2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar birşey soracağım şimdi regl olamıyoruz ya kirli kan vücutta kaldıkça ben çok kaşınıyorum benim gibi olan var mı yada buna bir çözümü olan bilgisi olan var mı
Kan böbrekten süzülerek temizlenir. Vücudumuzda kirli kan bulunmaz. Regl olurken atılan sey gebeliğe hazırlanan rahimdeki yapılar ve yumurta. Senin kaşıntın prolutondan olabilir. Ben 1 hafta 10 güne yakın kaşındım ama şimdi gecti neyse ki. Bazen belim tatlı tatlı kaşınıyo duştan sonra o kadar. Umarım seninki de en kısa zamanda geçer. Ne pis iğneymiş bu

Teşekkür ederim evet hala kaşınıyorum ya

Bir şey daha sormak istiyorum bu soru biraz özel ama ben ağdaya gidiyordum şimdi düşük riski var diye gidemedim şimdi risk devam ediyor ama daha iyiyim gitsem bir şey olur mu acaba

Ben de şimdi çin takvimi baktım erkek diyo karnıma da erkek gibi şekli diyolar şimdiden çıktı biraz diye galiba ama bakalım ya ramzi neymiş ona da bakayım ben
Ben de Çin takvimi erkek diyor diğer herşey kız diyor ama Çin takvimi tutmayan çok insan var genelde en doğru tutan tahmin nub teorisi.

Bir şey daha sormak istiyorum bu soru biraz özel ama ben ağdaya gidiyordum şimdi düşük riski var diye gidemedim şimdi risk devam ediyor ama daha iyiyim gitsem bir şey olur mu acaba
Bu konuda direkt doktorunuzdan bilgi alın derim. Benim öyle bir riskim yoktu ama bana güvenebileceğin birine git demişti mesela.

Nub teorisine nasıl bakılıyor
12 haftadan itibaren ultrasonda bebek sırt üstü yatar pozisyonda iken bakılıyor omurga ile nub çıkıntısı arasındaki açıya. Nub çıkıntısı yani genital çıkıntı erkek de ve kızda daha farklı gelişiyor. Açı 30 dereceden yukarda ise erkek 30 dereceden aşağıda ise kız diye diye düşünülüyor ama tamamen tahmin. %100 doğruluk oranı yok %75 bu teori ile tahminlerini söyleyen doktorlarda var imiş ben denk gelmedim bu sadece bir duyum . Doktorlar genelde 16. Haftadan sonra net konuşuyorlar.

Ben biraz hastalandım burnum akıyor, hapşırıyorum ama onun haricinde ateş, halsizlik vs bi şeyim yok. İlaç da kullanmıyorum. Bi sıkıntı olmaz di mi?
Yok olmaz ilerlemesi için doğal yöntemler ve bol bol dinlenme ile bir an önce iyileşmeye bak bende geçirdim öyle on gün falan yattım öyle ateşim yoktu doktorile konuştuğumda da bol bol dinlen demişti.

Yok olmaz ilerlemesi için doğal yöntemler ve bol bol dinlenme ile bir an önce iyileşmeye bak bende geçirdim öyle on gün falan yattım öyle ateşim yoktu doktorile konuştuğumda da bol bol dinlen demişti.
Teşekkürler zaten bu hafta izindeyim sürekli yatıyorum. O zaman yatmaya devam

Nub biliyorum da skull kafa boyutuyla alakalı bir teori mı? Nasıl nerden anlasiliyo?
Kafatası şekli ile alakalı. Erkeklerde alın daha alçak eğimli kafanın üstü daha bloklu büyük elmacık kemikleri daha belirgin. Çene kemiği karemsi ve kaş çıkıntıları daha belirgin olduğu . Kızlarda da alın daha yüksek az eğilimli , elmacıklar daha az belirgin , çene daha yuvarlak olduğu gözlemlendiği söyleniyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…