2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Haha seni çok iyi anlıyorum kaygılanma hiç inşallah sağlıkla ilerler hepimizin gebeliği söylediğin gibi hareketler başlasın kontrol sende olur yalnız benimki ultrasondada aşırı hareketsiz şimdiler de nasıldır bilmiyorum da 18 ocakda kontrol var eger bu şekilde giderse aşırı hareketli bir bebek olmayacak gibi vazı arkadaşlar diyor bu hafta aşırı hareketliydi oynuyor ters dönüyor falan diye benimki hep uyuyo 🤣
Biz ikili testte hareket ettiricez diye yapmadığımız şey kalmadı.Doktorum ailede rahat biri mi var dedi artık.Ben değilim ama teyzesi gerçekten çok rahat ☺️Eli ağzında uyuyordu.Çok öksürdüm uyansın diye.

Canım ben de aynıyım, dün gece bile kusmadım diye mutluydum. Yarım saat önce midemde ne var ne yok çıkardım. Bir de dersteydim, nasıl çıkıp tuvalete koştum bilmiyorum :KK43: çocuklar sessiz durdular neyse ki.
Servisten iniyorum, eve kadar sokaktaki kokular beni mahvediyor eve vardığımdada lavbodym :KK43: geçecek diye bekliyorum .

Biz ikili testte hareket ettiricez diye yapmadığımız şey kalmadı.Doktorum ailede rahat biri mi var dedi artık.Ben değilim ama teyzesi gerçekten çok rahat ☺️Eli ağzında uyuyordu.Çok öksürdüm uyansın diye.
Haha bizimde dayı öyle aşırı hareketsizdi benikide yüzüne kapatarak yatıyor genelde 😊

ya benim şöyle aslında gitsem iyi olur kardiyolojiye, son haftalarda artmasıyla beraber şöyle hissediyorum. tık tık tık atar ya arada güp güp diye iki üç kez sağlam atıyor mesela sallıyor gibi beni :) Sonra düzeliyor. Geçen sene dinlenmekle geçmeyen göğüs ağrılarım oldu. Geceleri uyandırıyordu. Ama o zamanlar da hem yeni aşılar olmuştuk hem de aşırı stresli bir dönemden geçmiştim. Kaynanama motor çarpmıştı. 4-5 ay bende yattı altından üstünden aldık çok zordu. Bilmiyorum bende bir rahatsızlık mı var ben mi isim buluyorum aklımca... Diş tedavim bitince Kalp e gidecektim hamile kaldım... En büyük korkum biz 28 yaşındaki kardeşimi bir virüse bağlı gelişen kalp yetmezliğinden( Kalp nakli oldu vücut kabul etmedi 15 gün uyudu sonra vefat etti) kaybettik. 2 yıl da yapay kalple yaşamıştı. Kötü düşünmek istemiyorum çünkü onunki bir virüs sebebiyle olmuştu. Ama tabi bende olmayacak diye bir kural da yok tedbirli olmak lazım... Bilemedim doktoruma danışıcam
Benim hafta başında biraz tansiyonum yükseldi strese bağlı.Nabız yüksekliğine gebelikte normal dediler.

Haha seni çok iyi anlıyorum kaygılanma hiç inşallah sağlıkla ilerler hepimizin gebeliği söylediğin gibi hareketler başlasın kontrol sende olur yalnız benimki ultrasondada aşırı hareketsiz şimdiler de nasıldır bilmiyorum da 18 ocakda kontrol var eger bu şekilde giderse aşırı hareketli bir bebek olmayacak gibi vazı arkadaşlar diyor bu hafta aşırı hareketliydi oynuyor ters dönüyor falan diye benimki hep uyuyo 🤣
Yakınmış kontrolün iyi haberlerle dönersin inşallah.

Çarpıntıda oluyor güp güp kalbim aynen iş yapsam neyse derim aniden ortaya çıkıyor.Yokluyor sanki ara ara
Bwnde.oyleyim cnm kalbim surekli güm güm çarpıyor. Tansiyonuma baktirdim bisiy yok. Ama karnim bile titriyor kalp sesinden durduk yere carpinti oluyo ben de anlamadim

Kızlar oğluşum için ilk defa bugun alışveriş yaptım bime gelen ürünlerden banyo takımını mama sandalyesi ve bi kac ivir zivir citcitli badi falan aldım 🫶🫶🫶😍 çok hevesli ve hecan vericiydi ilk defa bebeğimin varlığı temsil eden eşyaları var elimde 😍🤲🤲
canım banyo takımını kaça aldın içinde neler var acaba benimde onlara ihtiyacım var hem uygun hem kullanışlı olsun istiyorum badiler nasıl onlarıda atsaydın keşke kaç aylık için aldın badiler falan baya iyi oluyo ben çok kullanıyodum

İşin garibi bende tansiyon yok hatta genelde düşüktür bile. Hiç yüksek tansiyon problemi yaşamadım. Hep bu aşılar bizi mahfetti ya. Az önce bir mesai arkadaşımızın yanına çıktık. Babası vefat etmişti geçen hafta.Bilinen bir rahatsızlığı yoktu diyor oğlu. 5 günün içinde adam vefat etmiş ya. Kalp krizi blablabla... Asıl sebep aşılar...
Bwnde.oyleyim cnm kalbim surekli güm güm çarpıyor. Tansiyonuma baktirdim bisiy yok. Ama karnim bile titriyor kalp sesinden durduk yere carpinti oluyo ben de anlamadim

Benim hafta başında biraz tansiyonum yükseldi strese bağlı.Nabız yüksekliğine gebelikte normal dediler.
Kac oldu tansiyonun
ya benim şöyle aslında gitsem iyi olur kardiyolojiye, son haftalarda artmasıyla beraber şöyle hissediyorum. tık tık tık atar ya arada güp güp diye iki üç kez sağlam atıyor mesela sallıyor gibi beni :) Sonra düzeliyor. Geçen sene dinlenmekle geçmeyen göğüs ağrılarım oldu. Geceleri uyandırıyordu. Ama o zamanlar da hem yeni aşılar olmuştuk hem de aşırı stresli bir dönemden geçmiştim. Kaynanama motor çarpmıştı. 4-5 ay bende yattı altından üstünden aldık çok zordu. Bilmiyorum bende bir rahatsızlık mı var ben mi isim buluyorum aklımca... Diş tedavim bitince Kalp e gidecektim hamile kaldım... En büyük korkum biz 28 yaşındaki kardeşimi bir virüse bağlı gelişen kalp yetmezliğinden( Kalp nakli oldu vücut kabul etmedi 15 gün uyudu sonra vefat etti) kaybettik. 2 yıl da yapay kalple yaşamıştı. Kötü düşünmek istemiyorum çünkü onunki bir virüs sebebiyle olmuştu. Ama tabi bende olmayacak diye bir kural da yok tedbirli olmak lazım... Bilemedim doktoruma danışıcam
Bencede git ne olur ne olmaz benimde carpantim var meger kalp kapaklarimda biraz kacakcilik varmiş bunu 6 ay once falan ogrendim bi ara cok rahatsizdim gittim kardiyolojiye

Duymuştum ama yapan kimseyi duymadım o zaman ikisini de bilen biri olarak hangisi daha kolay merak ediyorum bende normal doğum yaptım ve çok çok mutluyum 10 kere doğursam 10 u da normal doğum yaparım diyorum sen ne dersin
Adı üstünde normal . En doğalı en hayatı uyumlu olanı normal doğum. Bundada dua ediyorum normal olsun diye.
Birde benim ilk iki sezeryanım "sezeryan hayat kurtarır " manasına tam uyumluyudu. Yani mecburi sezeryanlardı. Rabbim sağlıkla tekrar normal olanı nasip etsin.

Evet bende oğlumda biogaia kullandım az etkili oldu ama yüzde yüz etkili olmadı ama daha kötüye gider diye bırakamadım da onu
Evet öyle oluyor kiraz çekirdekleri biogaia ve ben gaz yapabilir denen ne varsa yemedim yeterki o sancıyı çekmesin diye ama kabullenmek lazım biraz gaz olacak hepsinde heleki erkek bebekleri olanlarda

Adı üstünde normal . En doğalı en hayatı uyumlu olanı normal doğum. Bundada dua ediyorum normal olsun diye.
Birde benim ilk iki sezeryanım "sezeryan hayat kurtarır " manasına tam uyumluyudu. Yani mecburi sezeryanlardı. Rabbim sağlıkla tekrar normal olanı nasip etsin.
Amin sağlıkla gelişimlerde nasıl olursa olsun hep bunu dilemek gerek ve inşallah rabbim hepimizin gönlüne göre kolayliklarla dogum yapmamızı nasip eder

X