2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ay benim 5-6. Hafta başladı, daha yeni bitti. Yani umarım bitmiştir, 2 gündür çok az bulanıyor. 2 aydır kusmadığım gün sayısı bir elin parmağı ancaydı. Bazı günler serumla ayakta durdum. 14. Haftaya yeni girdim. Pıt diye kesildi sanki kusmalarım. Gerçi korkumdan prilamı hala bırakmadım ama hahaahah
Maşallah diyelim 🧿🧿😊

Kizlar siz şimdiye kadar kimlere söylediniz
Hala söylemeyenler var mı aranızda ailesine
Ben 15. Haftadayım birçok arkadaş farkına varmış sanırım 😢
Duyduklarına sevinmedim açıkçası çünkü daha da saklamak istiyordum aslında 🫣
Nazara çok inanırım
İş yerindeki herkes bizimle beraber öğrendi resmen, bulantım aşırı fazlaydı. Bazı günler ayakta duramadığım oldu. Söylemeseydik bile anlaşılıyordu. Özel olarak söylemediğimiz insanlar bile biliyordu arkadaşlardan.
Ailelere kan testi sonucuyla beraber söyledik. Eşim aşşşşı heyecanlıydı. Durduramadım. Bana kalsa ben kimseye söylemezdim 😂
Arkadaşların öğrenmeleri şu açıdan iyi oldu, hem doktor tavsiyeleri, hem yaşadıkları tecrübeler beni biraz rahatlattı. Bazen derste aşırı mide bulantım oldu, çocukları ödevlendirip arkadaaşa emanet edip tuvalete gidiyordum, benim yerime bakıyorlardı sağ olsunlar.

Doğru diyosun en azından bastırır. Ben ara öğünü bile bildiğin yemek yemek istiyorum😊 Son iki haftadir böyle oldu. Ilk etapta iki canlıyım normal bi şey olmaz dedim ama baktım tartı da artık çok hızlı değişiyor. Yapıyım çorba ya da bol salata tabakları
Yaa aslinda onerilerim var ama kimsenin canini cektirmek istemem ozelden yaziyorum sana 😀

Kızlar ben cumadan beri hiç iyi değilim. Başımın üstüne taş bağlamışlar gibi devasa bi ağrı var. Beynim zonkluyo. Ayağa kalkınca bulanık görüyorum. Kan yukarı akıyo sanki. Dün gece göğsüm sıkıştı nefes alamadım. Midem bulanıyo ishal oldum. Tansiyonum mu yüksek acaba diye düşünüyorum limon filan yedim ama değişmedi. İnternette bu belirtilere gebelik zehirlenmesi yazıyo ama 20 haftadan önce az görülür diyo. 😪 aklıma her şey geliyo. Acil de bi şeye bakmıyo burda rezalet mahrumiyet bölgesi resmen. Napıcamı bilmiyorum 😪

Kızlar ben cumadan beri hiç iyi değilim. Başımın üstüne taş bağlamışlar gibi devasa bi ağrı var. Beynim zonkluyo. Ayağa kalkınca bulanık görüyorum. Kan yukarı akıyo sanki. Dün gece göğsüm sıkıştı nefes alamadım. Midem bulanıyo ishal oldum. Tansiyonum mu yüksek acaba diye düşünüyorum limon filan yedim ama değişmedi. İnternette bu belirtilere gebelik zehirlenmesi yazıyo ama 20 haftadan önce az görülür diyo. 😪 aklıma her şey geliyo. Acil de bi şeye bakmıyo burda rezalet mahrumiyet bölgesi resmen. Napıcamı bilmiyorum 😪
canım bulanık görme varsa doktorunuzla iletişime geçin diyorlar, içini ferah tut bebek büyüyo diye de olabilir ben de sürekli bir şeyleri dert ediyorum. acilde ultrasonla bakmak zorundalar bence bir şansını dene

canım bulanık görme varsa doktorunuzla iletişime geçin diyorlar, içini ferah tut bebek büyüyo diye de olabilir ben de sürekli bir şeyleri dert ediyorum. acilde ultrasonla bakmak zorundalar bence bir şansını dene
Doktorun özel cep numarası yok bende. Geçen bir arkadaşın anlattığı gibi buradaki acilde ultrason yok. Sadece doğum varsa giriyor doktorlar. Ya da kanama varsa alttan bakıyorlar. En yakın şehre gitmem gerekiyor. O da 2 saate yakın sürer. 😪 İyi olmazsam bi iki saate eşim oraya götüreyim diyor.

Nazara çok inanırım
Ben yeni yeni çevreme söylüyorum, 15 haftadayım. Eşimin annesi bile yeni öğrendi . Çoğu kişiye söylemedim, hem dır dır çekemem hem öğüt...
Senin gibi nazara inanıyorum ama okuyorum sabah akşam. Allah korusun hepimizi.

İnşallah ya gerçekten ne bir şey yiyebiliyorum, ne su içebiliyorum. Haliyle halsizlik oluyor. Çok yoruldum, geçse de toparlasam artık.

Yaaa daha çok var o zamannnn 🥺🥺🥺🥺 Bağırsaklarım da çok etkileniyor bu işten, işin kötüsü o. Yemedikçe kabız oluyorum, hem bulantı hem kabızlık derken psikolojik olarak da çok çöktüm. İnşallah biter artık. ☹️
Aynı seylwri yasadm kabız oluyorsun bulantı. Kokular WC bile işkence ve su icemedigim için sürekli idrar yolu enfeksiyonu aynı zamanda midede Reflü ağızda kötü tat tat değişikliği. Çoğu geçti ama ağızda kötü tat ve mide deki yanma reflü geçmedi 18.hafta

Ay benim 5-6. Hafta başladı, daha yeni bitti. Yani umarım bitmiştir, 2 gündür çok az bulanıyor. 2 aydır kusmadığım gün sayısı bir elin parmağı ancaydı. Bazı günler serumla ayakta durdum. 14. Haftaya yeni girdim. Pıt diye kesildi sanki kusmalarım. Gerçi korkumdan prilamı hala bırakmadım ama hahaahah
Prilam 💖💖💖 kocamdan daha fazla temasa geçiyoruz 2 aydır kendisiyle 🤣🤣 ben geceleri 2 tane içiyorum ona rağmen yine bulantı oluyor, demek ki içmesem neler olurmuş kim bilir diyorum. 14.haftaya dayanırım bence ya, 6.haftadan beri ha geçti ha geçecek diyorum çünkü en azından belirli bi hafta olması dayanma gücü verir...

Doktorun özel cep numarası yok bende. Geçen bir arkadaşın anlattığı gibi buradaki acilde ultrason yok. Sadece doğum varsa giriyor doktorlar. Ya da kanama varsa alttan bakıyorlar. En yakın şehre gitmem gerekiyor. O da 2 saate yakın sürer. 😪 İyi olmazsam bi iki saate eşim oraya götüreyim diyor.
Bence gorme bozukluguda varsa beklemeyin gidin doktora 2 saat 3 saat artik. Cok gecmis olsun

Aynı seylwri yasadm kabız oluyorsun bulantı. Kokular WC bile işkence ve su icemedigim için sürekli idrar yolu enfeksiyonu aynı zamanda midede Reflü ağızda kötü tat tat değişikliği. Çoğu geçti ama ağızda kötü tat ve mide deki yanma reflü geçmedi 18.hafta
Çok kötü ya annelik gerçekten daha en başından çok yorucu ve meşakkatli 🥺 Allah sizlere de sabır versin ☹️

Kasık ağrım çoktu kızlar acile gittim kalp atışını dinledim çok şükür iyi bebeğim o kadar rahatladım ki anlatamam ama doktor bana (kadin doğum hastanesi) 2.'li testimi sordu düşük ihtimal cıktı dedim sonra 18 haftada gel 4lü tarama var dedi bende duymadım onu detaylı ultrason biliyorum dedim yok o ayrı bu ayrı dedi siz duydunuz mu doktorunuz hic bir şey dedi mi

Kasık ağrım çoktu kızlar acile gittim kalp atışını dinledim çok şükür iyi bebeğim o kadar rahatladım ki anlatamam ama doktor bana (kadin doğum hastanesi) 2.'li testimi sordu düşük ihtimal cıktı dedim sonra 18 haftada gel 4lü tarama var dedi bende duymadım onu detaylı ultrason biliyorum dedim yok o ayrı bu ayrı dedi siz duydunuz mu doktorunuz hic bir şey dedi mi
Evet 4 lü tarama ayrı detaylı ultrason ayrı.

Benim çarşamba günü yani 16+0 da 4 lü taramam var. Yani inşallah, Allahın izniyle 🙏🏻

Benim gebeliklerin çok kotu geçiyor aşırı kötü yoksa bende üç bebeğim olsun isterdim 🙂 ama nasıl istediysem yinede üç gebelik geçirdim biri yaşıyor elhamdülillah biri karnında birinide kaybettm. Çok çocuk gerçekten guzel
Canım baksana hayatım burnumdan geldi resmen 😂😂 4. Yu asla doğurmak diyemiyorum çünkü belli bir zaman geçince bı bebek özlemi oluyor bende de eşimde de. Hamileliğin su ilk 4 ayı çok zor ama sonrasında karnında oynamasi, dogurunca emzirmek herşeyin ilkini yaşamak bunlar bana aşırı mutluluk veren şeyler. Bunları düşününce hamilelik katlanilabilir oluyor 😊 yoksa her kustuktan sonra hüngür hüngür ağlıyorum

Bir kaç gündür yazamadım tüm yazdıklarınızı okudum kızlar.Cinsiyetler belli olmuş Maşallah.Ben bi kaç gündür giremedim perşembe günü kontrol amaçlı devlet hastanesine gittim arada gelebilirsin demişlerdi tansiyonumu çok yüksek buldu doktor.1 hafta takip istedi.Haftaya tekrar gel tahliller alayım senden bi kere alınmış bi daha alınmamış dedi tansiyon için başka şeylere de bakıcam kilo da hiç almamışsın dedi.Benim gibi 14 haftada kilo almayan var mı aranızda acaba?
Canım daha hiç almadım ama karnım alt taraftan büyümeye basladi

Evet 4 lü tarama ayrı detaylı ultrason ayrı.

Benim çarşamba günü yani 16+0 da 4 lü taramam var. Yani inşallah, Allahın izniyle 🙏🏻
Ben şuan 16+1 oldum doktor 18 de gel dedi hayırlısı kendi doktoruma bir yazacam yarın hiç lafını etmedi çünkü bana hep detaylı ultrasonu söylemişti

Nazara çok inanırım
🙋 Annem biliyor sadece geçen artik 3. Ay bitti diye sen tut abime şöyle nasıl üzüldüm. Bende nazara inanıyorum önceki kayıplardan heralde kimse bilmesin istiyorum

O haftalarda sanırım kan akışı mi basıncı mi bişey cogaliyordu. O dediğini iki gebeligmdede bir dönem yaşadım. Hatta bı ara kafam kanla doluymuş gibi yatamamistim çok garip bir gündü hala aklimda. Yine tansiyonunu ölç ve mutlaka doktoruna danış ama telaslanma. Dönem dönem yaşanan şeyler olacak.

Canım baksana hayatım burnumdan geldi resmen 😂😂 4. Yu asla doğurmak diyemiyorum çünkü belli bir zaman geçince bı bebek özlemi oluyor bende de eşimde de. Hamileliğin su ilk 4 ayı çok zor ama sonrasında karnında oynamasi, dogurunca emzirmek herşeyin ilkini yaşamak bunlar bana aşırı mutluluk veren şeyler. Bunları düşününce hamilelik katlanilabilir oluyor 😊 yoksa her kustuktan sonra hüngür hüngür ağlıyorum
Bende bebek özlemi çok oldugu için zaten rahat duramadm çünkü çok sevyrm bebekleri hele birde anne olmak gerçekten harika ama hamilelik dogum zor :) hic bir tadı olmuyor sonrası güzel geçsin inslalah kavuşmuş olmayı hayal ediyorum zaten

X