2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
kalp atışını dinleme var da ultrason ev tipi var mı ki ay.
Sanırım telefona bağlanıp görüntü alınanlar var ama Türkiye de yoktur heralde merak ettim ben de
Türkiye'de hiçbiri yok bence ya. Doktorum bana hiç kalp atışı dinletmedi şimdiye kadar kapakçıklara zarar verebilir diyo ben de hep düşük riski yüzünden bağlanmamam için dinletmiyo diye düşünüyorum. 12.haftadan sonra dinletir inşallah keşke öyle telefona bağlanma olsa

Aaa ilk defa duydum teşekkürler canım 2 hafta sonra 12 olcak benim Bi Dr sorayım arası kaç santim diye ayy şükür bide artık cinsiyet heyecanına geçwbikdik hepberaber
Ama bir tahmin yürütmesini isteyebilirsin bazıları söylüyor bazıları 16 . Haftayı bekliyor

Yani internete baktım var sanırım ama yurtdışındadır araştırmak lazım var ise de pahalıdır kalp atışını dinletmedi mi kapakçıklara zarar verebileceğini duymamıştım daha önce. Senin düşündüğün gibi de olabilir. Dinletir canım heralde. Dinletmez ise sağlık ocağında dinlersin ilerleyen haftalarda fetal doppler ile.

Doktora sorma bence sen açıyı bazı doktorlar böyle şeylere kızabiliyorlar doktorun nasıl birisi bilmiyorum da
Doktor yeni bebek kaybettiğim için bana çok üzülüyor benle beraber oda çekti resmen o yüzden ne desem yapacak kıvamda deneyim genede şansımı ben çok aceleci bir insanım bide 14 haftaya kadar sabredemez fetal dna yaptırırım sanırım o derece sabırsızomdır yani

Bana da söylediği hiç mantıklı gelmiyo açıkçası kırmadan dinletmemek için benim korkak oluşumu kullanıyo gibi hissediyorum. Bı dahaki kontrol 12 olmuş olcam artık o zaman isticem yine dinletmezse dediğin gibi sağlık ocağına giderim artık özeniyorum ama zorlayamıyorum da doktoru

Haha ben de öyleyim sabırsızlıkta fenayım siz sorun gitsin o zaman nub teorisi diye tahminini söyler o size. inşallah ne zaman randevunuz

Umarım bu kontrolünde o tatlı atışları duyarsın sende bak ne buldum

Eklentiler

• A806D9D1-2394-420F-BFDB-13717B19856E.png
    205,7 KB · Görüntüleme: 43
Aşırı baş ağrısı yaşayan var mı aranızda ???? Çok başım ağrıyor benim bir iki saat geçiyor yeniden başlıyor gözlerime kadar vuruyor
Karanlık ortamda uyumaya çalış canım buz koy ensene geçen gün benim de çok kötü migrenin tuttu 3 gün beni mahvetti tek yapabildiklerim bunlardı

Karanlık ortamda uyumaya çalış canım buz koy ensene geçen gün benim de çok kötü migrenin tuttu 3 gün beni mahvetti tek yapabildiklerim bunlardı
Benim normalde bilinen tanı aldığım migren öyküm yok ama artık olduğunu düşünmeye başladım çünkü dediğin gibi bugün üçüncü gün oldu evet ışık zaten rahatsız ediyor ki migren belirtisi.

Bol bol dinlen meyve ye bence sıkıntı olmaz ama bi an önce iyileşmeye çalış
Normalde hastalık olaylarını umursamam ama bu durumda basit bi hastalığı bile umursuyoruz işte.

Bu arada hastanede de düzenli kontrole gitsene. Ben de hastanede çalışıyorum hem özelde hem hastanede doktora gidiyorum. Bi de 12 hafta çok geç değil mi yaa? Beni 10. Haftada çağırdı ikisi de. Belki benim gebelik kayıplarım olduğu için olabilir ama.

Benim karnım sivrilerek büyüyor yanları daha boş ortadan büyüyor. Bence o vücut yapısı. Kızım olmadığı için bilmiyorum belki gerçekten erkeklerde öyle buyuyordur. Ama arkadaşım hamile erkek bebek bekliyor baya yanlarida dolu karnı sivri degil. Belkide bu yüzden çabuk çıkmaya başladı bilmiyorum

Ya malesef bende 3 aylık olana kadar jilet kullanacağım herhalde
Aynen canım kanama alanın bitene kadar idare etde ben bide ağdaya güvenemedim kanama alanı öncesi gidecektim dedim mikrop falan kaparız zaten hassas dönem diye evde jilete döndüm lazer yapıyordum normalde.

2 li taramayı 2 defa mı yaptıracaksın peki hem özel hem devlette? Ben öyle yapmayı düşünüyorum da bi zararı olur mu acaba onu bilemedim bilginiz varmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…