2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Canım hiç korkma ben de kontrole gittim geldim. Bi iki saat sonra bir kan boşaldı anlatamam sanki adet olmuşum gibi. Parça parça ciğer gibi kocaman pıhtılar düşmeye başladı. Bardaktan boşalırcasına. Ben bebek gitti dedim. Ertesi gün doktora gittik yine bebek iyi ama hematomlar oluşmuş. Kanama oldukça gelmene gerek yok korma kanama olsun ki içerdeki alanlardan kurtul. Onları apse gibi düşün dedi. Kesecikler içinde kan dolu. Onlar baskıyla patladıkça kanaman olacak dedi. Dediği gibi de oldu canım. Neredeyse 3 ay durmadan kanamam oldu. 9 ay da sürebilir korkma dedi. Çok şükür sonra kesildi. O dönemde yatıyodum kanama azalıyodu bi doktora gideyim geleyim hareket edince başlıyordu. Ama kanaması iyi bir şey demişti doktor alanın azalması için. Şuan hala ultrasonda kanama alanım görünüyor. Kese büyüdükçe onu yok edecek dedi ama hala yok olmadı. Senin de bebişin iyi olacak. Kanama alanın bitecek inşallah içini ferah tut. 🙏❤️
Peki senden gelen kanların rengi neydi bana doktor siyah kahverengi kandan korkma ama kırmızı kan gelirse hemen gel demişti 2 haftadır siyah kan geliyordu dün gece kırmızı gelmeye başladı

Peki senden gelen kanların rengi neydi bana doktor siyah kahverengi kandan korkma ama kırmızı kan gelirse hemen gel demişti 2 haftadır siyah kan geliyordu dün gece kırmızı gelmeye başladı
Kıpkırmızı adet olmuşum gibiydi hep sadece pıhtılar koyu renkliydi. Böyle tutamıyordum kendimi afedersin klozetten kalkamıyordum oraya aksın diye. Tuvaletim geldi sanıyordum gidiyordum. İdrar yapar gibi kıpkırmızı kan akıyordu. O korkularımı anlatamam 😪 seni çok iyi anlıyorum. 🙏

Kıpkırmızı adet olmuşum gibiydi hep sadece pıhtılar koyu renkliydi. Böyle tutamıyordum kendimi afedersin klozetten kalkamıyordum oraya aksın diye. Tuvaletim geldi sanıyordum gidiyordum. İdrar yapar gibi kıpkırmızı kan akıyordu. O korkularımı anlatamam 😪 seni çok iyi anlıyorum. 🙏
Benimde aynı pıhtılar geliyor sürekli ve en kötüsü progestan kullanamıyorum

Benimde aynı pıhtılar geliyor sürekli ve en kötüsü progestan kullanamıyorum
Bana progestan değil de haftada iki kez iğne vermişti proluton depot. Ama bana etki etmedi bence. Olacağı varsa onlar da etki etmiyor yani. Hiç kendini şartlama onları kullanamadığın için. Ben ne badireler atlattım. Düştü dediler kürtaja giriyordum. Kendi şüphemle başka doktora da gideyim dedim de öyle yaşadığını öğrendim. Yiyecek ekmeği varsa görecek günü varsa her şey çok yakın zamanda çok güzel olacak inan bana canım🙏 hep iyi olacağız diye şartlandır kendini. Elini karnına koy ya mübdi ya musavvir ya şafi çek hep. Bana da sağ olsun burada bir arkadaş söylemişti ve bana o kadar güç verdi ki. Hala iyi hissetmediğimde çekiyorum. Rabbim korktuğumuza uğratmasın inşallah 🤲

Bana progestan değil de haftada iki kez iğne vermişti proluton depot. Ama bana etki etmedi bence. Olacağı varsa onlar da etki etmiyor yani. Hiç kendini şartlama onları kullanamadığın için. Ben ne badireler atlattım. Düştü dediler kürtaja giriyordum. Kendi şüphemle başka doktora da gideyim dedim de öyle yaşadığını öğrendim. Yiyecek ekmeği varsa görecek günü varsa her şey çok yakın zamanda çok güzel olacak inan bana canım🙏 hep iyi olacağız diye şartlandır kendini. Elini karnına koy ya mübdi ya musavvir ya şafi çek hep. Bana da sağ olsun burada bir arkadaş söylemişti ve bana o kadar güç verdi ki. Hala iyi hissetmediğimde çekiyorum. Rabbim korktuğumuza uğratmasın inşallah 🤲
Amin canım çok teşekkür ederim inşallah bu zor günleri atlatırız

Ben test verdiğimde ilk benden alındı ilk alınman İn bir önemi yok dendi zaten birimizde negatif çıkarsa smalı bebek olma olasılığı yokmuş ama bence herkezin yaptırması gereken bir test hem bakan için zor hem be ek için zor bir durum ben çok korkuyordum çok şükür benim negatif çıktı
Çok şükür canım gözün aydın artık nikah öncesi sağlık ocakları yapıyor önüne geçebilmek adına Allah kimseye yaşatmasın mutlaka bilinçlenmek lazım.

Evet canım doğru da işte bi an kaptırıyorum kendimi 😓 hep sertti birden yumuşayınca bnde şok etkisi. 😂 biraz rahat olmam gerekiyo sanırım
Evet evet bendede oluyor bazen o seni çok iyi anlıyorum ama rahatla biraz artık az kaldı hareketlensin daha iyi hissedeceksin inşallah. 🌸

Canım hiç korkma ben de kontrole gittim geldim. Bi iki saat sonra bir kan boşaldı anlatamam sanki adet olmuşum gibi. Parça parça ciğer gibi kocaman pıhtılar düşmeye başladı. Bardaktan boşalırcasına. Ben bebek gitti dedim. Ertesi gün doktora gittik yine bebek iyi ama hematomlar oluşmuş. Kanama oldukça gelmene gerek yok korma kanama olsun ki içerdeki alanlardan kurtul. Onları apse gibi düşün dedi. Kesecikler içinde kan dolu. Onlar baskıyla patladıkça kanaman olacak dedi. Dediği gibi de oldu canım. Neredeyse 3 ay durmadan kanamam oldu. 9 ay da sürebilir korkma dedi. Çok şükür sonra kesildi. O dönemde yatıyodum kanama azalıyodu bi doktora gideyim geleyim hareket edince başlıyordu. Ama kanaması iyi bir şey demişti doktor alanın azalması için. Şuan hala ultrasonda kanama alanım görünüyor. Kese büyüdükçe onu yok edecek dedi ama hala yok olmadı. Senin de bebişin iyi olacak. Kanama alanın bitecek inşallah içini ferah tut. 🙏❤️
Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.
Sanada çok geçmiş olsun.
Benimde 11 haftada kanama oldu.
Gittim ne kanama alanı ne bişey görünmedi. Aradan 2 hafta geçti hatta kontrole gittim geçen çarşamba herşey yolunda.
Bu sabah simsiyah kan aktı.
Baya geldi moralim bozuldu. Progestan aldım tedbir amaçlı.

Sonrasında lavaboya gelmiyor ama peçeteye siyah siyah leke geliyor.
Kırmızı olsaydı kanama alanı mı var derdim ama içim rahat.
Doktora gitmedim. Bakacağım duruma göre ilerleyen günlerde gidebilirim.

Bu arada dinlenmeye çalışıyorum ama 3 çocukla ne mümkün. Elhamdülillah çok şükür.

Kızlar bugün size güzel haberlerle gelecektim dün kontrolüm vardı doktor iyiye gidiyor artık her hafta değil 2 haftada bir göreyim seni dedi gece kanamam başladı hastanede sabahladık risk yine arttı nolur dua edin bana çok kötüyüm 😢😢
Snowlake bu gün nasılsın

Hamilelik belirtileri benimde azaldı kusma felan özellikle.Karnimda yumuşadı 2 gündür.pit pit oluyordu oda yok.Onceden balık gibi kayma olayı yaşadım cocukmuydu onu da bilmiyorum.ondan sonra tık yok .Hareketler başlasada rahatlasak 15. Haftaya girdim bu gün.

Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.
Sanada çok geçmiş olsun.
Benimde 11 haftada kanama oldu.
Gittim ne kanama alanı ne bişey görünmedi. Aradan 2 hafta geçti hatta kontrole gittim geçen çarşamba herşey yolunda.
Bu sabah simsiyah kan aktı.
Baya geldi moralim bozuldu. Progestan aldım tedbir amaçlı.

Sonrasında lavaboya gelmiyor ama peçeteye siyah siyah leke geliyor.
Kırmızı olsaydı kanama alanı mı var derdim ama içim rahat.
Doktora gitmedim. Bakacağım duruma göre ilerleyen günlerde gidebilirim.

Bu arada dinlenmeye çalışıyorum ama 3 çocukla ne mümkün. Elhamdülillah çok şükür.
Bu dördüncü mü olcak senin canım Allah sana cidden sabır versin bütün kanamalı arkadaşlar tez zamanda atlatır inş şu günleri sitresi bile yetiyor insana

Merhaba kızlar
Maalesef ikili testim riskli çıktı. Amniyosentez yada fetal DNA yaptırabileceğimi söyledi doktorum.
Fetal DNA zaten kesin değil yine olasılık veriyor yaptırmak mantıksız. Amniyosentez net ve kesin sonuç veriyor. Ancak ufak bile olsa düşük riski var. Onu da o yüzden yaptırmıyorum. Yani ikisini de yaptırmayacağım. İkili tarama kesin değil. O yüzden çok stres yapmadım ancak her duruma hazırlıyorum tabii kendimi.
Sağlıklı olur inşallah dualarınızı eksik etmeyin ❤️

X