2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
12. Haftadayim çok az karnımın alt tarafı çıktı şuana kadar kusmaktan 3 kilo verdim daha hiç geri almadım 🥺
13. Haftaya kadar benimde kusmalarim devam etti 2 kg vermiştim şimdi biraz toparladım prilam kullandığım halde kusuyodum şimdi ilacı da kestim çok şükür bulantım geçti seninde geçer kuzum ilk 3 ay normal

Yok canım beni bebekliğimden beri babama verip başka bir adamla kendine bir hayat kurdu
Beni babam büyüttü onu da 2 sene olacak kaybettim
Bir ablam da var onunla görüşmüyoruz
Çok zor günler geçiriyorum bunu düşündükçe daha kötü oluyorum
Şöyle diyim sana
Elimdeki tüm iyi şeyleri kaybetmiş gibi hissediyorum
Daha önce bu travmatik olayları atlatamadığım için psikolojik yardım almıştım
Şimdi yine almayı düşünüyorum çünkü geçmiyor 🥺
Rabbim kolaylık versin canım ama hiç kendini üzme koy kendini yerine karnındaki Doğunca bırakıp gidebildiğimiz hayal bile edemezsin değil mi? Hepimiz burda endişelerimizi paylaşıyoruz çoğu zaman. Son zamanlarda Hep kadınların bebeklerini asıl terk edebildiklerini sorguluyorum. Destek al mutlaka iyi gelecektir. Ama sana bunu yapabilmiş bir insan için üzme kendini şu an bedenen seninle olamasa da seni yalnız büyüten bir babanın kızı olmak gururunu düşün. Ve sadece kendi kurduğun aileyle ilgilen eşin bebeğin bebeğin doğunca başka kimse aklına bile gelmeyecek. Annen başta kaybetmiş güçlü olan sensin unutma. burada bile bir sürü kız kardeşin olduğunu da unutma ❤️

Yok canım beni bebekliğimden beri babama verip başka bir adamla kendine bir hayat kurdu
Şöyle diyim sana
Babana rahmet diliyorm hiç dusunme olur mu boşver inan annen bile olsa boşver blyrm demesi kolay diceksn ama yük etme kendine şuan çocuğuna bak eşine bak ailen onlar

Merhaba arkadaşlar bu sabah güne yoğun bı kanamaya başladım .kan sulandırıcı kullanıyordum iki gün boyunca kesti doktor.hala kanamam devam ediyor.benim gibi olan var mı çok ama tedirginim.
gecmiş olsun canim ilk gebeligimde 8 aya kadar kullandim bi sıkıntini gormedim kan sulandiricinin
insallah gecer kanaman bol bol dinlen stres yapma

Kızlar bende 14+1 de öğrendim kız bebitomun olacağını.Bize öneriyorum diyince fetal dna yaptırdık haftaya gelecek sonucu. 18 de kontrol edelim 20 de detaylı ultrason dedi. Şimdi 16. Haftama girdim

Selam canım kızlar Plasentam benımde asagıda ama pimpirigim zaten doktora soyledigimde bebek büyüdükce. Ckar dedi Allahın izniyle brazda arastirdim yızde 95i cıkar denilmiş iyi disünelim bu arada bende 13.haftadayım cinsiyet bellı olmayanlardan biride benım:) hayırlısıyla ins son 10.20gün diyecegimiz günler gelsin:)

Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için 🌸❤️
Ben zaten birdaha onun telefonunu açmayacağıma kendime söz vermiştim ama dün şeytana uydum belki bana güzel şeyler söyler diye açtım keşke açmasaydım
Bundan sonraki süreçte dediğin gibi bebeğime odaklanacağım ☺️❤️
Anlamadım bırakıp gittiği çocuğa laf sayabilecek ne konu buluyor ki? Allah gerçekten akrabanın da hayırlısını versin. Aynısı olmasa da bir değişiği bende var atlatamıyorsun evet ama kendi aileni kurunca aklına o kadar çok gelmiyor, bazen çocuklar büyüdükçe sorular soruyor o zaman aklına geliyor yaşadıkların ama sen artık "anne" olduğun için kendine bakıyorsun. Üzülme diyemem çünkü bunlar yaşanmışlık hikaye değil, ama artık affetme ve kendi yoluna bakma zamanı. Affetmezsen sürekli karşına çıkacak o daha yıpratıcı gerek yok. Benim öyle bir mottom var bana kötülük yapan herkesi affettim yarın mahşerde yüzünü bile görmek istemiyorum ben Allah'ın adaletine teslimim.

13. Haftaya kadar benimde kusmalarim devam etti 2 kg vermiştim şimdi biraz toparladım prilam kullandığım halde kusuyodum şimdi ilacı da kestim çok şükür bulantım geçti seninde geçer kuzum ilk 3 ay normal
Bugün bin kere maşallah diyeyim yemeklerimi güzelce yapabildim. Ve güzelce yiyebildim hiç ogurmedim tabi ki hazımsızlık hat safhada ama buna sukur. Umudum bu ay bitmeden ilk trimeserin tüm etkilerini geride bırakırız 🙏

Aynen daha iyi günlerimiz bunlar cozutucas yemek yeme konusunda son zamanlarda 🤣🤣
Yaa ilk gebeligimde erken doğum tehlikem vardı 22. Haftada açılmam oldu doktor dediki doğuran kadar yatacaksin. Annem gil yattigim yerden ne yedirdiler bana 😂😂 58 kilodan 82 kiloya çıkmıştım 😂 ikincide ama hareketli olduğum için 10 kilo almıştım. Ama hiç unutmam 7-8 aylık hamileyken gece kalkıp patates kızartıp ekmeğine kasarla felan koyup yemisligim var 🤣🤣

Şöyle diyim sana
Hamilelik hormonlarla bizi aşırı duygusal yapıyor zaten al güzelim kendin baş etmeye çalışma hiç. Yardım al güzelce atlat bebisine odaklan.

X