2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ay benim uyuyakaldığım için almayı unuttuğum günler oldu, o zaman daha çok değerini anladım prilamın benim bulantım kusmalarım yüzünden eşimin bebeğe kızdığı günler oldu, karnıma doğru rahat bırak anneyi artık, ufacıksın neler yapıyorsun falan diyordu. Bugün aaa senin kusman yok, rahatladın sanki, gezmeye gidebiliriz herhalde dedi. Bulantı yüzünden evden çıkamıyordum, o da eve tıkıldı bu yüzden

Gecmis olsun.Simdi nasıl oldun iyisindir inşallah??

16.haftaya girdik hareket yok bizde bazen iğne batar ya ete öyle bir şey oluyor.1 dakika bile sürmüyor hareket mi bilemedim.kaymada yok pit pit ta yok.bazen bir toplanma gibi bir şey oluyor ne için bilmiyorum.

16.haftaya girdik hareket yok bizde bazen iğne batar ya ete öyle bir şey oluyor.1 dakika bile sürmüyor hareket mi bilemedim.kaymada yok pit pit ta yok.bazen bir toplanma gibi bir şey oluyor ne için bilmiyorum.
canım toplanma dediğin yumruk gibi bi tarafta oluyo omu acaba eğer düşünsüğüm gibiyse o bebiştir bendede oluyo hatta artık daha çok oluyo eşim elini biraz karnımda gezdirince bebiş burda diye buluyo ilk bebişse geç hissetmen normal canım benimki şuan üçüncü gebelik inşallah sağlıkla doğan ikinci bebişim olucak inşallah sağlıkla alırız kucağımıza

Bir tarafa toplanma aynen canım.6 sene oldu hamile kalmayalı.benim buda 5. Gebelik.elini öpsün bir kızım var.3 tanede gitti.Umidimiz karnimizdakiler inşallah sağlıkla kucaklarimiza alırız.

Ben 400 gr almısım o kadar gözüküyor tartıda hatta sabahları aynı gibiyim ama bunun kötü bisey olduugunu düşünmüyorum hemşirem bana 20 li haftalarda zaten ucucaksın dikkatlı kilo almak az almak senin karına demişti bi dahaki gttigimde bende sorucam ama yinede

Artış olursa git ama emin ol hepimiz senin gibiyiz benimde hep adet oluyorum agrısı var belim kasıklarım sızlayıp duruyor ama hep bi seviyede bebiş yer yapıyor annesi

Doktor her zmaan daha iyidir gitme sansın olursa git gidemiyorsan parol içebilirsin benimde asırı agrıyor bazen konusamıyorum bile agrıdan içiyorum doktorum8 saat arayla içilebilir demişti tabi sadece asırı derece agrım olunca aldım bu zamana kadar ayrıca gebelerin hepsine sol tarafa yatmak kalbim daha iyi pompa yapmasını sagladıgı için tansiyon düzenledigini kan akısının daha iyi oldugunu söylüyorlar sol tarafına yat hep ayaklarımda hafif yukarıda olsun

Ben de almadım canım 14+4’teyim. Normal kilolarda olanlar için 20. Haftaya kadar almaması normal hatta iyi kabul ediliyor. 20. Haftadan sonra kilo alımı başlarmış. Herkesin bünyesi, hamile kaldığı kilosu farklı tabi kimisi erkenden de kilo alabilir aşırı kilo alımı veya kilo kaybı olmadığı sürece bi zararı yoktur diye düşünüyorum.

Günaydın kızlarrr bu çatlaklar için kremi şimdiden mi kullanmaya başladınız, kaçıncı haftadan itibaren gerekli ? Bir de sadece göbek bölgesine mi , krem önerisi de yazarsanız sevinirim?

Günaydın kızlarrr bu çatlaklar için kremi şimdiden mi kullanmaya başladınız, kaçıncı haftadan itibaren gerekli ? Bir de sadece göbek bölgesine mi , krem önerisi de yazarsanız sevinirim?
Ben başladım.Krem değil ama doğal Hindistan cevizi yağım vardı evde onu kullanıyorum.Göbeğe üst bacağa Allah ne verdiyse artık Kaşık fondöten fırçam vardı kullanmadığım onunla sürüyorum.Psikolojiye de iyi etkisi var bence hem kendime hem bebeğe şefkat gösteriyormuşum gibi hissediyorum

Ben bio oil aldım şimdilik bi düzene oturtturamadim ama düzene sokucam. Göbek basen ve bel tarafıma sürüyorum. Ertesi gün bile nem olduğunu hissediyorum tavsiye ederim. Jel olarak da lierac almayı düşünüyorum ama ona bi iki hafta sonra geçicem

Ben göbek bölgesine başladım doktorum kremler yerine ben doğal içerikli Hindistan cevizi yağı kantaron yağı kakao yağı badem yağı öneriyorum onları sürmek daha iyi olur bebeğin için dedi ben de bilmeden uni babynin yağını almış ona başlamıştım çatlak için ona devam edebilirsin dedi

Ben 14+5 teyim hala söylemedim bulantı kusmam olmadığı için çok sıkıntı yaşamadım. Bana kalsa hala söylemicem ama eşim söylemek istiyor. Başta 12. haftada söyleriz dedim. Sonra ikili testin, nipt’nin sonuçları çıksın öyle söyleriz dedim. Daha fazla oyalayamiyorum. Yakında sonuçlar çıkar

Alarm kur canım alarm, ben gece 11e alarm kurdum dünya savaşı da çıksa, bi saniye deyip içiyorum ilacı Benim eşim de geçen gün, bu kadar zorlanacağını bilsem ebeveyn olmak istemezdim dedi, garibim bebek doğunca rahata kavuşacağız sanıyor Keşke ortak taşısak bebişleri ya, 15gün biz 15 gün onlar taşısa böyle epey yorucu oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…