2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Bebeğim kız oluyor. Geçtiğimiz hafta cumartesi günü babacığımı kaybettim kendi evimde. Sanırım üzüntüden bu geçtiğimiz cumartesi gecesi kanamam oldu çok şiddetliydi.Hemen kontrole gittim yıkılmıştım baktım kalp atışı var. O kadar boşluktayım ki buna şükür
Başın sağolsun canım

Bebeğim kız oluyor. Geçtiğimiz hafta cumartesi günü babacığımı kaybettim kendi evimde. Sanırım üzüntüden bu geçtiğimiz cumartesi gecesi kanamam oldu çok şiddetliydi.Hemen kontrole gittim yıkılmıştım baktım kalp atışı var. O kadar boşluktayım ki buna şükür
başın sağolsun canım allah sabır versin

Mrb kizlar nasılsınız bugün randevum vardı doktora kendi doktorum doğum iznine ayrıldığı için başka doktora randevu alarak muayene oldum doktor üçlü tarama istemediğim için bayabi bebeği inceled bana dedikleri biraz etkiledi sancimin olup olmaması Altan muayene edildinmi şuan senin sancım var dedi kan tahlilleri istendi baya bı sizce bir sorun varmıdır
Merhaba canim
Neye gore sancin var cunku nst sanci gozukur ultrasyon da gözükmüyo

Allah rahmet eylesin mekani cennet eylesin
Kanaman icin bol dinle ilaclarini aksatma

Farklı bi doktor perinatolok mu neymıs yani rapor verebilen biri kendisi yönlendirdi ona git dedi ama ona gidince bana hemen gelmene gerek yok dedi 3 4 hafta sonrası baana gelebilirsin dedi benimde işime geldi hepsine aynı para veriyoruz sonucta🥲
Benim perinatoloji 1200 istedi gerçekten çok pahalı ama yapacak bir şey yok bebeklerimiz sağlıklı olsunda ☺️

Şimdi aklıma takıldı ya bı dahaki kontrolde bunu ben de soracağım beni korkutmamak için sorun yok dememiştir inşallah rahim ağrısı gibi değil dimi seninki normal bel ağrısı
Yok belimden sol kalçaya doğru vuran bi ağrı. Sürekli ağrımıyo bazı hareketleri yaparken ağrıyo. Benim d vit düşük çıktı bi de Oksapar kullanıyorum o da osteoporoz riskini arttırıyo ve genel olarak oturarak çalışıyorum. Bunlara bağlı olabilir diye düşünüyorum 🤔 özeldeki doktoruma gitcem yarın bakalım daha detaylı öğrenirim

Kızlar ayrıntılı için doktorum randevu al dedi ama o ay kendisine de randevu almam lazım mı bilemedim, bi tek ayrıntılıya gitmem yeterli midir ki
Bana doktorum geçen ay demişti detaylı ultrasona ç git sonra sonucu bana göstermeye getir kendisi muayene etmeyecek bu ay iki gün sonra detaylı ultrasona gideceğim aldığım sonuçu kendi doktoruma göstereceğim sadece

Başın sağ olsun canım Rabbim sabırlar versin 😔

Hiç bir şey demedi kan degerlerim baya düşülmüş ilaç yazdı
Ben iyice kasılmaya başladım. Bugün araba kullanamadım. Allaha dua ettim nolur yolda kalmayayım diye. Çarşambayı bekliyorum ama umarım bir şey olmaz. Kasıklarımın ortasında taş gibi bir şey toplanıyor. Kese mi bilmiyorum. Çok üzülüyorum her an deprem olacak diye panik haldeyim o tetikliyor sanırım. Bebeği de hissetmedim hiç. Sizler hissetmeye başladınız mı? Göğüslerim de patlamak üzere içinde kistler oluşmuş. Benim zaten kanser riskim var. Her şeyden korkar oldum. 😪

Merhabalar
Bence detaylı tarihi de, doktorların yaklaşımı da değişiklik gösteriyor ve bu sadece bizi korkutuyor.
Ben bu hafta cemil tasciogluna gittim hem aylık muayne hemde perintoloji bilgisi almaya
16 haftalık ama cinsiyeti göremedi.hatta ultrason i kadar kotu ki ben baş nere popo nere zor sectim dedi.
Perintoloji varmis ama detaylı bakmıyormuş, Zeynep Kamilde var başka nerde var bilmiyorum dedi.
İkili neden yaptırmadım dedi açıkladım yaştan dolayı diye. 3 lu yaptırdın mi dedi neden yaptırmam gerektiğini sordum ve istemediğimi söyledim ama bana sistemden üçlü tarama talebi oluşturdu istersen gitme dedi 🙂 şeker yüklemesi yaptır dedi istemiyorum dedim neden dedi anlattım yok yaptır dedi ama yalnis anlamadiysam 34. Hafta dedi bana çok geç geldi.
Sonuç cemil tascioglunu merak ediyordum gittim ve aklımda kalmadı o dosyayı kapattım. Doktor iyi olabilir ama ultrason berbat ötesi
Ultrasonun üstünden 10 gün geçsin özel bir hastaneye gidecegim
Normal kadın doğumuna gitmedim hiç ama perinatoloji dr u ve makinesi iyydi bana göre hangi dr a gittin acaba?

Sadi konuğu aradım gelip bir konusun doktorlarla depremzedelere yardımcı oluyoruz dedi senin gittiğin hastane hangisi
Şişli cemil Taşçıoğlu şehir hastanesine gittim 2 kere perinatoloji bölümüne zaten 1 o da 2 dr var dönüşümlü oluyorlar. İkisi de deneyimli dr ama ben daha önce 2 tane doğurdum ikisine de Zeynep Kamil e gittim perinatoloji ye dr asla senle muhatap olmuyor zaten üstünde öğrencilere sözlü sınav yapıyor. Sonra gidip sonuçları alıyorsun. O yüzden bu sefer burayı denedim. Detaylı olarak değil ama bana 1 ay sonra gel kemik gelişimine bakarım demişti ondan gidicem zaten her gitmede oluşan bütün organlara bakıyorlar. Bilmiyorum belki de benim beklentim düşüktür. Çam sakura yı da övüyorlar herşeyi yepyeni olduğu için. Ama önceden takipli hasta olma şartı varmış oranın gerçi sen istisnasın ama bana sapa geliyor demiştin. Bakırköy çok kalabalık oluyor onu söyleyebilirim sadece. Kanuni yi de deneyebilirsin perinatoloji var ama kendi kadın doğum birimi yönlendiriyor kaşeli bir kağıt veriyor gidiyorsun sonra sana randevu veriyorlar.

X