2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kizlar ben 52 yle hamile kaldim 57 olmusum eger tarti yanliş olcmuyorsa
kusmalarima ragmen yeni bu aralar yemek yiyebiliyorum oturup kalkarken bile nefes nefese kalkiyorum sizde durum lar nasil kilo aldinizmi yada verdinizmi?
Benim bulantı vs olmadı iştahım çok açık hedefim ilk trimesterda kilo almamaktı ben de 52ydim şimdi 56 gibiyim 🙄 57yi görmeme az kaldı. Görsem de görmemiş gibi yapıyorum 🫠

Ben de 63.5 ile kaldım. En son 67 yi gördüm tartilmak istemiyorum 😂 sigarayı da bırakınca tuzu biberi oldu, ben her sigara bırakmamda 3 kg rahat alirim. Zaten bulantım hiç olmaz, olmadı. Ne edeceksem bilmem , inşallah duraklama dönemine girerim yoksa diyetisyen desteği ile devam edeceğim.🤭 kan hacmin arttığı için nefes nefese kalıyoruz kuzum, kilodan değil o kadar kilo bunu yapmaz daha. Ama ağır bir kanama durumu falan gibi herhangi bir tehlike olursa anneyi garantiye almak için vücut kanı artirirmis🤗 o da bizde daha çok nefes darlığı yapıyor 🤗
Kizlar ben 52 yle hamile kaldim 57 olmusum eger tarti yanliş olcmuyorsa
kusmalarima ragmen yeni bu aralar yemek yiyebiliyorum oturup kalkarken bile nefes nefese kalkiyorum sizde durum lar nasil kilo aldinizmi yada verdinizmi?

Ay kızlar, sanırım benim bulantımı açık hava çok tetikliyor. Burada havalar çok soğuk, açık havaya çıkınca direkt öğürme hissi geliyo.
Bugün hiç dışarı çıkmak zorunda kalmadım. Mükemmel bi gün geçirdim. Kusmadım, öğürmedim, hatta midem o kadar az bulandı ki aşırı mutluyum. Hep böyle devam etse süper olur. Son 2 aydır kusmadığım gün sayısı bir elin parmaklarını geçmez durumdaydı. Bugün gibi geçireceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum 🌸

Seni oksijen çarpıyor demekki canım 🤭
Ay kızlar, sanırım benim bulantımı açık hava çok tetikliyor. Burada havalar çok soğuk, açık havaya çıkınca direkt öğürme hissi geliyo.
Bugün hiç dışarı çıkmak zorunda kalmadım. Mükemmel bi gün geçirdim. Kusmadım, öğürmedim, hatta midem o kadar az bulandı ki aşırı mutluyum. Hep böyle devam etse süper olur. Son 2 aydır kusmadığım gün sayısı bir elin parmaklarını geçmez durumdaydı. Bugün gibi geçireceğim günleri sabırsızlıkla bekliyorum 🌸

Yaa ilk gebeligimde erken doğum tehlikem vardı 22. Haftada açılmam oldu doktor dediki doğuran kadar yatacaksin. Annem gil yattigim yerden ne yedirdiler bana 😂😂 58 kilodan 82 kiloya çıkmıştım 😂 ikincide ama hareketli olduğum için 10 kilo almıştım. Ama hiç unutmam 7-8 aylık hamileyken gece kalkıp patates kızartıp ekmeğine kasarla felan koyup yemisligim var 🤣🤣
Merhaba bende aynı durumdayım acaba yata yata kaça kadar dayandınız

Sen öyle iyi anne olacaksın ki yasayamadiklarini evladinla yaşayacaksın öyle düşün. Bebeğin sağlıklı sen sağlıklısın herşey çok çok güzel olacak. Annelerimizi babalarimizi kardeşlerimizi secemiyoruz maalesef. Benimde iki abim var ama hep kendimi yapayalnız hissediyorum. Bundan önce 11 haftalıkken bebeğimin kalbi durduğunda annem niye aramadın kardeşini deyince kucuck kan pıhtısı için mi arayacağız demişti. O hala icimdedir o yüzden kimseye hamileyim de demedim. O kucuck kan pıhtısı dediği benim bebeğimdi... Gebeliğimiz boyunca hep mutlu olacağız diye bir kural yok ayrıca ilk gebeligimde yeni evliydim geçim sıkıntımız çoktu ne çok agladigim gün oldu. Oğlum gayet mutlu sakin bı çocuk 😊
Benim en büyük dileğim zaten iyi bir anne olmak 🥺
Sadece üzülüyorum işte canım
Keşke baştan hiç açmasaydım omun telefonlarını yüz vermeseydim
Ama babam da gidince ona bağlanmak istedim o da olmadı ☹️
Bende üzülmek istemiyorum artık bebiş için

Rabbim kolaylık versin canım ama hiç kendini üzme koy kendini yerine karnındaki Doğunca bırakıp gidebildiğimiz hayal bile edemezsin değil mi? Hepimiz burda endişelerimizi paylaşıyoruz çoğu zaman. Son zamanlarda Hep kadınların bebeklerini asıl terk edebildiklerini sorguluyorum. Destek al mutlaka iyi gelecektir. Ama sana bunu yapabilmiş bir insan için üzme kendini şu an bedenen seninle olamasa da seni yalnız büyüten bir babanın kızı olmak gururunu düşün. Ve sadece kendi kurduğun aileyle ilgilen eşin bebeğin bebeğin doğunca başka kimse aklına bile gelmeyecek. Annen başta kaybetmiş güçlü olan sensin unutma. burada bile bir sürü kız kardeşin olduğunu da unutma ❤️
Evet zaten bir dersim olduğunda ilk buraya sığınıyorum 😢
İnşallah destek alacağım
Dün gece hiç yatamadım zaten
Bugünde hala üzüntü üstümde
Aylar sonra ilk defa canım sigara istiyor 😞😞

Bizim yasak kuzum doktor dedi bize kişşiye göre degisiyor doktor kontrolde siyor zaten gerekli görünce benim plasente rahöe yakınmış bide bu ara garip bi sekilde cok agrım var düşük riskine karsı yasak 🙃
Biz dün ilk defa girdik 2 ay sonra 🫣🫣

Evet zaten bir dersim olduğunda ilk buraya sığınıyorum 😢
İnşallah destek alacağım
Dün gece hiç yatamadım zaten
Bugünde hala üzüntü üstümde
Aylar sonra ilk defa canım sigara istiyor 😞😞
Şimdi bebeğin için üzüntüyü bırakmak vakti biliyorum çok zor ama onlar bize emanet hayatını tepe takla eden kadının seni üzüp bebeğine zarar vermesine müsade etme üzülürsen ona istediğini vermiş olursun güçlü ol ki senin bebeğin büyüdüğünde annesiyle gurur duysun ve annen de ne kaybettiğini görsün.

Evet evet o da var 😂 sabah çocuklara tost, kendime yumurta yapıyorum ya , onlara yaparken canım çekiyor bir tane de kendime yapıyorum 😅 bir yumurta artı tost artı domates salatalık yeşillik peynir vs 🤭
Benim oğlum tost yemez o yüzden benim tostlar gece oluyor valla ama her ögün yerim 😁

Şimdi bebeğin için üzüntüyü bırakmak vakti biliyorum çok zor ama onlar bize emanet hayatını tepe takla eden kadının seni üzüp bebeğine zarar vermesine müsade etme üzülürsen ona istediğini vermiş olursun güçlü ol ki senin bebeğin büyüdüğünde annesiyle gurur duysun ve annen de ne kaybettiğini görsün.
Çok teşekkür ederim canım beni desteklediğiniz motive ettiğiniz için 🌸
İyi olmaya çalışıyorum 😞

Benim en büyük dileğim zaten iyi bir anne olmak 🥺
Sadece üzülüyorum işte canım
Keşke baştan hiç açmasaydım omun telefonlarını yüz vermeseydim
Ama babam da gidince ona bağlanmak istedim o da olmadı ☹️
Bende üzülmek istemiyorum artık bebiş için
Eşinle aran nasıl. O senin ailen sadece ona ve bebeğine ailem diye düşünmeye calis.

X