2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Bu gün bende diğer haftalara göre enerjik hissediyorum.İlk 12 haftayı geçtiğimiz için galiba
Vücut yeni düzenine alışmaya başladı.
gözlerim yanıyo uykusuzluktan ama önceye göre daha iyiyim bulantı daha seyreldi zaten aşırı olmuyodu alışıcaz yavaş yavaş

Haklısın valla özellikle bizim Alman zihniyetleri seviyor hava atmayı
Ben ona çok karşıyım

Kızlar hazırlık için aceleci değilim. Ama heyecanlıyım elimde değil.

E bebekte neler neler var.

Cinsiyeti belli olsada yavaştan başlasam alışverişe.

Geçen sepete 7 tulum , 50 li bebek bezi ekledim 900 tl gibi bi rakam tuttu.

Her ay bir kısmını alsam yavalyavaş tamamlarım çeyizimi

Kendime almayı düşünmüyorum. Yaz bebesi olacak. Gecelik pijama lohusa takımlarım var. Gerek görmüyorum.

Lise hemşire değilim, lise hemşireler çok yüksek puan ile atanıyor artık zaten. Lisanstan mezun oldum. Dediğiniz gibi kazanması çok sıkıntı. 2022'de üniversite sınavına girdim, yüz bin alabildim ama zaten çok sorunum vardı. Dışarıda kalmıştım tabiri caizse yani öyle söyleyeyim. Şu an atama bekliyorum ne olacağım belli değil diye bu yıl hiç çalışmadım açıkçası. 2023'de gireyim diyorum ama o sene de olmazsa artık benim için yıkım gibi bir şey olacak.
Diyelim ben haftada iki defa gitmek istiyorum hastaneye, 24-16 şeklinde mesaimi tamamlama olanak tanırlar mı? Yani yeni atandığım dönem, sınava çalışabilmem için.
Bu unvan değişikliği için tamamen torpil dönüyor demişlerdi bana. Yani çok zor, imkansıza yakın demişlerdi. Peki staj olayı nasıl oluyor, stajdan önce mi unvan değişikliğine giriyorsun?
Üniversite Sınavına Hazırlanmaya Ne Zaman Başlamalıyım? Zor Bir Süreçteyim ve Yönetemiyorum. Yaşım Çok İlerlemiş Gibi Hissediyorum. Bu konumda avukat olan bir hanımefendi özelin zorluğundan bahsetmişti. Otuzlu yaşlarda (sanki kazanmışım bitirmişim gibi tribe girmiş gibi bahsediyorum ) o kurtlar sofrasında var olamam diye tahmin ediyorum.

Anladım o zaman uzun kollu takımlara da bakayım müslim örtüler var battaniye gibi fln baktım güzelleşti bebişleri rahatsız etmez ama penye battaniye de almalıyım. Cinsiyetini bir öğrenseydim alışverişe yoğunlaşacam inş Şuanlık zıbınlardan adım attım

Yaa bende aldıkça birşeyler buldukça yazarım da tecrübeli anneler yönlendirirse bizleri çok güzel olur. Şimdi ilk bebe baya heyecanlı herşey almak herşey yapmak istiyorum sonra frenliyorum kendimi ihtiyaç dışına çıkmamak gerek diye kafam da kavak yelleri

Mesleği sevmenize sevindim gerçekten. Benim seçtiğim bir meslek değildi, başkalarının bana seçtiği bir meslek ile ömür geçirmek istemem. Çabalamak, gerisini Allah'a bırakmak istiyorum. Okurken de çap falan çok şey denedim, bir yol bulmaya çalıştım ama olmadı. Geçen yıl sınava yeniden girdim, olmadı. Çalışırken olacak mı olmayacak mı bilmiyorum. Yine de umut etmek istiyorum galiba.
Belki şartlar bu kadar kötü olmasaydı sevilebilirdi. Saatlerce nöbet tutmak mı dersiniz, hastanede mobing savaşları mı dersiniz, sağlıkta şiddet mi dersiniz, kapasitenin on katı hasta bakmak mı dersiniz, asla değer görmemek mi dersiniz, hak ettiğin maaşı alamamak mı dersiniz, her an hıv gibi ciddi hastalıkları kapma tehlikesi mi dersiniz ...
Psikoloji puanları daha makul aslında ama bilemedim. Galiba bu eğitim tayini yeni atanınca olmuyor, dört yıldan sonra oluyor. Öyle değil miydi?
Peki hem hastanede çalışan hem de okula giden biri için sosyal hayat tamamen sıfırlanıyor mu?

Cnm fazla alma yetmiycek die düşünme anlamıyorsun bile ne kadar gizli buyudugunu kızım normal büyüdü ama ben doktorumdan çok laf yedim oğlum yüzünden aşırı kilo almıştı elimde değil dedim emiyor su sürekli 40 günlükken 15 kilo olmuştuk hemen büyümüştü bu üçüncü bakalım bunada fazla birşey almiycam

Evet çok almamakta yarar var tabi nefsimize engel olabilirsek. Maşallah bazı bebekler öyle hızlı büyüyor. Direk 0-3 aya odaklanmıyorum ama işte o 0-3 aylık dönem hallolursa gerisi çorap söküğü gibi gelir diye düşünüyorum. Hastaneye çantasına biraz önem veriyorum onun içine konacak anne bebek için gerekli şeyleri yeterli düzeyde ayarlarsam çok iyi olur.

canım alırken küçük şeyleri fazla almamaya bak hemen büyüyolar hep etiketli kalıyo benim birsürü öyle etiketli paketli eşyam var

Haklısın valla özellikle bizim Alman zihniyetleri seviyor hava atmayı
Ben ona çok karşıyım
Türkiye’yi unutmuşsun bence valla şu an millettin ayranı yok içmeye amaaa işte bilirsiniz aralarımız nasıl demiş sonunu
Geçen gün avm ye gittim içler acısıydı sadece sosyal medyada çok reklamı yapılan mağazalar tıklım tıkıştı pazar yeri gibi neden çünkü herkesin var onların neden olmasındı

Ben reflü yatağı almıştım oğlum kolikti uyku nedir bilmezdi yatağı aldım çok rahat etti heryere de onla yattı ve yapana şükretmiötim resmen kolik çocuk çok zor

Ayyh Alışveriş konuşulmaya başlamışsınız kızlar çok heyecanlıyım deneyimli anneler mesela yeni doğan kaç takım yeterli sizce 5 tane 0-3 yeter diye düşünüyorum listeyi öyle yaptım 2 tane aldım bile şimdi de tam takım 11li hastane çıkışı bakıyorum ondan bir tane alacağım fotolarını da o takımla çekmek istiyorum bu isim işlemeliler çok tatlı sonra alt üst 2 tane daha alsam sizce ilk aylara yeter mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…