2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar cumartesi günü kansmsm olmuştu. Sohra 4 gün boyunca koyu renkli leke oldu hep. Bitiyor temizleniyor diye kendimi oyalıyordum. Taki bu akşama kadar.

Şu an aktif kanamam var. Kasıklarım da karnımda ağrım var.

Yarın Doktor randevum var diye de banyoya girdim kendimi köpüklü köpüklü attım dışarı. Önce çok midem bulandı sonra elim ayağım boşaldı kendimi sıkmasam bayılacaktım. Aynada kendimi bir gördüm yüzüm ölü gibi beyazlamış 🥲🥲 muhtemelen tansiyonum düştü ama tansiyon aletini kayınvalideme vermiştim ölçemedim
Çok geçmiş olsun, yataktan tuvalet harici kalkmamaya çalış ve progestan varsa evde fitil şeklinde bir tane al istersen (benim de Haft sonu kanamam olmuştu hemen progestan fitil olarak kullan dedi doktor ama aktif kanamaya dönmedi)
Bizi de bilgilendir mutlaka🙏

Kızlar 14+3 haftam. perde asayım dedim merdiven yoktu sandelyede esneyerek asarken birden sol kasığıma ağrı girdi şuanda belim ağrıyor eşimde nöbette arayıp telaşlandırmak istemiyorum umarım bir şey olmaz daha önce hamilelik geçirip böyle bir durum yaşayan var mı 🤦‍♀️🤦‍♀️
Bir süre kendini dinle tuhaflık hissedersen eşini ararsın. Dinlen ayaklanma uzan.bir şey olmamıştır Allah ın izniyle Bir yerlere uzanmamak önemli dikkat et kendine 💕

Kızlar alışverişe başlayanlara sesleniyorum bir tanıdık kız bebek diye doğuma girmiş ama erkek olmuş.Bu devirde böyle hata nasıl oldu bilmiyorum ama bence 20. Haftayı görmeden alışverişe başlamayın. Traji komik olmuş hem gülüyorum hem aile adına şaşkınım 😱😅
Ben 35. Haftadan sonra yapmayı düşünüyorum
Çok rahat bir yapım var zaten 😅
Odayı da 30 haftalık başlarız

Ben
Kızlar alışverişe başlayanlara sesleniyorum bir tanıdık kız bebek diye doğuma girmiş ama erkek olmuş.Bu devirde böyle hata nasıl oldu bilmiyorum ama bence 20. Haftayı görmeden alışverişe başlamayın. Traji komik olmuş hem gülüyorum hem aile adına şaşkınım 😱😅
Bence o şöyle oluyor tek doktora gidiyorlar ben mesela ilk oglumdada devlettede erkek dediler ozeldede renkli ultrason dada hatta bir başka şehirde ağrım oldu ordaki doktorda teyit etti bundada. Erkek dedi doktor çok erkendi. Bekledm şimdi basja doktor 16hafta erkek yüzde yüz dedi de renkli ultrason doktoruda baska biri oda bişey der ama eminim artik

Kızlar beslenme durumunuz ne yani neler yiyorsunuz bebeğinizin sağlığı için ben hiç süt içemiyorum ceviz de yiyemiyorum kendimi suçluyorum sürekli hiç bebeğime yararlı şeyler yemiyorum diye
Canm gece saat üç otuz sana bunları yazmak geldi içimden. Hadi diorsn ya. İçimde korku var haklısın ama ben okdr inanyrm ki senin çok mucize bir bebeğin olacak seni birakmicak ve herkese böyle böyle anlatacaksın biz bile çevremize umut olsun diye seni anlatcgz ve nedense içimden erkek geçiyor erkeklerin gebeliği böyle oluyor 🙂 nedense aklımdan geçtin sabah hayrina olsun

Geçmiş olsun
Devam ediyor mu eğer yoğun ise acile git tansiyon da düşmüş ihmal etme kendini

Bir acile git gozuk cnm dikkat et kendine tansiyonuna baktir bir ona göre hareket et

Çok sıcak mıydı su kanamayı o arttırmış olabilir. Geçen gün ılık suda benim de tansiyonum düştü zor çıktım.
Biraz dinlen kendini iyi hissetmezsen akşamdan görün doktora

Çok geçmiş olsun, yataktan tuvalet harici kalkmamaya çalış ve progestan varsa evde fitil şeklinde bir tane al istersen (benim de Haft sonu kanamam olmuştu hemen progestan fitil olarak kullan dedi doktor ama aktif kanamaya dönmedi)
Bizi de bilgilendir mutlaka🙏
Teşekkür ederim kızlar 🙏🏻 Bence su çok sıcak değildi ama fenalaşınca eşime bağırdım tabi çeşmeyi falan kapatmadan çktm. O suyun sıcak olduğunu tansiyonumun onun için düştüğünü söylüyor.

Su an kanamam regl nin 2-3. Günü en yoğun döneminde olduğu gibi ( bir tık fazlada olabilir) bugün saa 15.30 da doktor kontrolüm var. İnşallah bebeğim sağlıklıdır. Çok korkuyorum çok. O şiddetli kanamayı yaşadığımda bile bu kadar korkmuyordum. Doktor bana hiç ilaç vermemişti. Hiç ilacım yok

Ben 35. Haftadan sonra yapmayı düşünüyorum
Çok rahat bir yapım var zaten 😅
Odayı da 30 haftalık başlarız
Eskiden ols ben de öyle yapardım. Ama ekono i malum zorlanmamak adına büyük parçaları 5. Aydan sonra alırız galiba zaten oda yapmayacağım 2 buçuk yaştan önce oda yapmayı erken buluyorum

Ben Bence o şöyle oluyor tek doktora gidiyorlar ben mesela ilk oglumdada devlettede erkek dediler ozeldede renkli ultrason dada hatta bir başka şehirde ağrım oldu ordaki doktorda teyit etti bundada. Erkek dedi doktor çok erkendi. Bekledm şimdi basja doktor 16hafta erkek yüzde yüz dedi de renkli ultrason doktoruda baska biri oda bişey der ama eminim artik
Ya evet olabilir. Ama nahoş bir durum Allah kimseye yaşatmasın bebekler mi karıştı diye endişe eder insan

Eskiden ols ben de öyle yapardım. Ama ekono i malum zorlanmamak adına büyük parçaları 5. Aydan sonra alırız galiba zaten oda yapmayacağım 2 buçuk yaştan önce oda yapmayı erken buluyorum
Odadan kastım sadece bez değiştirme yeri yeterli bende senin gibi düşünüyorum 2 yaşında ona ayrı bir yer yaparım
Burada annelere çok destek veriliyor maddi olarak keşke ülkemizde de olsa
Mesela en basiti cartas diye bir kurum var en az 300€ veriyorlar ilk eşyalar için
Ama tabiki maaşın düşük olacak adına bir ev olmayacak falan 🙂
Bu Yardımlardan özellikle mülteci ve yabancılar faydalanıyor
Böylece çocuk yapmaya teşvik etseler de yinede çocuk nüfusu çok az 😁

Şimdi ne sağ tarafıma ne sol tarafıma yatabiliyorum 😂bütün gece dönmekle geçiyor
Aynı ben gerçekten normalde yüzüstü uykuya dalan biriydim şimdi yüzüstü yatmamak için bı sağa bı sola dönüp duruyorum bacaklarımı da koyacak yer bulamıyorum yatakta arasına yastık falan koysam da rahat edemiyorum uykuya dalmak hayatımda ilk kez bu kadar zor gece de kaç kez uyanıyorum

Benim de bu gecem berbat geçti
Resmen gözlerimden uyku akıyor ama nasıl yatacağımı şaşırdım
Aslında emzirme yastığı ile yatmayı denesek belki işe yarar
Aynı ben gerçekten normalde yüzüstü uykuya dalan biriydim şimdi yüzüstü yatmamak için bı sağa bı sola dönüp duruyorum bacaklarımı da koyacak yer bulamıyorum yatakta arasına yastık falan koysam da rahat edemiyorum uykuya dalmak hayatımda ilk kez bu kadar zor gece de kaç kez uyanıyorum

X