2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Çünkü neden? İnsanlar biliyo kiii sadece doğarken harcanan 300-500 avro ömürlük bakım ve sorumluluk için yeterli değil. Ki devlet yine destek verirken insanlar bilinçli, gelecekte çocuk sadece çocuk değil manevi olarak da çok şey talep edecek.
Bizde teşvik yok ama bakıyorum da 5.doğuyor 🙄

Çok yakından tanıyorum ne psikolojisi ne fiziği ne de maddi durumu yerinde. Dört çocuğu var. Benim hamile olduğumu duyunca ay bitane daha doğurmasım var diyor şaka gibi.
Şuanki çocuklarıyla da ilgilenmiyor:) doğurup bırakmak kolay diye de şaka yapıyor. Biz gülmüyoruz tabi ortamda:)
Tabi mesela bende doğurulup bırakılan bir çocuğum ne demeye çalıştığını çok iyi anlıyorum
Bu zor zamanda artık bukadar kötülük artmışken bence 3 de durmak gerekir de yinede nasip ya 😂

Ona da baktım ama fiyat olarak baya pahalı geldi bana ya 300 civarı olanlardan kimse memnun değil gibi 500 de vermek çok geliyo gözüme
Ya burada da 120€ ya da var 50€ ya da
Ben tecrübesiZim ne alsam diye düşünüyorum
Çok uykum var yatamadım henüz 😂😂

Ben halen yatıyorum ama minik belli bir süre sonra tekmelerle yana döndürüyor sağolsun 😁
Ya ben hiç hissetmiyorum 🫣 geçenlerde gittim miniğimi görmeye hiç hareket etmedi sonunda doktor birkaç egzersiz yaptırdı yerinde durmadı cinsiyetine bakmadık 😅😅

Merhaba kızlar 12 haftalık ultrason görüntüsünden cinsiyet belli olur mu ya ben anlamıyorum :) Doktorumda 14. Haftadan önce cinsiyet söylemiyorum dedi. Yanılma olabilir diye. Eki Görüntüle 3189991
Aynı benimkine benziyor nub olarak
Çoğu kişiye gösterdim kıza benzettiler
Hayırlsıyla sağlıklısıyla gelsin 🧿🥰

Ben de bu kafadayım. Ne olur ne olmaz 30 hafta olmadan en azından çantası ana kucağı ilk üç aylık ihtiyaç hazır olmalı. Sonra lohusa halle almak çok zor
benim 3 hafta erken oldu dediğin gibi 35 i beklemem ama 30. haftada falan hazırlarım zaten malzeme olduktan sonra bir günlük iş yıka ütüle koy
Bakalim bizim minoşşlar rahat dururlarsa 😍insallah erken gelmeye kalkmazlar

Bakalim bizim minoşşlar rahat dururlarsa 😍insallah erken gelmeye kalkmazlar
bakalım inşallah öyle olur benim iki tane penya battanyrm var ama bi tane yeni almayı düşünüyorum malum yaz olucağı için kalın battenyeler falan olmaz kundağım var aklıma gelen ihtiyaçları hem burda sizlerle paylaşıyotum hemde kendim hatırlıyorum bu sefer bi tık fazla rşya koyucam çantaya çünkü hiç hesapta olmadan daha uzun kalabiliyoruz hastanede bir gün için derken bir hafta kaldık biz inşallah öyle bişey olmaz ama hazırlıklı olucam bu sefer

Yok şuan calismiyorm çalışacak gibi değilim rapor verdi kadın dogumcum sağolsun ama baslicam orda devam edermiym kafam da Cok karışık inan ama dur sen hamilesn rahat yer demiyorlar karma servisler var okdr kötü ki her branş yatıyor test mest yok. Ve çok karısik cerrahi servisleri bilirsin hiç iş bitmiyor ah hemşirelik gerçekten çok yıpratici tabi masa başı çalışanlarda biz olamayız çocuk gelsmi okyrm son sınıfım inşallah unvan değişikliği istyrm kısmet olur belki
Çocuk gelişimi gercekten rahat bir branş ya çocuk gelişimci arkadaşım bizim hastanede baya rahat şartta çalışıyo bize göre hasta saatini sayısını kendi ayarliyo zaten işleri tam masa başı olmasa da masa başı gibi daha rahat fiziksel olarak. Ben de fizyoterapistim bizde de felçli hastalar var bizim gücümüzle alıyoruz hep tedaviye bana da kimse sen hamilesin ağır kaldırma demiyo ki belimde platin var zaten yasak ağır kaldırmam. Hamileyim diye biraz yardımcı olurlar daha ağır hasta vermezler sanmıştım ama kimsenin umrunda olmadı eskisi gibi çalışıyorum yardımcı olmuyolar daha bile üstüme geliyolar inşallah sen iyi ol da benim branş değiştirme başka yere geçme sansım yok karma cerrahi gibi bı yere değil de hafif bir servise seni gecirseler çok iyi olur bizim ftr servisi hemşireleri de baya rahat inşallah öyle rahat bir yer olur senin için sen git konuş yönetimle

Çocuk gelişimi gercekten rahat bir branş ya çocuk gelişimci arkadaşım bizim hastanede baya rahat şartta çalışıyo bize göre hasta saatini sayısını kendi ayarliyo zaten işleri tam masa başı olmasa da masa başı gibi daha rahat fiziksel olarak. Ben de fizyoterapistim bizde de felçli hastalar var bizim gücümüzle alıyoruz hep tedaviye bana da kimse sen hamilesin ağır kaldırma demiyo ki belimde platin var zaten yasak ağır kaldırmam. Hamileyim diye biraz yardımcı olurlar daha ağır hasta vermezler sanmıştım ama kimsenin umrunda olmadı eskisi gibi çalışıyorum yardımcı olmuyolar daha bile üstüme geliyolar inşallah sen iyi ol da benim branş değiştirme başka yere geçme sansım yok karma cerrahi gibi bı yere değil de hafif bir servise seni gecirseler çok iyi olur bizim ftr servisi hemşireleri de baya rahat inşallah öyle rahat bir yer olur senin için sen git konuş yönetimle
Bir arkadaş daha hamile o konuşmuş demiski biz ne mn hamileye böyle bişey yaptık ya dusunsene yapsa ölürler sanki dediğin gibi ftr de senelerce çalışan hemsirede benle aynı maaşı alıyor bizim hiç hakkımız yok hastanede mahremiyet adı altında hemşire bile var hastalar ile muayene de duruyor sadece göğüs vs muayenesinde şahit oluyor bir sekilde tek işi bu size de üzüldüm ftr zor szn gibi aktif olanlar için rabbim kolaylık versin inşallah

Sen de benim gibi vucudunu iyi tanıyor ve iyi dinliyorsun demek ki :) Kimse inanmaz ben hissediyorum dediğimde... Şu an 3. yü daha hissetmedim ama :)
Ama benim 4 CÜ hamileliğim canım ben 12 haftadan beri hissediyorum bünye alışkın herhalde benim hamileliğe😊

bakalım inşallah öyle olur benim iki tane penya battanyrm var ama bi tane yeni almayı düşünüyorum malum yaz olucağı için kalın battenyeler falan olmaz kundağım var aklıma gelen ihtiyaçları hem burda sizlerle paylaşıyotum hemde kendim hatırlıyorum bu sefer bi tık fazla rşya koyucam çantaya çünkü hiç hesapta olmadan daha uzun kalabiliyoruz hastanede bir gün için derken bir hafta kaldık biz inşallah öyle bişey olmaz ama hazırlıklı olucam bu sefer
Ben hiç bilmiyorum ne almamız gerekiyor neler konuyor internetten biraz araştırıyorum. Yaz bebesi olduğu için uzun kollu şu çok parçalı hastane çıkışları kullanılır mı yoksa çıtçıtlı zıbınlar yeterli olur mu 🤷‍♀️ İlk doğum çok acemiyim. Bir kaç tane zıbın aldım her iki cinse uygun renklerde.

Sen de benim gibi vucudunu iyi tanıyor ve iyi dinliyorsun demek ki :) Kimse inanmaz ben hissediyorum dediğimde... Şu an 3. yü daha hissetmedim ama :)
Ben daha temmuzda kaybettim kızımı çok çabuk hamile kaldım sonrasında vücudum iyice alıştı hamilekiğe sanırım ondan da çabuk hissettim doktoruma da sordum hissetmem normali diye bu harekete zaten hisetmemen anormal olur yerinde durmuyor ki sıpa dedi 😊

Kızlar cumartesi günü kansmsm olmuştu. Sohra 4 gün boyunca koyu renkli leke oldu hep. Bitiyor temizleniyor diye kendimi oyalıyordum. Taki bu akşama kadar.

Şu an aktif kanamam var. Kasıklarım da karnımda ağrım var.

Yarın Doktor randevum var diye de banyoya girdim kendimi köpüklü köpüklü attım dışarı. Önce çok midem bulandı sonra elim ayağım boşaldı kendimi sıkmasam bayılacaktım. Aynada kendimi bir gördüm yüzüm ölü gibi beyazlamış 🥲🥲 muhtemelen tansiyonum düştü ama tansiyon aletini kayınvalideme vermiştim ölçemedim
Sıcak suda aynı senin anlattigin gibi oluyorum. Tansiyonun düşmüş. Allah esirgesin bidaha ılık suya gir bide banyonun kapisini hiç bı zaman kitleme. Ben kendimden korkuyorum kitlemiyorum tansiyonum normalde bile düşük. Kanaman için gittin mi doktora

Ben hiç bilmiyorum ne almamız gerekiyor neler konuyor internetten biraz araştırıyorum. Yaz bebesi olduğu için uzun kollu şu çok parçalı hastane çıkışları kullanılır mı yoksa çıtçıtlı zıbınlar yeterli olur mu 🤷‍♀️ İlk doğum çok acemiyim. Bir kaç tane zıbın aldım her iki cinse uygun renklerde.
Çıtçıtlı zibinlar yetmez annesi minnacık bı insan olduğu için yazın bile üsüyebilir ince penye uzun kollu hastane çıkışlarından uzun kullu kısa kollu pamuklu tiril tiril tulumlar alt üst takımlar çok iyi oluyor. Oğlum temmuzun 21i doğumlu kısa kollu giydirdigim zamanlarda oldu ama ne kanı canı var akşamları usuyordu penye battaniye de yeterli olur şimdilik. Beşik içine pikede iyi oluyor bunaltmiyor.

Yok şuan calismiyorm çalışacak gibi değilim rapor verdi kadın dogumcum sağolsun ama baslicam orda devam edermiym kafam da Cok karışık inan ama dur sen hamilesn rahat yer demiyorlar karma servisler var okdr kötü ki her branş yatıyor test mest yok. Ve çok karısik cerrahi servisleri bilirsin hiç iş bitmiyor ah hemşirelik gerçekten çok yıpratici tabi masa başı çalışanlarda biz olamayız çocuk gelsmi okyrm son sınıfım inşallah unvan değişikliği istyrm kısmet olur belki
Unvan değişikliği nasıl oluyor bilgi verebilir misiniz? Çocuk gelişimini örgün mü okuyorsunuz?

Kaç haftalıksınız cnm
Ben daha temmuzda kaybettim kızımı çok çabuk hamile kaldım sonrasında vücudum iyice alıştı hamilekiğe sanırım ondan da çabuk hissettim doktoruma da sordum hissetmem normali diye bu harekete zaten hisetmemen anormal olur yerinde durmuyor ki sıpa dedi 😊

Bir arkadaş daha hamile o konuşmuş demiski biz ne mn hamileye böyle bişey yaptık ya dusunsene yapsa ölürler sanki dediğin gibi ftr de senelerce çalışan hemsirede benle aynı maaşı alıyor bizim hiç hakkımız yok hastanede mahremiyet adı altında hemşire bile var hastalar ile muayene de duruyor sadece göğüs vs muayenesinde şahit oluyor bir sekilde tek işi bu size de üzüldüm ftr zor szn gibi aktif olanlar için rabbim kolaylık versin inşallah
İnşallah sana da ya hastane yönetiminde insan gibi insan olmadığı için oluyo bunlar gerçekten hadi cerrahi servis olsa yoğunluğa göre değişim yapamayız desinler bı derece anlarım da hem rahat çok fazla hemşire var dediğin gibi biliyoruz yani inşallah iyi bir yere geçişini sağlarlar enfeksiyonu bahane etmen lazım riskli birimde seni çalıştırmaları gerçekten çok yanlış. Ablam kimyager mesela benim kimyasallarla uğraşman labaratuvar ortamında olman doğru değil diyip ablamı masa başı yere geçirdiler iş de bilmediği için şimdi oturuyo sadece ve özelde çalışıyo biz devlette daha kötü şartlarda çalışıyoruz çok ilginç gerçekten covid döneminde gördük zaten hiçbir kıymetimiz olmadığını

Ben de çok şaşırdım, beklemiyordum. Hadi cinsiyete de bakalım dedi ve hiç acabaya düşmedi. İşinde iyi bir doktor olduğunu da biliyorum.

Tabi alışveriş için bekleyeceğim en azından 2 hafta daha
Sen yinede 16-17. Haftyi bekle 13 haftalıkken oğluma da kız demişlerdi 😂

X