2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Bu gün detayliya gidiyorum kizlar duanızı bekliyorum.3 haftadır hersey üst üste geldi.Biraz canım sıkkın ve endişeliyim.sebebini bilmiyorum. Ellerinizi öpsün bir kızım var 5 yaşında hiç durmuyor ve nedense strese sokuyor beni en çokta bu sebepten korkuyorum.Dun baya bir sinirlendim ona.Bu gün tek duymak istediğim bebeğimin sağlık haberi.Uyku girmedi acaba stresin bir zarari var mı diye😶Hissetmelerde yok daha.
Bosuna kendiniz strese sokma guzel haberlerini alirisiz insallah

Kızlar merhaba bende kontrole gittim biliyorsunuz kanama alanım var kanamam da devam ediyor ama çok şükür doktor iyiye gidiyor ama risk devam ediyor dedi yatmaya devam yani 11+4 oldum doktor cinsiyet için 1 ay sonra dedi ya niye okadar geç dedim net olsun her şey dedi bence benim durumum riskli diye erken söylemek istemiyor diye düşünüyorum
Maşallah 🧿. Hayır riskten değil benim bir sorunum yoktu o tarihlerde gittiğimde bana da söylememişti sormuştum cinsiyeti belli oluyor mu daha çok erken demişti.

Kizlar cinseyiti ogrenen arkadaşlar beni etiketleyebilirmi bugun listeyi guncelicem olmayan arkadaşlarida eklicem

Gulue Gulue canım sen de progestan kullanıyordun şu an ne durumdasın lekelerin nasıl günde kaç doz kullanıyorsun
Ben hep fitil olarak sabah akşam kullandım 200 lük canım kanama leke leke oluyor bende ara ara kanama alanım hala var azalmış dedi en son hala onun kaybolmasını bekliyorum.

Kızlar günaydın kalktığımda nefes aldigimda gogsum yanıyordu bian noluyor dedim sonra mide koruyucu vardı eşimin ondan içtim biraz rahatladı. Reflü mu oldum acaba 🥺
Çok sık rastlanan bir durum hamilelikte bende de oldu ne yiyince oldu düşün mesela bende çikolata sıkıntı yaratıyor domates yağlı şeyler tetikler yavaş yemeye çalış bir de yemek yedikten sonra hemen yatma bir süre dik otur

Ay kızlar, sanırım benim bulantımı açık hava çok tetikliyor. Burada havalar çok soğuk, açık havaya çıkınca direkt öğürme hissi geliyo.
Bugün hiç dışarı çıkmak zorunda kalmadım. Mükemmel bi gün geçirdim. Kusmadım, öğürmedim, hatta midem o kadar az bulandı ki aşırı mutluyum. Hep böyle devam etse süper olur. Son 2 aydır kusmadığım gün sayısı bir elin parmaklarını geçmez durumdaydı. Bugün gibi geçireceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum 🌸
Kusma bi kenara şu ağzımızdaki kötü tat geçeydi iyiydi.Ben çıkartana kadar evet zorlanıyorum ama çıkardıktan sonra bi rahatlama geliyor.Ağzımın tadı daha çok mide bulantısını tetikliyor sanki 😟

Çok sık rastlanan bir durum hamilelikte bende de oldu ne yiyince oldu düşün mesela bende çikolata sıkıntı yaratıyor domates yağlı şeyler tetikler yavaş yemeye çalış bir de yemek yedikten sonra hemen yatma bir süre dik otur
Canım zaten gün boyu işteyim uzanamiyorum. Domatesi yağlı şeyleri ağzıma suremiyorum. Ama dün akşam küçük bir dilim pasta yemiştim sanırım o yaptı.

Tekrar yaşatmasın Allah canım benim bununla geçmiş olsun ben senin aktif sandığım için hala kanaman doktor söylemediyse diye sordum 🌸
Yok guzelim progestan kullandım bir süre öyle çok yoğun değilde lekelenme tarzi gelmişti kesildi çok şükür. Çok teşekkür ederim 🥰

Öğlen olsunda yoğurt yiyeceğim bu kadar kuvvetli reflü hiç yasamamistim. Bian noluyor dedim acaba nefesle mi ilgili diye azcik panik yaptım. Ama kendimi dinleyince nefes aldıkça yemek borunun ve midenin yandığını farkettim. Çok kusmaktan oldum sanırım sürekli yaktı çünkü.
Olabilir canım ya istersen prilam kullan çok kusman varsa

Sen nasıl oldun doktora gittin mi?13. Hafta kötüydü benim için ama bu hafta ağrılar yönünden iyi gibi benim için önümüzdeki günlerde nolur bilmiyorum
cumaya randevum var benimde 13 haftada kotu gecti diş agrim kusmalarim ve tansiyonum bu iki gundur iyiyim ama

Sen nasıl oldun doktora gittin mi?13. Hafta kötüydü benim için ama bu hafta ağrılar yönünden iyi gibi benim için önümüzdeki günlerde nolur bilmiyorum
Cuma gunu bide magnezyum istecem doktordan belden ayaklarima kadar kas agrilarim var doktor yazar buyuk ihtimalle vitamin ilacida kulanmiyorum onuda yazmasi lazim

Öğlen olsunda yoğurt yiyeceğim bu kadar kuvvetli reflü hiç yasamamistim. Bian noluyor dedim acaba nefesle mi ilgili diye azcik panik yaptım. Ama kendimi dinleyince nefes aldıkça yemek borunun ve midenin yandığını farkettim. Çok kusmaktan oldum sanırım sürekli yaktı çünkü.
Kusmalarda daha bir hafifleme olmuyor 14 haftasındayım.Mide sıkıntı yaşadım çok.
Senin kide ikinci üç aylık dönemde reflu olabilir.

cumaya randevum var benimde 13 haftada kotu gecti diş agrim kusmalarim ve tansiyonum bu iki gundur iyiyim ama
Aynen bende valla iki gündür iyi oldum.Karnim agrimiyor sertlik oluşmuyor.Birden bu kadar rahatlıkta bizi sıkıntıya sokuyor😆Dikkat et canım tansiyonuna ilaç falan alıyor musun tansiyon için.Hep iyi ol inşallah. Güzel haberlerini buradan alırız inşallah

Kızlar merhaba bende kontrole gittim biliyorsunuz kanama alanım var kanamam da devam ediyor ama çok şükür doktor iyiye gidiyor ama risk devam ediyor dedi yatmaya devam yani 11+4 oldum doktor cinsiyet için 1 ay sonra dedi ya niye okadar geç dedim net olsun her şey dedi bence benim durumum riskli diye erken söylemek istemiyor diye düşünüyorum
Ben de 11+2 de gittiğimde 3 hafta sonra söylerim demişti. Bende bir şeyler gördüğünü ama kesinleşsin diye beklediğini düşünmüştüm. Bazı doktorlar çok erken konuşmayı sevmiyor. Seninkide 4 hafta demiş. Sadece şu 3 haftayı zor geçirdim. Seninde yaklaştıkça öyle olacak. Kızı erkeği yok işte de insan da merak ediyor.

Ben hep fitil olarak sabah akşam kullandım 200 lük canım kanama leke leke oluyor bende ara ara kanama alanım hala var azalmış dedi en son hala onun kaybolmasını bekliyorum.
Hımm anladım canım benim son randevu da doktor içerde bir şey görünmüyor 1 hafta daha kullanıp bırakalım demişti. Eşim teke düşüreceksin dedi diye hatırlıyor. yaklaşık iki haftadır hiç lekelenmem olmadı. Kontrolüm cuma günü teke düşürdüm ama gerek yoksa da kullanmak istemiyorum artık. Sen hangi şartlarda devam ediyorsun diye bi sormak istedim

Kızlar benzetmesinler bence de ... Benim iki oğlumu da kemikleri ince narin oldugundan kıza benzettiler de noldu 2 hjafta sonra ikisine de erkek dendi o daha kötü oluyor tam kendini alıştırıyorsun hoop değişiveriyor. varsın 2 hafta sonra söylesin ama net olsun :KK66:
Ben de 11+2 de gittiğimde 3 hafta sonra söylerim demişti. Bende bir şeyler gördüğünü ama kesinleşsin diye beklediğini düşünmüştüm. Bazı doktorlar çok erken konuşmayı sevmiyor. Seninkide 4 hafta demiş. Sadece şu 3 haftayı zor geçirdim. Seninde yaklaştıkça öyle olacak. Kızı erkeği yok işte de insan da merak ediyor.

Cuma gunu bide magnezyum istecem doktordan belden ayaklarima kadar kas agrilarim var doktor yazar buyuk ihtimalle vitamin ilacida kulanmiyorum onuda yazmasi lazim
Ayak ağrılarım çok oluyordu.Mineralli su tüketiyorum günde 1 küçük şişe iyi geliyor bana ilaç kullanmadan atlatiyorum.Sende dene bir canim iyi gelir inşallah .benim doktor kan tahlili yapıp yazıyor.Suanlik d vitamini verdi bana sadece

X