2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar günaydın kalktığımda nefes aldigimda gogsum yanıyordu bian noluyor dedim sonra mide koruyucu vardı eşimin ondan içtim biraz rahatladı. Reflü mu oldum acaba 🥺

Bu gün detayliya gidiyorum kizlar duanızı bekliyorum.3 haftadır hersey üst üste geldi.Biraz canım sıkkın ve endişeliyim.sebebini bilmiyorum. Ellerinizi öpsün bir kızım var 5 yaşında hiç durmuyor ve nedense strese sokuyor beni en çokta bu sebepten korkuyorum.Dun baya bir sinirlendim ona.Bu gün tek duymak istediğim bebeğimin sağlık haberi.Uyku girmedi acaba stresin bir zarari var mı diye😶Hissetmelerde yok daha.

Bu gün detayliya gidiyorum kizlar duanızı bekliyorum.3 haftadır hersey üst üste geldi.Biraz canım sıkkın ve endişeliyim.sebebini bilmiyorum. Ellerinizi öpsün bir kızım var 5 yaşında hiç durmuyor ve nedense strese sokuyor beni en çokta bu sebepten korkuyorum.Dun baya bir sinirlendim ona.Bu gün tek duymak istediğim bebeğimin sağlık haberi.Uyku girmedi acaba stresin bir zarari var mı diye😶Hissetmelerde yok daha.
Strese sokmayın kendinizi hiç inş güzel haberler alırsınız.Kızınız da daha çok küçük 5 yaşındaymış birşeylerin farkında olmadığı için sizi sinirlendirmiş üzmeyin kendinizi. Hissetmeler için daha erken çok küçük bi kıvılcım gibi karında hissedilebilir ama hissedilmeyince de endişe etmeyin daha var zamanı. Bende bir iki defa fln hissettim oda emin değilim ben bebeğin hareketleri diye düşünüyorum belki gazdı😊

Güzel haberlerle gel inşallah canım 🙏

Kızlar merhaba bende kontrole gittim biliyorsunuz kanama alanım var kanamam da devam ediyor ama çok şükür doktor iyiye gidiyor ama risk devam ediyor dedi yatmaya devam yani 11+4 oldum doktor cinsiyet için 1 ay sonra dedi ya niye okadar geç dedim net olsun her şey dedi bence benim durumum riskli diye erken söylemek istemiyor diye düşünüyorum

Üstelik 2li tarama testini yapmayalım kanaman var doğru sonuç alamayabiliriz 16.haftada 3lü testi yaparız dedi

Kızlar merhaba bende kontrole gittim biliyorsunuz kanama alanım var kanamam da devam ediyor ama çok şükür doktor iyiye gidiyor ama risk devam ediyor dedi yatmaya devam yani 11+4 oldum doktor cinsiyet için 1 ay sonra dedi ya niye okadar geç dedim net olsun her şey dedi bence benim durumum riskli diye erken söylemek istemiyor diye düşünüyorum
Yazmayınca merak etmiş sormaya cekinmistim.Biraz daha yatmaya devam. Hep iyiye gitsin inşaallah. İkili taramayı çok takma. Bana da bana da 8. Hafta da teklif etti yaşım büyük riskli çıkmayacak mı dedim sen bilirsin yaptırma o zaman ama riskli çıkar dedi.
senin yaş kaç belki yaşla alakalı zaten hani riskli çıkma ihtimali varsa problemli geçen bir süreçte Bir de onun stresini çekmeni istememiştir. 10 hafta da gittiğim doktor da istersen yaptır ama riskli çıkacak 9 ay bu stresle ben yaşarım kafama takmayan biriyim diyorsan yaptır dedi. Cinsiyeti de bakalım ben yarın gideceğim 11+ 6 İnşallah söyler ama sanmıyorum.

Progestan iğneye devam mi o da yarın belli olacak iğne devamsa ben 10 gün sonra başka doktora da giderim 1 ay beklemem😬

çok sevindim adınıza, daha güzel gelişmeler olsun inşallah :KK200: bence gerçekten emin olmak için söylememiştir cinsiyetini çünkü biz de o haftalarda gittiğimizde bize de demişti ki şuan görünmüyor olması erkek değil anlamı taşımaz biraz daha bekleyelim net olsun, dediği gibi de oldu 14.haftada erkek olduğunu öğrendik. sizde hayırlısıyla öğrenirsiniz inşallah :KK36:

Yazmayınca merak etmiş sormaya cekinmistim.Biraz daha yatmaya devam. Hep iyiye gitsin inşaallah. İkili taramayı çok takma. Bana da bana da 8. Hafta da teklif etti yaşın büyük riskli çıkmayacak mı dedi sen bilirsin yaptırma o zaman ama riskli çıkar dedin yani direkt senin yaş kaç belki yaşla alakalı zaten hani riskli çıkma ihtimali varsa problemli geçen bir süreçte Bir de onun stresini çekmeni istememiştir. 10 hafta da gittiğim doktor da istersen yaptır ama riskli çıkacak 9 ay bu stresle ben yaşarım kafama takmayan biriyim diyorsan yaptır dedi. Cinsiyeti de bakalım ben yarın gideceğim 11+ 6 İnşallah söyler ama sanmıyorum.

Progestan iğneye devam mi o da yarın belli olacak iğne devamsa ben 10 gün sonra başka doktora da giderim 1 ay beklemem😬
Bana kanama alanı olduğu için doğru çıkmayabilir dedi ben doktorumdan memnunum o yüzden geç söylese de sorun etmiyorum hem kanama alanım var zaten ozamana inşallah bende biraz daha iyi olurum

çok sevindim adınıza, daha güzel gelişmeler olsun inşallah :KK200: bence gerçekten emin olmak için söylememiştir cinsiyetini çünkü biz de o haftalarda gittiğimizde bize de demişti ki şuan görünmüyor olması erkek değil anlamı taşımaz biraz daha bekleyelim net olsun, dediği gibi de oldu 14.haftada erkek olduğunu öğrendik. sizde hayırlısıyla öğrenirsiniz inşallah :KK36:
İnşallah ben sabırlı biriyimdir beklerim ya yeter ki bebeğim sağlıklı olsun🥰

Masallah bu bebekler savaşçı azimli. Canım yatmak zor ama dayan kucağına alınca herşey geride kalmış olacak 🤲

Ayrintiliya mi kaçıncı haftadasin ki 21 de giriliyor diye biliyorum

Evet derin nefes aldıkça yanıyor cidden bı bu eksikti 😞
Hamilelikte çok sık olan bir şeymiş hamilelik ilerledikçe artıyor galiba geçen hafta bir gün bende de çok şiddetli oldu cayır cayır yandı bütün gün midem birşey yiyemedim ama çok şükür şimdi öyle değilim geçti arada olacak demek ki diye düşündüm inşallah seninki de geçer tekrarı da olmaz yoğurt ye istersen bana iyi gelmişti

Hamilelikte çok sık olan bir şeymiş hamilelik ilerledikçe artıyor galiba geçen hafta bir gün bende de çok şiddetli oldu cayır cayır yandı bütün gün midem birşey yiyemedim ama çok şükür şimdi öyle değilim geçti arada olacak demek ki diye düşündüm inşallah seninki de geçer tekrarı da olmaz yoğurt ye istersen bana iyi gelmişti
Öğlen olsunda yoğurt yiyeceğim bu kadar kuvvetli reflü hiç yasamamistim. Bian noluyor dedim acaba nefesle mi ilgili diye azcik panik yaptım. Ama kendimi dinleyince nefes aldıkça yemek borunun ve midenin yandığını farkettim. Çok kusmaktan oldum sanırım sürekli yaktı çünkü.

Canım ilk zamanlar vardı ama kesildi çok şükür o zaman bile yasak demedi gerçi bu doktorumu o zamanlar bulamamıştım. Bu doktorum olsa yüzde yüz yasaklardi. Şehir Hastanesi'nde adını bile anmadilar. Zaten ben zor günler gecirdigim için eşimle aklımızın ucundan gecmemisti. Şimdi lekelenme yok doktorumda yasak demiyor. Kanamam alanım kalmadı çok şükür. Rabbim bir daha göstermesin. 2.5 ayda sadece bir kere olmustu zaten. Şimdi 2 haftadır yeni yeni haftada 1 kere oldu o da Cook dikkatli.
Tekrar yaşatmasın Allah canım benim bununla geçmiş olsun ben senin aktif sandığım için hala kanaman doktor söylemediyse diye sordum 🌸

Ben almadım hiç 53le hamile kaldim
Benim bulantı vs olmadı iştahım çok açık hedefim ilk trimesterda kilo almamaktı ben de 52ydim şimdi 56 gibiyim 🙄 57yi görmeme az kaldı. Görsem de görmemiş gibi yapıyorum 🫠
Ben de 63.5 ile kaldım. En son 67 yi gördüm tartilmak istemiyorum 😂 sigarayı da bırakınca tuzu biberi oldu, ben her sigara bırakmamda 3 kg rahat alirim. Zaten bulantım hiç olmaz, olmadı. Ne edeceksem bilmem , inşallah duraklama dönemine girerim yoksa diyetisyen desteği ile devam edeceğim.🤭 kan hacmin arttığı için nefes nefese kalıyoruz kuzum, kilodan değil o kadar kilo bunu yapmaz daha. Ama ağır bir kanama durumu falan gibi herhangi bir tehlike olursa anneyi garantiye almak için vücut kanı artirirmis🤗 o da bizde daha çok nefes darlığı yapıyor 🤗
Kilolar veriliyor ben oglumdakini verdim ya gerisi haloluyor inan.
Benim ilk gebeligimde bende cok almistim
kizlar kendinizi kisitlamayin ama dikat de edin cok kilo almak ta iyi degilmiş ilk gebeligimden biliyorum

X