi ben tekrar şok dedim kız bebek dediler bize dedim doktor güldü hayır kesin erkek dedi ve testislerini ve pipisini gösterdi. Şimdi ben tekrar gittiğimde farklı birsey söylenecek diye stres içindeyim bebeğime bir zibin almak istedim onu bile alamadım dün. Cinsiyetin fotosunda ekliyorum kızlar çok zormuş bu durum

Eklentiler

• IMG-20230214-WA0000.jpg
    IMG-20230214-WA0000.jpg
    117,3 KB · Görüntüleme: 80
imdi ben tekrar gittiğimde farklı birsey söylenecek diye stres içindeyim bebeğime bir zibin almak istedim onu bile alamadım dün. Cinsiyetin fotosunda ekliy
Merhaba kızlar bende temmuz annesi olacağım nasip olursa şuan 17+2 haftalik gebeyim ve tüp bebekle gebe kaldim. Doktorum bana 12. Haftada erkeğe benziyor dedi dün kontrolde ters duruyor çok zor görmek ama kız bu bebek dedi. Bende ikilem yaşamaktansa dün özel bir muayenehanesi olan bir doktor var yüksek kalite ultrason cihazlarla bakıyor ve ayrıntılı bakıyor bebeğin damarlarına kadar görüyor ona gittik. Ama cinsiyetle ilgili hicbirsey sormadık o herseyine baktıktan sonra biliyorsunuzdur heralde bebeğiniz erkek dedi ben tekrar şok dedim kız bebek dediler bize dedim doktor güldü hayır kesin erkek dedi ve testislerini ve pipisini gösterdi. Şimdi ben tekrar gittiğimde farklı birsey söylenecek diye stres içindeyim bebeğime bir zibin almak istedim onu bile alamadım dün. Cinsiyetin fotosunda ekliyorum kızlar çok zormuş bu durum
erkek e benziyor gerçi ben pek anlamam ama ayrıntılı da bakmışlar sonuçta bence çok yanılmaz olmaz bu saatten sonra:)

X