2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Takmiyorum ya bebeğimin madem burnu yoktu 12 hafta gittiğimde neden söylemedi
Ben adet yerini bulsun diye yaptırıyorum 3 gebeliğimde riskli çıktı ama takmıyorum çok
Hadi ya ucude sağlıklı doğdu dimi

Çok minik olacaklar ya 2.dönem başlasak çok iyi olur. İznimiz hep gidiyor süt iznini bizim okulda yarım gün boş olacak şekilde ayarlıyor müdür. Öğlene kadar dört ders tabi ders saatine göre değişir

kızlar bu seferki doktorum direk oksapar başlattı kullananlar yardımcı olabilirmi kendisi vuranlar nerden daha kolay oluyo siz nerden vuruyosunuz
Ben kullaniyorum canim. En acimayan yer göbek ama ben göbekten yapmıyorum rahme yakin vs diye..koldan yapıyorum cok acimiyor kucucuk zaten.

Cn
Kuzu sende bir baksana düşünmekten beynim patliycak resmen
Cnm senin ikili testin brz erken zamanda yapillmis zaten bu testlerin doğruluğu çok az doktor peşin peşin söylüyor zaten ki bu riskleri yüksek çıkmış normal doğuran çok kiis var çevremde ben bu testleri hiç anlamli bulmurm benimde yaş riskli çıktı 33 yaşındayım hiç umrumda değil

17 haftalık gebelik gaviscom rennie Duo doktor hangisi sana yararsa dedi yani deneme yanılma yapablrmsn benimde reflü ve gastrit

Valla birşey diyimmi içim fahatladi teşekkür ederim

17 haftalık gebelik gaviscom rennie Duo doktor hangisi sana yararsa dedi yani deneme yanılma yapablrmsn benimde reflü ve gastrit
Peki 17 haftalik azalma var mı hic eskiye göre? Tek umudum azalması evden disari cikamiyorum günde 9 kez kusmam var rekorum cok afedersiniz. Hem ozele hem devlete gittim arti endokrin uzmanına gidiyorum troid hormonum tsh düşük ciktigi icin o da kontrol ediliyor ara ara (gebelik troidi deniyormus). Rennie hic kullanladim ama bir daha doktora gidince soyleyeyim. Bu arada cvplarininz icin cok tesekkür ederim

kızlar bu seferki doktorum direk oksapar başlattı kullananlar yardımcı olabilirmi kendisi vuranlar nerden daha kolay oluyo siz nerden vuruyosunuz
Canım ben ilk aylarda karından vuruyorum, ilerleyen aylarda eşim kolumdan falan da vurmuştu
Vurduktan sonra vurduğun yeri ovalama yoksa morarma yapıyor, birde vurduğun yere Soguk birşey tutarsan da morarma olmaz diyorlar ama ben unutuyorum tutmayı

İlk zamanlar zor gelebilir ama meleğine kavuşma düşüncesi ile her zorluğun üstesinden geliyoruz, bazen Nerdeyse hiç acımıyor bazen hassas yere denk gelince acıyor ama dayanılmayacak gibi değil

Bu arada neden başlandı ve coraspin hap falan da verdi mi?

Bende de öyle oluyordu.Kontrolden bir gün öncesinden heyecan,korku,panik,stres yaşamaya başlardım.2,3 Randevum bir sürü duyguyu birarada yaşayarak geçti.Bunlar hep kaybetme korkusundan geliyor hep.Nefes egzersizleri yapmayı dene inan faydası olucak.Hareketler başlarsa sıkıntın kalmaz Burdayım der durur annesine.Zaten kontrol zamanı oluşuyormus tansiyon sonrasında yoksa korma bir şey olmaz.insallah

Hg aramıza Bebislerinde hayirli olsun.Insallah kucagina da alirsin.Allah yardımcın olsun .İkiz gebelikte zaten sertlik daha çok oluyormus artı reflü gastrit sertligide olusuyor daha da zor olur.Gastritten bende çok dertliyim ne yesem ağzımda.Valla bana dokunanlari tespit ettim hiç yanaşmıyorum yemiyorum.Diyetisyen eşliğinde ilerlemekte bence iyi olabilir senin için.Ne yağlı ne şekerli hiç bir şey gelmiyor eminim o liste yaparken güzel besinler yazacaktır senin için.Gecmis olsun şimdiden.

Devlette iyi bir hastanede amniyo sentez yaptırabilirsim canım ücretsiz inşallah sağlıklı sonuçlar alırsın
Doktor bu konuda birşey demedi 1:121 dedi ihtimali var diyip fetal le yönlendirdi onuda yaptırwmiyorum durumum okadar musyit değil karnından sıvı alınmasını diyorsan tam olarak bilmiyorum k.b onada ücret biçti değişen birşey yok yani ikisinede ücret istiyor

Valla birşey diyimmi içim fahatladi teşekkür ederim
Bende baktım canım gayet normal duruyor senin test sonucun bi sorun yok bence burun kemigi sadece bilinmiyor diyor onuda görememiş olabilir bence ama sen riskli degilsin ki sen neyden korktun ben anlamadım sen doktorla görüstün mü ben kacırdım mı yazdıklarını

Sen bakma ona yada baska doktora sor ama bence doktorundan memnunsan bi dahaki gitmeye dahada netlesir bence hersey ense kalınlıgı falan normalse sonucta sen yüksek riskli flaan filan cıkmamıssın anladıgım kadarıyla büyütme bunu yavrum be cidden bence önemli bisi yok

Zaten devletteki öyle diyince özele gittim burun kemigini göremiyorum dedi devletteki zaten ihtimal demişti beni korkutan burun kemiğinin gözükmemesi

İki evladım doğdu ilk defa bunda yaşıyorum bunları

Eklentiler

• 16740561048757194284672341696634.jpg
    100,3 KB · Görüntüleme: 34
Yaşım 39 ultrasonda sıkıntı görülmedi ama ikili testim riskli çıktı doktor fetal DNA yapalım dedi ben her halükarda aldırmayacağımı söyledim yine de yaptırmam gerekli mi dedim bana doğum esnasında bir ekip oluşturuluyor eğer bir problem varsa farklı uzmanların da yardımı lazım dedi bu aslında bunun için gerekli dedi kendimde stres olmak istemedim aylar var doğuma diye düşündüm çok rahat biri değilim bu benim yapım herkes farklı tabi öğreniyim kurtulayım dedim ne olacaksa olsun ve yaptırdım maddi anlamda zorlayıcı orası kesin Allah herkesin yardımcısı olsun benim gibi sonuç bekleyenlerin de sonuçları güzel çıkar inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…