2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Çok iyi ya 😂 küçük yerde yaşayınca çok seçenek olamıyor
Normal doğurduktan sonra özele gerek yok bence. İki oğlumda zekai Tahir açıktı hep devlette doğurdum. Zaten sanciyo ben çekiyorum, ben ikiniyorum ben çıkartıyorum 😂😂 özele para vermeye gerek yok diyordum ama şuan şehir hastanesi bana hiç güven vermiyor hep pratisyen hekimler var ondan tecrubeli doktor diye veriyorum parayı. İnşallah değer

2 li taramayı 2 defa mı yaptıracaksın peki hem özel hem devlette? Ben öyle yapmayı düşünüyorum da bi zararı olur mu acaba onu bilemedim bilginiz varmı?
İkili üçlü teste bu kadar takılma. Nice engelli dedikleri sorunsuz doğdu nice sağlıklı bebekde bı sıkıntı çıktı. Bana çok gerçekçi gelmiyor.

Türkiye'de hiçbiri yok bence ya. Doktorum bana hiç kalp atışı dinletmedi şimdiye kadar kapakçıklara zarar verebilir diyo ben de hep düşük riski yüzünden bağlanmamam için dinletmiyo diye düşünüyorum. 12.haftadan sonra dinletir inşallah keşke öyle telefona bağlanma olsa
Valla benim doktorlar hep dinletti önceki de şimdi kide ama bi arkadaşım var kız nerdeyse 2 li taramaya kadar dinlemedi doktor izin vermedi her biri ayrı davranıyor canım garip valla

Normal doğurduktan sonra özele gerek yok bence. İki oğlumda zekai Tahir açıktı hep devlette doğurdum. Zaten sanciyo ben çekiyorum, ben ikiniyorum ben çıkartıyorum 😂😂 özele para vermeye gerek yok diyordum ama şuan şehir hastanesi bana hiç güven vermiyor hep pratisyen hekimler var ondan tecrubeli doktor diye veriyorum parayı. İnşallah değer
Zekai tahir de staj yaptım ben güzel bir hastane idi. Doktorlar da öyle doğumlara da girerdik. Ama burası küçük hastane küçük bazen ben de para vermeyim diyorum ama ne bilim bilemiyorum. Şehir hastanesini de ailem Ankara da ordan iyi bilirim babam falan hastane de yattı her yer asistan dolu kesinlikle katılıyorum

Zekai tahir de staj yaptım ben güzel bir hastane idi. Doktorlar da öyle doğumlara da girerdik. Ama burası küçük hastane küçük bazen ben de para vermeyim diyorum ama ne bilim bilemiyorum. Şehir hastanesini de ailem Ankara da ordan iyi bilirim babam falan hastane de yattı her yer asistan dolu kesinlikle katılıyorum
Doğumu kafan rahat yapmak için içine sineni yap.

arkadaşlar aranızda fetal dna yaptırmayı düşünen var mı? doktor daha kesin dedi ama bu fiyatlara çok gereksiz sanki

Şuan hangi hastaneye gidiyorsun canım özel? Hangi doktor birde? 14 bin demiştin ya Ankarada bi 19 mayıs var öyle uygun 8 bin doğum 340 tl muayene fiyatlı merak ettim sen dün öyle deyince yazacaktım fırsat bulamadım sormaya.

Şuan hangi hastaneye gidiyorsun canım özel? Hangi doktor birde? 14 bin demiştin ya Ankarada bi 19 mayıs var öyle uygun 8 bin doğum 340 tl muayene fiyatlı merak ettim sen dün öyle deyince yazacaktım fırsat bulamadım sormaya.
15500 canım Medical park

İkili üçlü teste bu kadar takılma. Nice engelli dedikleri sorunsuz doğdu nice sağlıklı bebekde bı sıkıntı çıktı. Bana çok gerçekçi gelmiyor.
Canım tarama testi zaten bu sonuçta gerçek verileri %100 doğru vermiyor ki %70 lik bi doğruluk payı var sadece hem özel hem devlet kontrolunde olanlar iki yerdede yaptırıyor mu bunu merak ettim çarşamba özrlfr var e devletteki takipte olduğum da yapmak isteyecek zararı varmı onufa bilmiyorum belkş özeldeki çıkan sonuçları devletteki ne de gösteririm oda olabilir.

Yaptıracağım sonuçta çocuğum ve kendimiz için ikili de gereksiz stres edebilecek riskler çıkabiliyor demişti drumuz
nerede yaptırmaya karar verdiniz acaba fiyat ne dediler, bana da ikili test için bir doktor; bu sonuçların zaten doğru olsa da tedavisi yok eğer sonuca göre aldıracağım demiyorsanız bence yaptırmayın zeka testini gerek yok demişti , başka bir doktor da fetal dna önerdi kafamız karıştı

nerede yaptırmaya karar verdiniz acaba fiyat ne dediler, bana da ikili test için bir doktor; bu sonuçların zaten doğru olsa da tedavisi yok eğer sonuca göre aldıracağım demiyorsanız bence yaptırmayın zeka testini gerek yok demişti , başka bir doktor da fetal dna önerdi kafamız karıştı
3 doktorla görüştüm 3 u de fetal DNA dedi. Çünkü o kadar ağlayan kötü geçiren olmuş ki ikili testten sonra . Ben Ankara da 6000 e Genox a yaptıracağım

2 li taramayı 2 defa mı yaptıracaksın peki hem özel hem devlette? Ben öyle yapmayı düşünüyorum da bi zararı olur mu acaba onu bilemedim bilginiz varmı?
Bizim Devlette yapılmıyomuş ikili test. Özeldeki doktorum nereye yönlendirirse ordan yaptırırım diye düşünüyorum. Devlete daha çok tahlil yaptırmak, ilaç yazdırmak için gidiyorum. Ama devletteki de sağ olsun ilacını yazdırdın hadi git demiyo 😁 normal kontrolleri yapıyo 2 hafta sonra tekrar kontrol vs diyo.

X