2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Başka doktora da gitsen canım ense kalınlığı na ne dedi hemen panik olma benim kızımda yok dedi Dr başka Dr gittik gördü sen alternatif başka doktora da git bence hemen panik yapma canım ikili test benimde kötü geldi panik yapma hemen iyi bir doktor bul

Kürtaj niyetiniz yoksa yaptırmasanız da olur. Benim oranım size göre öyle yüksek çıktı ki. Benim 245/1 düşünün Ben kürtaj düşünmediğim için devam etmedim testlere.

Ama doktor kuzenlerim ve buradaki birçok kişi o kadar çok ikili testte yanlış pozitif çıktığını söyledi ki. Hiç canınızı sıkmayın çünkü kesin değil. Bir ihtimal.

Ha bide devlet hastanesinde göbekten sıvı alınan test var bedava adını unuttum düşük riski var derler ama çok düşük ihtimal istersen onuda yaptır için rahat eder
Malesef cnm ona 8 bin istediler benden bebeğin ölme ihtimalinide sundu doktor sıvının miktarına bagliymis

Banada ihtimal dedi ama.ne biliyim bir iyi konuşup bir kötü konuşması morali bozdu

Bide bazı adi doktorlar o testlerden para kazanıyor görse bile sırf para kazanmak için kötü konuşuyor sen başka doktora gözlük
Devlette özelde ikiside aynısını dedi 100 21 olasılık var dedi burun kemiği yokmuş

Malesef cnm ona 8 bin istediler benden bebeğin ölme ihtimalinide sundu doktor sıvının miktarına bagliymis
Devlet ondan paramı alıyormuş 4 yıl önce yaptırdım bedavaya devlette cozutmuş resmen ama sen sıkma canını ben doktorlarada güvenmiyorum para tuzağı oldu bu iş artık

Devlet ondan paramı alıyormuş 4 yıl önce yaptırdım bedavaya devlette cozutmuş resmen ama sen sıkma canını ben doktorlarada güvenmiyorum para tuzağı oldu bu iş artık
Kız kaçırdı okumuş annemle konuşurken duydu ağlıyor öğle sinirim bozuldu

Eklentiler

• 16740561048757194284672341696634.jpg
    100,3 KB · Görüntüleme: 90
Ben de fetal dna verdim pazartesi gunu.Ikili de yaştan da dolayı riskli çıkacağını düşündüğüm için hiç yaptırmadım.

Perinatoloji uzmanı bir doktora görünebilirsiniz,sizi sevk ederse.Onlar normal kadin doğumculara göre daha ayrıntılı bakıyorlar.
Yönlendirme yapmadi direk fetal testine yönlendirdi ama onuda yaptirmiycam daha hiç birini yaptırmam

Aldırmayı asla düşünmüyorum ya bana sunuda dedi 100 21 ihtimal dedi devletten çıkıp özele gidince özelde burun kemiği yok diyince zaten çöküş yaşadım acaba olusurmu burun kemigi
100 doğumda 21 kişide görülmüş canım geri kalan 79 doğum down sendromlu değil demek canım yüksek gibi gorunsede kendini yıpratma canım ve burun kemiği yoksa oluşmaz artık ama ben yok olduğuna da inanamıyorum daha önce mutlaka doktor fark ederdi ya da sen ultrason kağıtlarından fethedebilirdin ne bileyim bir doktora güvenme bir kaç yere git özellikle yüksek riskli gebelere bakan doktora

Bu 12 haftalık görüntüsü burda belli olmadı da 15 sinci haftadami belli oldu kafamı bu karıştırıyor

Eklentiler

• Snapchat-1708590551.jpg
    61,7 KB · Görüntüleme: 92
Yönlendirme yapmadi direk fetal testine yönlendirdi ama onuda yaptirmiycam daha hiç birini yaptırmam
İkili testte, fetal dna testi de olasılık testleri.Fetal dna güvenliği daha yüksek.En kesini amniyosentez dedikleri sıvı alma işlemi.Tabi riskli bir işlem.Benim bir arkadaşımın sizden çok daha fazla riski çıkmıştı.5 yıl önce 50/1 gibi bir orandi.Sağlıklı doğdu bebeği.

Bu 12 haftalık görüntüsü burda belli olmadı da 15 sinci haftadami belli oldu kafamı bu karıştırıyor
Evet bunda çok belli değil aslında ve hangi haftada göründüğü önemli değil görünmüş olması yeter ve bende kağıda tekrar baktım sen erken yatırmışsın tam 12+0 olmadan yapılmıyor doktorun hatası inşallah sağlıkla gelecek bebeğin ve bunların hepsi geçecek gazıyla uykusuyla uğraşacaksın

Devletten çıkıp ozelede gittim bugün oda gözükmüyor diyince yıkıldım zaten

Ben anlamadım ki ben ulturosona yolluyor zannettim. Meğer taramaymis keşke yaptirmasaydim bilmiyorum kafam dağınık şuan

Kız kaçırdı okumuş annemle konuşurken duydu ağlıyor öğle sinirim bozuldu
Elini zaten burnunun üstüne koymuş nasıl gördük kemik olmadığını resmen eli üstünde anneler böle bizden çok panik oluyorlar haklılarda işte genede panik yapmadan başka doktora damı gitsen ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…