2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Bir arkadaşımın doktoru sürekli yumruk olmasının da down sendromu için belirti olabileceğini söylemiş bak ne güzel eller açıktı diyorsun
Başına götürüyordu ayaklarını hareket ettiriyordu herşeyimi net gördüm

Aynen oyle. Doktorlar zaten hep kötüye hazırlıyor bazıları gerçekten can sıkıyor. Ben de inanıyorum sağlıkla alicaksin oğluşun u kucağına

Aynen hem hamilelik hem dogum sonrasi ama bebegini kucagina aldigim zaman unutuluyor herşey
Bide ikizlerde ikili test yaniltiyor ben yapmadim
Canım sen de ikiz annesiydin değil mi o zaman beni en iyi sen anlarsın. Keşke yaptirmasaydım. Bu üzüntü insanı mahvediyor. İnşallah bebeklerimi sağlikla kucağıma alırım da ben unuturum bu korkuları zor günleri

Aynen oyle. Doktorlar zaten hep kötüye hazırlıyor bazıları gerçekten can sıkıyor. Ben de inanıyorum sağlıkla alicaksin oğluşun u kucağına
Bu şekilde hazirlandirmaz insan ama ya resmen beni boka çaldı daha dedim devlete gitmem eşime bul para umrumda değil dedim özele gidicem dedim kadın öyle bir baktiki şaşırdım

Evet canim bende yaptirmadim oyuzden
Doktor sana soylemedimi yanliş cikiyor diye keşke bilgilendirseydi seni

Bu şekilde hazirlandirmaz insan ama ya resmen beni boka çaldı daha dedim devlete gitmem eşime bul para umrumda değil dedim özele gidicem dedim kadın öyle bir baktiki şaşırdım
Bak ben ilk kontrolumekese görmeye gittim bi heyecanla. Bakar bakmaz rahminde perde var bu çocuk sana tehlike aldirmanlazım dedi. Dünyam başına yıkıldı. O gün eve geldim ve o geceyi nasi geçirdim sana anlatamam. Ertesi gün özele gittim iyi bi doktora. Doktor o nasi bi saçmalık dedi. Evet rahminde perde var ama bu doğuramazsın anlamına gelmiyor erken dogum riskim var dedi rahatlattı nasıl bi stresti. Düşün o doktoru dinlesem o gün orda bebeğime kıyacaktım. Şimdi aklıma geldikçe kötü oluyorum bakma sen doktora. Allaha emanetiz hepimiz. Mutlaka başka görüş almak şart. Hiç sıkma kendini. Bi şey olmaz Allahın izniyle

Allah'ın sogaline karisilmaz hepimiz evlatlarımızı sağlıklı bir şekilde kucağımıza alicaz

Aşırı kötü durumdayım kendime gelemiyorum pozitif çıkmış değerim sitresten ağlamaktan ayağa durucak halim yok şuan.
En yakın arkadaşımın bebeği içinde bir sürü şey söylediler 2 sene önce.Yaş büyük etken doktor doktor dolaştı kızın gebeliği tehlikeye girdi stresten.Allah bağışlasın sağlıklı bi bebeği var şimdi.Bence bebeği de kendini de yıpratma canım.

Benim doktorumda %100 cevap vermiyor diye anlattı test için.Ben randevu alırken ikili test için 12. haftayı tam doldur mu diye sordular özellikle.Senin ki gördüğüm kadarıyla 11+2de yapılmış.Belki bununla alakası vardır.

Evet canim bende yaptirmadim oyuzden
Doktor sana soylemedimi yanliş cikiyor diye keşke bilgilendirseydi seni
Canım doktor bana ikili test için ultrasona baktığını bile söylemedi. Ultrason uzun sürdü. Sonra da kan vermen lazım dedi. İlk gebeliğim benim de sormak aklıma gelmedi. Şimdi fetal DNA sonucunu bekliyorum. Kaç haftadır böyle endişeli bir bekleyiş içindeyim anlayacağın.

Bilmiyorum ki belkide

Senin değerlerin kaç çıktı

Aşırı kötü durumdayım kendime gelemiyorum pozitif çıkmış değerim sitresten ağlamaktan ayağa durucak halim yok şuan.
Canım benim sakin ol lütfen.. Sana da bebeğine de yazık Arkadaşlarda söylemişler zaten, hepimiz de risk var. Kiminde düşük kiminde yüksek. İkinci hamileliği olan arkadaşlarlarım var ilk çocukta boş yere çok üzüldük ikili tarama yaptırmayacağım diyorlardı. Sen de hiç canını sıkma lütfen

Devlet hastanesine bende ilk başta iki kere gittim bir daha kapısından geçmem. İlk gittiğim gün kadın beni ağlatmıştı daha. Allah eksik de etmesin düşürmesinde.

Gncgm28 içini ferah tut. Ben ikili testi bu sebeple yaptırmadım.
Test ve ultrason yanılmasını sana şöyle basitçe anlatayım. Bugün 17 haftalık bebek gördük ve cinsiyet için kız dedik doktor da ben de . Ama doktorum (kendisine bayılıyorum ve güveniyorum) aynen şunu dedi “kız, pipi yok bak ama yine de bir sonraki gelişinde netleştirelim”
Ben doktor demeden kız biliyorum. Ama öyle değişkenlik olabiliyor ki hala cinsiyet dönme ihtimali var olarak bakıyor.

Gelelim senin durumuna, tanıdığım kişiye %99.9 down dediler. Zehir gibi bi çocuk doğurdu. Çok akıllı.
İkili teste güvenmiyorum. Bir de fetal DNA ya yönlendirmeler aşırı arttı son iki Yıldır. Açıkçası sen hayırdır??? Diye sorguluyorum.
Ona da para vermem diğerine de inanmam. Allahım dediği oluyo. Sapasağlam denilen bebeler erken doğumla, gebelik zehirlenmesi ile, şeker ile vs bir sürü sebeple sağlıksız doğuyor ya da ölüyor.
Hep iyiyi konuşuyoruz çünkü ağzımızdan çıkan Herşey evrene mesaj, enerji, dua.

Çooook sağlıklı bir oğluşun olacak inşallah.

Y yesillibiri çok güzel açlıklamış herşeyi. Bize birşey kalmamış.
Sen hamileliğin tadını çıkar.
Herşey güzel olsun bu topikte

Kilo için konuştuk bugün doktorum ile.
Bana “sen çok paniksin kg konusunda 3 kg bişey değil. Tamam dürüst olayom ilk 18 hafta 1 kgdan fazla beklemiyoruz ama 100 kg ile hamile kalan ile sen gibi zayıf olana aynı yaklaşımı uygulamıyoruz. Ayrıca aldığın vitaminler de kg yapar bilgine” diye beni rahatlattı.

İnşallah cnm

Bana sormadı ikili taramayı direk yolladı keşke gitmeseydin keşke ret etseydim haftaya gidicem özele baktiricam tekrardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…