2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ikı kızımda full eksi yedim sımdı canım tatlı istiyor ruyamda pastalar baklavalar görüyorum:)
bende oğlumda bülbül yuvası kokusuyla uyanmıştım gecenin bi vakti 😅 siz böyle diyince aklıma geldi şimdi bende ekşi ağırlıklı tatlı ekşi ne varsa yiyorum 😅

Kızlar bende agustos başı annesi olacağım rabbim nasip ederse, sizler bize göre tecrübelisiniz size bir sorum olacak?
Bulantı durumlarınız nasıl, herşey den tiksinti durumu hakim bende açım ama normalde en sevdiğim yiyecekleri bile yiyemiyorum, su içmek bile çok zor ne zamana toparlarım acaba 🥴
Canım bünyeden bünyeye değişiyor 14 haftadayım hala bi bakıyorum bulantı var gün boyu bi uyanıyorum gün boyu rahatım sanırım hormonların durumuna göre tepki veriyor vücut. İnşallah 12. Haftanda rahatlarsın.

Ki
Geçmiş olsun
Kisler yumurtalıkta mi? Önceki kontrolde ne kadardi.
Benimde hamilelik sonrası yumurtlama devam etti yumurtaliklar çok büyüdü. En son gittiğim doktor bebeğe bakmadan direk onlarla ilgilendi muhtemelen bende de kise dönmesinden korkuyor.
Benim en son küçülmeye geçmişti. Ki kuculdugunu hissediyorum buyukken 9 aylık hamile gibiydi karnım da hareketlerim de sancimda
Sevindim adına zor ya kistle uğraşmak. İlacı falanda yok.. Normalde bende yoktu iğneler yaptı hep. genelde aşılama ve tüp bebekte görülüyor dedi ama çoğunda kendiliğinden atılıyor dedi bazılarında kalıcı olabiliyor Muş bakalım inşallah küçülür benimde diye dua ediyorum bakalım. İlk öğrendiğimde 4 cm di her kontrolde biraz daha büyümüş oluyor. Benimde karnım şiş hep :) ama hiç öyle sancım falan olmadı aslında.

Sevindim adına zor ya kistle uğraşmak. İlacı falanda yok.. Normalde bende yoktu iğneler yaptı hep. genelde aşılama ve tüp bebekte görülüyor dedi ama çoğunda kendiliğinden atılıyor dedi bazılarında kalıcı olabiliyor Muş bakalım inşallah küçülür benimde diye dua ediyorum bakalım. İlk öğrendiğimde 4 cm di her kontrolde biraz daha büyümüş oluyor. Benimde karnım şiş hep :) ama hiç öyle sancım falan olmadı aslında.
Benim tüp bebek yumurta toplandı kalanlar büyümeye devam etti. Ohss sendromunun bence hafif haliydi ağır halini dusunmek istemiyorum bende 2 kilo artmıştı büyüme zirvedeyken.
Ohss çok yaşayanlarda 1 2 günde 15 16 kilo olabiliyormuş onlara transfer falan yapilmiyor zaten.
Senin aşılama mi tüp bebek mi?
Ben birde uzun protokol uyguladım adet olmadan ignelere falan başladım ki yumurtalar çok olmasın. Sonrasında da 8 gün ilaç kullandım ona rağmen ilk 1 haftam çok zordu. Sonra yavaş yavaş azalmalar başladı.
Bana bol su içmem, günde 4 tane yumurta yemem ve tavuk göğsü yemem soylenmisti. İlk 8 9 hafta yaptın ama artık yumurta midemi bulandirmaya başlayınca bıraktım. Sonra da kontrole aynı doktora gitmedim 10 ocakta bakalım ne olacak.

bende oğlumda bülbül yuvası kokusuyla uyanmıştım gecenin bi vakti 😅 siz böyle diyince aklıma geldi şimdi bende ekşi ağırlıklı tatlı ekşi ne varsa yiyorum 😅
Inanın ye ekşiyi dogur ayseyı derler ya sonuna kadar yasadım tursu suyu dıe bayılabılırdım o derece kana kana içmek istıodum.ve tarlıdan mıdem bulanıodu

Ay hiç sevmiyorum böyle şeyleri.Görümcemin kızının adıda kaynanasının adı çocuk ismini beğenmiyormuş şimdi.Onun kendi görümcesinin çocuğunun adıda yine kaynanasının adı şaka gibi.Ben başta koydum tavrımı duyunca.
Valla canım o zaman biz kaynanamin ismini sadece teklif ettik ama koydurmayacağını biliyorduk.çünkü baya bir eski isimi var.Kendide zaten hep çocuklarının ismini kafasına göre koymuş kaynanam.Benimkine koydurmaz dedim.yok benim ismim eski falan koydurmam dedi falan.Bir süre sonra gorumun ismiyle geldi bana kocam.Onceden böyle birsey hiç konusulmamisti.Yüzde yüz kaynanam dedi kocama benden gizli.Aralarinda konuşup anlaştılar. O gorumcenden de hiç hoşlanmam ortalık karıştırır huzur vermez.Onun ismi diye sevemedim kızımın ismini bir türlü.Benim fikrim bile sorulmadı bile.ilk çocuğumdu aklımda kızım için bir isim bile bakamadim.

Ay görümce ne ya ben kesse beni sülalesinden birinin adını vermem 9 ay ben çekeceö sonra gidip kardeşinin babasının anasını ismini i koycam ona o hakkı vermedim ben benden habersiz alsa direk gider değiştiririm kimliği öğle bir hayat yok
Kız zaten onlar kocadan yüz buluyorlar böyle her istedikleri oluyor.Maşa varken elini yakmiyorlar.Evin içindeki kocayla uğraşıp duruyorsun.

ah canım seni öyle iyi anlıyorum ki. bu karar kesinlikle anneye bırakılmalı ama bizim toplumda böyle saçma gelenekler var 😭 lütfen sıkma canını
Hiç sorma umarım 2. Çocuğumdaki hayallerim elimden almaz.Ya ben karşı değilim yakindakilerinin isimlerinin vurulmasina ama bunun annenin de istemesi lazım.Tek taraflı rıza alınmadan yapılmasına kızıyorum.

Benmde çok çıktı yani benm vardı biraz göbeğim amaaa şimdi fazla sanki 5-6 aylık gibi geliyor ama 12+4teyiz yani
maşallah bebişe benim önceki gebeliğimde baya 6 aylıktan sonra böyle olmuştu hatta 6 aylıkta bile daha küçüktü her bünye farklı benim kabım geniş heralde çok çıkmıyo göbeğim ilk gebelikte 30 haftadan sonra bile 5 aylıkların göbeği benden çoktu kıyafetlerimin çoğu üstüme oluyodu oğlumda biraz daha fazla büyümüştü bakalım bunda basıl olacak şuan daha hiç göbek yok 13+0 dayız bugün 💕

maşallah bebişe benim önceki gebeliğimde baya 6 aylıktan sonra böyle olmuştu hatta 6 aylıkta bile daha küçüktü her bünye farklı benim kabım geniş heralde çok çıkmıyo göbeğim ilk gebelikte 30 haftadan sonra bile 5 aylıkların göbeği benden çoktu kıyafetlerimin çoğu üstüme oluyodu oğlumda biraz daha fazla büyümüştü bakalım bunda basıl olacak şuan daha hiç göbek yok 13+0 dayız bugün 💕
🧿🧿🧿

Bizimkiside Vakkas. Hiç sevmiyorum böyle şeyleri insanlar istediğini koysun.Eşimle biraz konuştuk dün isimlerden dolayı uyumaya kaçtı.İlk kızımın ismide sevmediğim gorumcemin isimi 😔
Çok çok saçma geliyor iyisi kötüsü nasılsa onunla kalsın benim oğlumda da eşim vefat etmiş babasının ismini koymak istedi dedim sevgi böyle bir şey değil kabir ziyaretine gittiğimde oğlumun adını soyadını mezar taşında görmek istemiyorum. Seviyorsa dua okuyalım hayır yapalım güzel güzel anılarla yaşatalım isimle olmaz diye ve koymadık çok bozuldu ama bana çok mantıksız geliyor umarım gönlünüzce isim koyabilirsiniz

Ben de sormadım yarın kontrolüm var zaten diye. 11+5 im ben de. Öyle düşünmek istiyorum ama garip ni agri. Adet olucakmisim gibi sadece sol tarafta.tek buyume agrisi olsun da razıyım çekmeye. Insan korkuyor ister istemez
Doktorum her an adet olacakmış gibi ağrı normal dedi canını sıkma geç gördüm mesajını ama inşallah geçmiştir

Benim tüp bebek yumurta toplandı kalanlar büyümeye devam etti. Ohss sendromunun bence hafif haliydi ağır halini dusunmek istemiyorum bende 2 kilo artmıştı büyüme zirvedeyken.
Ohss çok yaşayanlarda 1 2 günde 15 16 kilo olabiliyormuş onlara transfer falan yapilmiyor zaten.
Senin aşılama mi tüp bebek mi?
Ben birde uzun protokol uyguladım adet olmadan ignelere falan başladım ki yumurtalar çok olmasın. Sonrasında da 8 gün ilaç kullandım ona rağmen ilk 1 haftam çok zordu. Sonra yavaş yavaş azalmalar başladı.
Bana bol su içmem, günde 4 tane yumurta yemem ve tavuk göğsü yemem soylenmisti. İlk 8 9 hafta yaptın ama artık yumurta midemi bulandirmaya başlayınca bıraktım. Sonra da kontrole aynı doktora gitmedim 10 ocakta bakalım ne olacak.
Benimde aşılamaydı yumurta büyütme iğnesini 5 gün kullandım sadece ama yinede fazla büyümüşlerdi. Tüp bebek hakkında çok bilgim yok aslında. Bana hiç şunu ye şunu yeme gibi bişey söylenmedi zaten ben devlette yaptırmıştım çok ilgili değillerdi. Sonuçlanınca Bi kaç kez takibe gittim ama bıraktım bende iyi bi uzman buldum onunla devam edicem.

Evet kesinlikle tütülü elbiseler tokalar ben çıldırabilirim suan🙈🥰🥰
Ben de öğrenmek istiyorum artık cinsiyeti ya bakalım 16 ocakta bı dahaki randevum inşallah o zamana öğrenirim artık 😍kız bebek cicileri o kadar tatlı ki kızım olsa bana da bütün reyonları boşaltırım gibi geliyo inşallah çok güzel bir kız olur sana en iyi arkadaş olur

X