2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kanama alanım kesenin üzerinde aynı şekilde duruyor canım. Hiç küçülmemiş de. Ama aktif kanamam kesildi. Zamanla kendi kaybolacak mı takip edeceğiz. Ayın 25 inde tekrar çağırdı. Tabi bu arada ikili testin sonucu kötü gelirse arayıp çağıracağım dedi. Çok stresliyim 😓 ikili test sonucunu öğrenen var mı?
Ben öğrendim canım sonuç güzel geldi çok şükür. Doktor ense kalınlığı normal dediyse genelde kan sonuçlarıda iyi geliyor ve gerçekten büyük stres aMa içini ferah tut.

Arkadaşlar doğum paketi almıyor musunuz? Her muayene için ayrı ücret mi ödüyorsunuz?

Öyle olunca çok pahalıya gelir gibi geliyor bana.
Bende duymadım ama benimde gittiğim yer tıp merkezi benim doktor hastaneden ayrılıp oraya geçmiş ve orada doğum yok o yüzden paketi yoktur heralde

12. Haftamdayim canim. Kanama iliski hamile kaldigimdan beri hic olmadi zaten gerekte yok. Kanama olmadan adet sancisi gibi bi ağrım oldu gunduz gecesinede kanama başladı birden iste. Birde kan sulandırıcı iğne de tetikliyor 1 hafta kullanma dedi. Kullanmayincada pihtilasma sorunum var. Asagi tukursem sakal yukari tukursen biyik Allah'a emanet 🙏
noemailde kan sulandırıcı hapların etkisi 2 gün sürüyor iğnelerin kaç gün sürüyor acaba belki çok sıkıntı olmaz. Belki kanamam durursa geri başlarsın hemen

Aynen oyle. Ama cok memnunum ben doktorumdan cerrah ayni zamanda gebelik onceside gidiyodum zaten daha uygun bi yer bakayim desem icime sinmez hikayemi tedavimi biliyo doktorum deger diyorum yani. 🤷🏻
Bende doktor yüzünden değiştiremem oğlumu da onda doğurdum aramızda ayrı bir bağ var seviyoruzz birbirimizi ben hamileyim diye gittiğimde sanki anneme söylemeye gidiyor gibi heyecanlandım o yüzden imkan yok değiştiremem

Evet bir oğlum var 4 yaşında ve çok sag ol. Evet bir de herkes öğrenince daha çok meraklanıyor insan ve yurtdisindaydin değil mi sende o yüzden mi cinsiyetini söylemedi acaba
Yok İstanbuldayım keşke ydışında olsam 😛
Benim kanama alanı ve düşük riskim vardı
Bir de öncesinde kötü bir kaybım olunca doktorun öncelikleri başka oldu muayenede.
Bence net emin olamadı biraz erkeğe biraz koza benziyordu ekranda. Hani uzunca bişy var hoplayıp zıplıyor 😂 ama çok net değildi.

Kızım kız olsun diye dua ediyor, biz ise sağlıklı olsun diye 😇

Yok İstanbuldayım keşke ydışında olsam 😛
Benim kanama alanı ve düşük riskim vardı
Bir de öncesinde kötü bir kaybım olunca doktorun öncelikleri başka oldu muayenede.
Bence net emin olamadı biraz erkeğe biraz koza benziyordu ekranda. Hani uzunca bişy var hoplayıp zıplıyor 😂 ama çok net değildi.

Kızım kız olsun diye dua ediyor, biz ise sağlıklı olsun diye 😇
saglikli olması ilk öncelik zaten ve benimde oğlum erkek olsun diyor kız olucak deyince hayır erkek olsun deyip duruyor üzüldü biraz🙈😇😇

kızlar bugün doktora gittim bebeğim 10+5 ti 11+3 olarak gidiyo biraz öndeymiş. Kıpır kıpırdı ultrasonda çok hareketli ya mutlu oldum öyle görünce 🥹 Ama kistlerim var ve büyüyorlar 7 cm e ulaşmış daha da ilerler mi bilmiyorum. Büyüyünce bazen patlayabiliyorMuş ve acil ameliyat gerekiyormuş öyle bişey olmaz inşallah bebeği etkiler diye korkuyorum..

Ki
kızlar bugün doktora gittim bebeğim 10+5 ti 11+3 olarak gidiyo biraz öndeymiş. Kıpır kıpırdı ultrasonda çok hareketli ya mutlu oldum öyle görünce 🥹 Ama kistlerim var ve büyüyorlar 7 cm e ulaşmış daha da ilerler mi bilmiyorum. Büyüyünce bazen patlayabiliyorMuş ve acil ameliyat gerekiyormuş öyle bişey olmaz inşallah bebeği etkiler diye korkuyorum..
Geçmiş olsun
Kisler yumurtalıkta mi? Önceki kontrolde ne kadardi.
Benimde hamilelik sonrası yumurtlama devam etti yumurtaliklar çok büyüdü. En son gittiğim doktor bebeğe bakmadan direk onlarla ilgilendi muhtemelen bende de kise dönmesinden korkuyor.
Benim en son küçülmeye geçmişti. Ki kuculdugunu hissediyorum buyukken 9 aylık hamile gibiydi karnım da hareketlerim de sancimda

Kızlar bende agustos başı annesi olacağım rabbim nasip ederse, sizler bize göre tecrübelisiniz size bir sorum olacak?
Bulantı durumlarınız nasıl, herşey den tiksinti durumu hakim bende açım ama normalde en sevdiğim yiyecekleri bile yiyemiyorum, su içmek bile çok zor ne zamana toparlarım acaba 🥴

Kızlar bende agustos başı annesi olacağım rabbim nasip ederse, sizler bize göre tecrübelisiniz size bir sorum olacak?
Bulantı durumlarınız nasıl, herşey den tiksinti durumu hakim bende açım ama normalde en sevdiğim yiyecekleri bile yiyemiyorum, su içmek bile çok zor ne zamana toparlarım acaba 🥴
Geçmiş olsun canım zamanla düzeliyor bulantı çok sukur benim varla yok arası oldu sagdece sabahlari bogurme hissi geliyor başkada yok inşallah sende kısa zamanda kurtulursun 😍

Geçmiş olsun canım zamanla düzeliyor bulantı çok sukur benim varla yok arası oldu sagdece sabahlari bogurme hissi geliyor başkada yok inşallah sende kısa zamanda kurtulursun 😍
Çok sağol canım ya inşallah, önceki gebeliğimde 9 ay bulantı nedir bilmedim, 1 tane bile bögürme bile yaşamamıştım bu çok zorluyor, birde bebişi vitaminsiz bırakma düşüncesi canımı sıkıyor (biliyorum çok küçükler ama anne adayı olunca insan pimpirikli oluyor sanırım)

Birde cinsiyet öğrenen anneler, bizimkilerin koca karı yöntemi vardı sizde de tuttu mu merak ettim gögös ucu bryazlayınca kız, koyulaşınca erkek derler bizim oralarda 🤭 tutan var mı ben kendimi önden ev yöntemi ikili teste sokuyorum 🤪😅

Benimde 12. Haftamda oldu kanama. Demekki bu haftada kanama oluyor asagidaysa. İnsallah yukari cikar. Sizin ne kadar sürdü kanama suan varmi peki
1 kere kanama yasadim ic camasirimi kaplamisti bir daha gelmedi. 3-4 gun boyunca da kahverengi lekelenme yasadim ardindan, eski kalan kan tamamen bosaldi yani. Sukur bir daha yasamadim canim ama ben de oyle surekli istiharat etmiyorum, normal yasamima devam ediyorum sadece agir kaldirmiyorum ve cok egilmiyorum. Senin nasil oldu kanaman?

Çok sağol canım ya inşallah, önceki gebeliğimde 9 ay bulantı nedir bilmedim, 1 tane bile bögürme bile yaşamamıştım bu çok zorluyor, birde bebişi vitaminsiz bırakma düşüncesi canımı sıkıyor (biliyorum çok küçükler ama anne adayı olunca insan pimpirikli oluyor sanırım)

Birde cinsiyet öğrenen anneler, bizimkilerin koca karı yöntemi vardı sizde de tuttu mu merak ettim gögös ucu bryazlayınca kız, koyulaşınca erkek derler bizim oralarda 🤭 tutan var mı ben kendimi önden ev yöntemi ikili teste sokuyorum 🤪😅
Valla bende koyulaşma.olmadi bana doktorum erkek dedi kaç haftalıksin ki canım 😍

12. Haftamdayim canim. Kanama iliski hamile kaldigimdan beri hic olmadi zaten gerekte yok. Kanama olmadan adet sancisi gibi bi ağrım oldu gunduz gecesinede kanama başladı birden iste. Birde kan sulandırıcı iğne de tetikliyor 1 hafta kullanma dedi. Kullanmayincada pihtilasma sorunum var. Asagi tukursem sakal yukari tukursen biyik Allah'a emanet 🙏
Benee iğne kullanıyorum canım benimde 6 haftadan sonra kanama alanlarım oldu plesenta hakkında bişey demedi ama bilmiyorum bir sonraki kontrolde sorucam yinede konumunu

X