2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar demir hapından sonra büyük tuvaleti yeşil olan oldu mu aranızda ? Foktor bana normal dedi ama gario geliyor

Şimdi ne sağ tarafıma ne sol tarafıma yatabiliyorum 😂bütün gece dönmekle geçiyor
Ağlama emojisi olsa tıkliicaktım🥲

Dün gece sırt üstü yattım ama dizlerimi kaldırdım bir De belime destek koydum yastıkla. Biraz rahatladım sırt ağrıma iyi geldi bilgine 😀

Odadan kastım sadece bez değiştirme yeri yeterli bende senin gibi düşünüyorum 2 yaşında ona ayrı bir yer yaparım
Burada annelere çok destek veriliyor maddi olarak keşke ülkemizde de olsa
Mesela en basiti cartas diye bir kurum var en az 300€ veriyorlar ilk eşyalar için
Ama tabiki maaşın düşük olacak adına bir ev olmayacak falan 🙂
Bu Yardımlardan özellikle mülteci ve yabancılar faydalanıyor
Böylece çocuk yapmaya teşvik etseler de yinede çocuk nüfusu çok az 😁
Çünkü neden? İnsanlar biliyo kiii sadece doğarken harcanan 300-500 avro ömürlük bakım ve sorumluluk için yeterli değil. Ki devlet yine destek verirken insanlar bilinçli, gelecekte çocuk sadece çocuk değil manevi olarak da çok şey talep edecek.
Bizde teşvik yok ama bakıyorum da 5.doğuyor 🙄

Çok yakından tanıyorum ne psikolojisi ne fiziği ne de maddi durumu yerinde. Dört çocuğu var. Benim hamile olduğumu duyunca ay bitane daha doğurmasım var diyor şaka gibi.
Şuanki çocuklarıyla da ilgilenmiyor:) doğurup bırakmak kolay diye de şaka yapıyor. Biz gülmüyoruz tabi ortamda:)

Kızlar demir hapından sonra büyük tuvaleti yeşil olan oldu mu aranızda ? Foktor bana normal dedi ama gario geliyor
Doktorun bana verdiği multivitamşn sonrasında benim barsak hareketlerim düzenli oldu rahatlattı. İmom omega 3 diye geçiyor. Doktoruna bunu danışabilirsin değiştirmek için. Bir süre sonra demir ilacı ciddi kabızlık yapıyor.
Gyno ferro ve decavit kullanmıştım ilk çocuğumda. Hem kusturmuş hem acayip kabız olmuştum

Benim de bu gecem berbat geçti
Resmen gözlerimden uyku akıyor ama nasıl yatacağımı şaşırdım
Aslında emzirme yastığı ile yatmayı denesek belki işe yarar
Ona da baktım ama fiyat olarak baya pahalı geldi bana ya 300 civarı olanlardan kimse memnun değil gibi 500 de vermek çok geliyo gözüme

Gyno ferro kullanıyorum bende
Doktorun bana verdiği multivitamşn sonrasında benim barsak hareketlerim düzenli oldu rahatlattı. İmom omega 3 diye geçiyor. Doktoruna bunu danışabilirsin değiştirmek için. Bir süre sonra demir ilacı ciddi kabızlık yapıyor.
Gyno ferro ve decavit kullanmıştım ilk çocuğumda. Hem kusturmuş hem acayip kabız olmuştu

Canm gece saat üç otuz sana bunları yazmak geldi içimden. Hadi diorsn ya. İçimde korku var haklısın ama ben okdr inanyrm ki senin çok mucize bir bebeğin olacak seni birakmicak ve herkese böyle böyle anlatacaksın biz bile çevremize umut olsun diye seni anlatcgz ve nedense içimden erkek geçiyor erkeklerin gebeliği böyle oluyor 🙂 nedense aklımdan geçtin sabah hayrina olsun
Yaa canım inşallah çok teşekkür ederim 🥰❤️

Soyle soyle:)))) bana fark etmezde canım bizimki kız istiyi kendı ailesinde pek kız yok die saglıkla huzurla gelsinlerde bebislerimiz
Erkek diye düşünüyorum ama hayırlısı hangisiyse o olsun benim tarafında da kız yok 4 erkek yiğen 1 benim oğlum bu kiznolunca herkesin gözü ışıldadi valla benimde tabi ama sağlıklı hayırlı bir evlat olsun ben oğlumda da kız olsun demiştim ama yatıp kalkıp dua ediyorum iyiki böyle bir oğlum oldu kız isteyen ağzım tutulsun diye önemli olan bebeğimizin sağlıkla yanımızda olmasi

Erkek diye düşünüyorum ama hayırlısı hangisiyse o olsun benim tarafında da kız yok 4 erkek yiğen 1 benim oğlum bu kiznolunca herkesin gözü ışıldadi valla benimde tabi ama sağlıklı hayırlı bir evlat olsun ben oğlumda da kız olsun demiştim ama yatıp kalkıp dua ediyorum iyiki böyle bir oğlum oldu kız isteyen ağzım tutulsun diye önemli olan bebeğimizin sağlıkla yanımızda olmasi
Yalan çok ben çok kız istedm ama hayırlısı ile çünkü saç yapmayi süslemeyi çok çok sevyrm erkek çocukta bile giyimine dikkat ederim ama evladın hepsi apayrı asla sevgim değişmez o yüzden bazen bende tövbe allahimmmm diyorm şimdi ikinci oğlum.olck rabbim sağlık versin

Çok geçmiş olsun bol bol c vitaminli şeyler ye uyuyup gücünü toplamaya çalış inşallah covid değilsindir bir an önce iyileşirsin
İnşallah ama covit geçirdim birde üç senedir covitin içindeyim covit servisinde clsyrm çoğunuz farkinda olmadan bile geçiriyoruz covit artık. Basitlesti sadece inşallah hasar bırakmasn rabbim her ağrının şerrinden korusun

Bende erkek hissettimde eşim ck kız istiyor onlarda kız yok hic bana farketmez bebislerimiz saglıkla gelsınde canımm
Doktir erkege benzetti bebisimi ama gonlumden kiz geciyor
Canım başta keseyi net göremeyince tedirgin olup progestan yazmisti. O zamana kdr kullanmamıştım. Sonra progestanla beraber bir tane aldim gunde. Progestan bitti ama ben Mfk Adendo yu içmeye devam ediyorum. ☺️

Hiç sorma iki oğlum da öyle yahu bari biri olsa 😂 doktor da ikinciye yüzde 85 kız demiş düşün 😂 okuyorum da yazdıklarımı...

Canım doktorun sorun görmezse probiyotik tozla kurtuldum ben. Bir de kahve limon, bir silme tatlı kaşığı türk kahvesine limon sık macun gibi yap yut su iç üstüne az bişey. Şıp diye keser.
😅😅😅 banada ilk gebelikde 12 haftada erkek demisti 14 haftada biri kiz biri erkek dedi ikizler icin ama 20 haftdan sonra ikiside erkek dedi
Hayırlı geceler kızlar ,nasılsınız bebişler nasıl?

Yarın devlet hastanesinde randevum. 13.haftadayım . Cinsiyet için bakalım ne diyecek.

Kızlar geçenn hafta p.tesi kanama oldu aniden boşaldı çok korktum.

Gece acile gittik. Muayen sonucu risk yok ama sen gene progestan kullan dedi .
Orda 12+0 göründü. 11 +3 iken

Eğer öyle bakarsam yarın 13+4 olacak yani 14.haftada. Erken döllenme olduğunu biliyorum.

Çok korktuk ama insanın kalbi duracak gibi oluyor.
Gecmiş olsun canim
Benimde cuma gunu randevum var cok heyecanliyim insallah bebişlerimiz sagliklidir gonlunu ferah olsun insallah bi sıkıntimiz yoktur

İnşallah ama covit geçirdim birde üç senedir covitin içindeyim covit servisinde clsyrm çoğunuz farkinda olmadan bile geçiriyoruz covit artık. Basitlesti sadece inşallah hasar bırakmasn rabbim her ağrının şerrinden korusun
Hemşire misin ya seni başka bir servise alamıyolar mı neden orda devam ediyosun hamileyken. Ben de hastanede çalışıyorum basitleşti eskisi gibi dikkat etmiyo kimse ama yine de bu dönem bizim ekstra dikkat etmemiz gereken bı dönem rapor alsan sorun olmaz bence birkaç gün rapor al evde dinlen en azından

X