2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Günaydın kızlar. Mide bulantılarınız ne durumda. Ben gece yatmadan önce içiyorum gün içinde iyi hissediyorum kenidimi fakat akaşm işten eve geçince midem çok kötü bulanıyor lavbodan çıkamıyorum :KK43: bugün doktorun dediğne göre 14+6 yım

20 sinde 16.30 da inşallah canım evet danışacağım. Tamam haber ederim inşallah unutmazsam :) Sen bana hatırlat yine kendini :)
Canim senin kontrol ne zaman gittiğinde bir sor beni de bilgilendir misin?.Benim şubat 1 de Randevum.Benimki normalde olmuyordu hamilelikte döneminde ortaya çıktı.

Miden rahatsız mı peki?? Bende yıllardır gastrit var ne zaman tutsa nefes darlığı hissi yaşarım. Şuanda midem yine çok rahatsız gaz dolu bulanıyor ne yesem hazmetmiyor o yüzde nefes darlığı hissin var. Saatim oksijen ölçüyor oksijen %99-%100 çıkıyor ama benim hissettiğim alamıyoruz gibi oluyor. Belki öyle biseydir
Gastrit bu hamileligimde çekiyorum.Nefes darlığı septomu oluşmuyordu pek .Dün yinedede belki yedigimden dolayı olabilir diye mide şurubu alıp üstüne uyudum.kaltigimda nefes tikanikligim kalmamıştı.Nolur nolmaz gastritin ustunede duruyum.Börek yemiştim dün.

Günaydın kızlar. Mide bulantılarınız ne durumda. Ben gece yatmadan önce içiyorum gün içinde iyi hissediyorum kenidimi fakat akaşm işten eve geçince midem çok kötü bulanıyor lavbodan çıkamıyorum :KK43: bugün doktorun dediğne göre 14+6 yım
Günaydin Hareketlenmeleri artıyor güçlü duruma geçtiği için ilaçta etki bir süre yapıyor.14.haftadayim daha mide bulantısı çekiyorum.Bitmedi gitti .

Geçmiş olsun. Bende ilk 3 haftalık falanken bir grip oldum ama Ateşten dudaklarım falan çatladı 4 günde falan düzeldim. Birde 11.haftada grip oldum ama 2 gece sırt ağrım çoktu ,koku yeni geldi öyle böyle bir grip değildi. Oksurdukce sağ kasigim da ağrı olmaya başladı.bende çok korktum dedim bu öksürüğe gidiyor herhalde minnak.
Salı kontrolüm vardı meğer çocuk sağ tarafta değilmiş tam ortadaymis o ağrıyan yerin ilgisi yokmuş.parol dışında herşey yasak
Ihlamur da 1 fincan ben riske girmedim karabiberli ballı süt, ve ayva kaunatip içtim sadece.
Yine de tam duzelemedim bu değişik bir grip
Sanada çok geçmiş olsun uzuldm vallah bende korkuyorm dün bir ara hapsirirken uzanıyordu baglarm koptu sandm okdr karnım ağrıdı ki kalkmaya zaman kalmadı ş mübarek cuma günü rabbim tüm hastalara şifa versin inşallah ve bebeklerimiz umarım iyidir

Ben ilacı azaltayım dedim dün akşam eşim yemek yerken çok midem bulandı.Bırakamıyorum maalesef.Gün içinde senin gibi iyiyim mesaiden sonrası beni zorluyor.

Sanada çok geçmiş olsun uzuldm vallah bende korkuyorm dün bir ara hapsirirken uzanıyordu baglarm koptu sandm okdr karnım ağrıdı ki kalkmaya zaman kalmadı ş mübarek cuma günü rabbim tüm hastalara şifa versin inşallah ve bebeklerimiz umarım iyidir
Ben hapşururken dizlerimi karnıma çekiyorum.Ayaktaysam kendimi kasmamaya çalışıyorum.Kastığım zaman kasıklarımda Şimşekler çakıyor sanki.

Canım yeterli olmaz. Gerçi çevreden çok kişi getiriyor ama ilk zamanlar her yaptığı kakası mutlaka zibinina taşıyor. Yada cisi taşıyor sürekli değiştiriyorsun. Sütü kuscak baya bı sürekli üst değiştirme havasında olacaksın. Allah'tan yazın sıcaklarda hemen hemen kurayacaklar.
O zaman ben 10 yapayım 0 3 ay kıyafeti. İlk bebeğim zaten saklarım nasip olursa bi sonrakine de giydiririm 🤭

Ben hapşururken dizlerimi karnıma çekiyorum.Ayaktaysam kendimi kasmamaya çalışıyorum.Kastığım zaman kasıklarımda Şimşekler çakıyor sanki.
Bu hapsuruk zaten bence gripte tek olmuyor.Ben hamile kaldım kalalı günde bir iki yapıyorum.Bunun iyi bir yanı olabilir hamilelige belkide olduğuna göre.

Oda mantıklı benim oğlum 30 Ağustos doğumluydu çok sıcakta doğmadı o yüzden yaz bebeği nasıl olur çok bilmiyorum ama ben uzun kollu çıtçıtlı bady ve ayaklı pijama altı giydirdim hep ayakları hep buz gibi olurdu oğlumun üstüne çorapta giydirirdim
Olduğum yer temmuzda alev atıyor agustostada öyle. Nasıl giydireceğim bilmiyorum ben nasıl giyinik duracağım onu da bilmiyorum kayınpeder falan gelmese keşke hemen 😅😅

Canım ben de aynıyım, dün gece bile kusmadım diye mutluydum. Yarım saat önce midemde ne var ne yok çıkardım. Bir de dersteydim, nasıl çıkıp tuvalete koştum bilmiyorum :KK43: çocuklar sessiz durdular neyse ki.

Canım kan hacmimiz ciddi oranda artıyor muhtemelen ondandır. Bende normalde de arada çarpıntı olurdu. Şimdi daha da sıklaştı. Ama rahatsız etmiyor. Ben de doktora danışacağım kontrolde.Umarım azalır.

Ahh ahh ben de o yıllara döndüm 2016 ağustos annelerinde yazardım. Ben de ssvd yapacaktım son ana kadar bekledimm. Nişanım geldi ama bebeğin kalp atışları 200 leri vurdugundan doktorum alalım dedi. Kakasını çok yutmuş bizim sıpa. Nasipten ötesi yok... Şimdi de kordonları bağlatayım artık yeter diyorum. O zamanlarki cesaretim yok, destek de zor buluyorsun, maddi manevi... Ne kdr üzücü... İnsta da bir doktor var Yusuf Olgaç, kızlar adam suda doğurtuyor efsane birisi yaa ama İstanbul da işte.

Bizim çocuklar da bu sabah anne kız olursa Elif koyalımm mıııı dediler :) Elifleri çok seviyorlarmış 😂 Ağustos doğumlu oğlumun adı Osman Kaan , tam bir eski Türk erkeği 😂 her işini kendi yapar yavrum :)
Benim ortancada öyle, Aişe Hüma kendi işini kendin halleder oldu olası öyle bir kız. Elhamdülillah çok şükür.

Benim alerjik rinitim var ev tozu hemen tıkanmama sebep oluyor maalesef 😕
Geçmiş olsun.Hapsuruk hep olur.cocuga bir şey olmaz.Benim doktor bana demişti bir çocuk anne karnında en çok stresten,ağır kaldirmaktan soğuktan etkilenir demişti.Hapsuruk felan bir şey olmaz inşallah.Rahat tut içini.

canım veb almadım benim evde baya bişey var kundağı çorapları eldivenleri yinede çorap almam ama mendil ve elfiven alırım çok gerek oluyo 💕
Benim evde hiç bir şey yok dağıttım hep.Bu çocuğa sıfırdan yapicam yatak,bebek arabası felan,kıyafetler.Bize at aldıklarını görelim heveslenelim. Sana pek masraf olmaz.

X