2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Benim evde hiç bir şey yok dağıttım hep.Bu çocuğa sıfırdan yapicam yatak,bebek arabası felan,kıyafetler.Bize at aldıklarını görelim heveslenelim. Sana pek masraf olmaz.
çıkarttıkça atarım bazanın falan altında hep benim karyola beşiği var ama küçük eski beşiklerden gördüm ondan aldırıcam ahşap biz köydeyiz o yüzden onlar baya rahat oluyo oğlumu onun demir olanında yatırmıştım şimdi ahşap aldırıcam bu bebişime benim oğluma annem almıştı bebek arabası ama işime yaramadı heryere arabayla gittiğimiz için bende verdim başkasına bunada almam sağlıkla gelsinde herşeyi olur ben oğlumu ne bebek arabasına ne pusete yatırmadım şimdi kocaman oldu benim için onlar olmasada olur tabi herkese göre farklı benim ihtiyaç duymadığıma başkası ihtiyaç duyabilir

çıkarttıkça atarım bazanın falan altında hep benim karyola beşiği var ama küçük eski beşiklerden gördüm ondan aldırıcam ahşap biz köydeyiz o yüzden onlar baya rahat oluyo oğlumu onun demir olanında yatırmıştım şimdi ahşap aldırıcam bu bebişime benim oğluma annem almıştı bebek arabası ama işime yaramadı heryere arabayla gittiğimiz için bende verdim başkasına bunada almam sağlıkla gelsinde herşeyi olur ben oğlumu ne bebek arabasına ne pusete yatırmadım şimdi kocaman oldu benim için onlar olmasada olur tabi herkese göre farklı benim ihtiyaç duymadığıma başkası ihtiyaç duyabilir
O besiklerden elime geçse alırım çok kaliteli.hele o demir olanında büyümeyen çocuk kalmamıştır eskiden.Kizima aldım hemen kırıldı beşiği büyüyünce zıpladı hopladi indi çıktı.Simdi hersey dandik.Bebek arabası şart bana şehir olduğu için her yere gidiyorsun yürüyerek.Dogurum spora basliyacam yürüyüşe gider gelirim.Araba pek kullanmıyorum.Ayda yılda bir biniyorum diyebilirim.Köy hayatı daha güzel.Neleri vermezdim öyle ortamda olmak için.Hersey doğal taze havası bile temiz.

Ahşap olanını tavsiye et devrilme olsa bile çocukta pek ciddi sorun oluşturmaz.Demir olan biraz tehlikeli.

Sormadım , nasip olursa 2 şubatta randevum var. Soracağım. Ben 2 sezeryan sonrası normal doğum yaptım. Hastane fiyat farkı çıkartırmı yoksa normal doğum fiyatı mı öderim ayrıntıları bilmiyorum. Komşum aynı doktorda normal doğum yaptı 7.500 ödedi.
Duymuştum ama yapan kimseyi duymadım o zaman ikisini de bilen biri olarak hangisi daha kolay merak ediyorum bende normal doğum yaptım ve çok çok mutluyum 10 kere doğursam 10 u da normal doğum yaparım diyorum sen ne dersin

Küçük oğlum temmuz doğumlu aynı bu bebek gibi. Onun gık dediği olmadı çok rahatti umarım bebeklerimizde öyle olur rahat bir dönem geçiririz. Demekki bebekten bebeğe değişiyor. Olsun hangisi çözüm olursa yine denenebilir
Inşallah sıkıntısı olmasın hicbir bebeğin keyifle gulucuklerle geçsin tüm günlerimiz

Çok doğru bende yatak konusunda bebeğime yatak almistm hiç uyumadı onda artık yer yatağı derdik birlikte onda uyuduk sonra yatağı sattm parl yatak aldk o daha çok işe yaradı ama yazın bile hala gider minderde uyurdu sıpa şimdi evde bekarken aldgm tek kişilik yatak vardı güzeldi yeni. Yanına koruma aldm şimdi onda uyuyor park yatağı bu bebek için kullanicam yani demem o bazen de alsan da kullanmiyorlar

Ahşap olanını tavsiye et devrilme olsa bile çocukta pek ciddi sorun oluşturmaz.Demir olan biraz tehlikeli.
ahşap olandan kapalı çarşıda görmüştüm abime diyorum alda gönder diye çok hoşuma gitmişti o zaman hamile değildim şimdi istedim çok rahat bide iyice hareketlenip biraz büyüyene kadar onda yatırıcam hem kışın sıcak olur

ahşap olandan kapalı çarşıda görmüştüm abime diyorum alda gönder diye çok hoşuma gitmişti o zaman hamile değildim şimdi istedim çok rahat bide iyice hareketlenip biraz büyüyene kadar onda yatırıcam hem kışın sıcak olur
Rahat hafif oluyor ve fazla yerde kaplamiyor kaba durmuyor.

O besiklerden elime geçse alırım çok kaliteli.hele o demir olanında büyümeyen çocuk kalmamıştır eskiden.Kizima aldım hemen kırıldı beşiği büyüyünce zıpladı hopladi indi çıktı.Simdi hersey dandik.Bebek arabası şart bana şehir olduğu için her yere gidiyorsun yürüyerek.Dogurum spora basliyacam yürüyüşe gider gelirim.Araba pek kullanmıyorum.Ayda yılda bir biniyorum diyebilirim.Köy hayatı daha güzel.Neleri vermezdim öyle ortamda olmak için.Hersey doğal taze havası bile temiz.
bizim burda her taraf yürüyüş alanı piknik alanı gerçekten muhteşem bende şehirde büyüdüm şuan helede evimizin yeri cennet gibi yakınında çok fazla evde yok yaz gelsin evimin her tarafı papatya oluyo birsürü meyve ağacımız var gerçekten çok muhteşem oluyo şimdiden yaz gelse artık diyoruz

Çok doğru bende yatak konusunda bebeğime yatak almistm hiç uyumadı onda artık yer yatağı derdik birlikte onda uyuduk sonra yatağı sattm parl yatak aldk o daha çok işe yaradı ama yazın bile hala gider minderde uyurdu sıpa şimdi evde bekarken aldgm tek kişilik yatak vardı güzeldi yeni. Yanına koruma aldm şimdi onda uyuyor park yatağı bu bebek için kullanicam yani demem o bazen de alsan da kullanmiyorlar
canım benim oğlum yataklarında yattı hatta yazın bile beşiğinde uyuyodu karyola beşiği baya büyük şimdi sobalı içerde benim yanımda uyuyo ben hiç özellikle şu olsun bu olsun diye düşünmedim kaynanam daha biz evlenmeden iki tane karyola beşik almış ilerde torunlarım yatar diye iyikide almış biraz büyüyene kadar demir beşikte yattı sonrada karyola beşikte yattı ve almaya kalksak ateş pahası şimdi bu bebiştede kullanırım gerek yok bence fazla masrafa çabucak büyüyolar zaten

Kizlar bebislerin isimlerine karar verdiniz mi😊 bizim cinsiyet henüz belli değil fakat erkek ismimiz hazır kıza karar veremiyoruz öneriniz varmı 😍
Biz isim konusunda aşırı kararsızız cinsiyet hala öğrenemedik pazartesi öğreniriz inşallah ama aklımızda hiç isim yok karar vermek de çok zormuş ömür boyu ona o isimle sesleneceğiz yani en güzel isim onun olsun istiyorum 😂

Biz isim konusunda aşırı kararsızız cinsiyet hala öğrenemedik pazartesi öğreniriz inşallah ama aklımızda hiç isim yok karar vermek de çok zormuş ömür boyu ona o isimle sesleneceğiz yani en güzel isim onun olsun istiyorum 😂
Bende aynı senin gibi düşünüyorum.Ömür boyu kullanacak resmî dairelerde sorun çıkmayacak,kısa,kolay anlaşılır ama karakterli ona özel bişey istiyorum 😂

Kizlar bu aralar nefes darlığı çekiyorum acaba neyden olabilir.konusurken bile nefes nefese kalbim güb güb oluyor sizlerde de oluyor mu ??
Benim de oluyo ama çarpıntı gibi daha çok doktora sordum hamilelikte normal yine de kardiyoloji baksın holter takabilir dedi çünkü bu ara baya arttı ve normal otururken oluyo bi iş yaptığımda değil

Ara ara oluyor canım doktor çok normal diyo hamileikte endişe edecek bişey yok
Bir sorun olunca zaten hep kontrolden sonra oluyor.kontrole kadar merak edip dur bu seferde .Ağrım olmaz doktora kadar, doktora gider gelirim ağrım olur😃Ah hep bebisler için endişeleniyoruz. Ona sorun sıkıntı olmasın.

Benim de oluyo ama çarpıntı gibi daha çok doktora sordum hamilelikte normal yine de kardiyoloji baksın holter takabilir dedi çünkü bu ara baya arttı ve normal otururken oluyo bi iş yaptığımda değil
Çarpıntıda oluyor güp güp kalbim aynen iş yapsam neyse derim aniden ortaya çıkıyor.Yokluyor sanki ara ara

Kizlar akşam balik gibi kayma yaşadım yürüdüğüm yerde karin bolgemde.Hareket mıydı acaba böyle bir şey olması.14. Haftadayim 2. Hamilelik.
Gaz olabilir 2.gebeliklerde dahi 17. Haftada hissediliyor diyorlar doktorlar ilkde 20 21 de diyorlar bendede bazen tuhaf hisler oluyor diyorum doktor hissetmen mümkün değil diyo 🤣

X