2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ay kızlar bugün gittim doktora, 1 aralıkta gittiğim doktor tecrübesi nedeniyle boş gebelik olabilir diye gittim. Doktora da söyledim böyle böyle bi tecrübe yaşadım diye, o da bakarız göremezsek vajinal bakarız korkma dedi. Doktor ultrasonla bakmaya başladı, keseyi göremedi en başta, bastırıyor arıyor falan, o an dedim kesin boş gebelik. Sonra pıtpıtpıtpıt kalp seslerini duydum, gözlerim doldu resmen. Eşim ekrana bakakaldı :)
Doktor kese rahmin biraz alt kısmına yerleşmiş ama gayet düzgün, kese bebek oranı iyi, sat'a uygun bir şekilde ilerliyor - 3 gün fark etmiş sadece - dedi. 3,5 ay kadar herkeste olduğu kadar tabii ki düşük riskin olabilir ama bu sadece bebek sağlıksızsa olur, bebeğin sağlıklıysa hiç korkmana gerek yok dedi. Gayet güzel başlamış gebeliğin dedi. Hem ılımlı yaklaştı, hem de realist bir şekilde riskleri söyledi, içimi rahatlattı.
Folbiol yerine başka bir multivitamin verdi, demir damlası verdi, bir de prilam verdi bulantı için.

Ben ilk gebeligimde deli cesareti ile kalp atışını duyar duymaz ilan ettik. Hayır yani düşük filan hiç bilmiyorum ki o zamanlar. 😁😁😅 Cahillik cidden mutlulukmus.
Aynı benim gecenkide öyle oldu acele acele söyledik bide bayramdi tüm millet biliyordu. Belkide nazar eden oldu aklıma hep gelir. Sonra kürtaja girince bide böyle insanlarla konuşmak zorunda kalmıştım. Cidden cahillik mutluluk. Şuan kimseye dilim varmiyor.

Okadar çok kafanı takma beynini düşünceni bunla yorma anlaşılan sende test yaptıracak olanlardan sin 😍😍
İkili test mı? Yok ya onu düşünmüyorum. Yani doktorla görüşeceğim üçlü ve detaylı ultrason yaptirirm sadece.
Ama haklısın hiç kafayı yormamak en iyisi

Aynı benim gecenkide öyle oldu acele acele söyledik bide bayramdi tüm millet biliyordu. Belkide nazar eden oldu aklıma hep gelir. Sonra kürtaja girince bide böyle insanlarla konuşmak zorunda kalmıştım. Cidden cahillik mutluluk. Şuan kimseye dilim varmiyor.
Benim de 😒😒 ne zaman 4 ay olur belki o zaman diyorum söylerim yoksa şüpheyle yaşamak ve acını yaşarken millete açıklamak çok yorucu ve üzücü oluyor 😓 Rabbim bir daha yaşatmasın 🙏

Bize doktor ilk dış gebelik bu, bebek bebek yok ama yine de beta ver üç gün sonra gel.dedi. düşünsene nasıl üzüldük. Üç gün sonra alttan muayane ile kızımın kalp atışlarını 5+3 gibi duyduk. Geç döllenme diye bişey varmış o gün öğrendik..o doktorum beni hep korkuttu sürekli biseyler çıkardı. Sonuç=sağlıklı bı kız oldu.

Diğer gebelikte kimseye bişey demedim aslında ama bayrama denk geldi ve bi baktım eşim söylemiş herkese(çünkü sürekli kusuyorum ve yatıyorum). Zaten herkes suphelenmis. Ve o bebek yok:) şimdi bunda o yüzden endişeliyim.

Ay roman yazmışım:))) sorryy

Ay kızlar bugün gittim doktora, 1 aralıkta gittiğim doktor tecrübesi nedeniyle boş gebelik olabilir diye gittim. Doktora da söyledim böyle böyle bi tecrübe yaşadım diye, o da bakarız göremezsek vajinal bakarız korkma dedi. Doktor ultrasonla bakmaya başladı, keseyi göremedi en başta, bastırıyor arıyor falan, o an dedim kesin boş gebelik. Sonra pıtpıtpıtpıt kalp seslerini duydum, gözlerim doldu resmen. Eşim ekrana bakakaldı :)
Doktor kese rahmin biraz alt kısmına yerleşmiş ama gayet düzgün, kese bebek oranı iyi, sat'a uygun bir şekilde ilerliyor - 3 gün fark etmiş sadece - dedi. 3,5 ay kadar herkeste olduğu kadar tabii ki düşük riskin olabilir ama bu sadece bebek sağlıksızsa olur, bebeğin sağlıklıysa hiç korkmana gerek yok dedi. Gayet güzel başlamış gebeliğin dedi. Hem ılımlı yaklaştı, hem de realist bir şekilde riskleri söyledi, içimi rahatlattı.
Folbiol yerine başka bir multivitamin verdi, demir damlası verdi, bir de prilam verdi bulantı için.
Gözün aydın canım çok sevindim 🎉🎉🎉

Gündüz de hergun değil haftada 1 falan.
Folik asit ne kullanıyorsun o da uykusuzluk yaparmışben 3 gün içmedim 1 gün uyuyabildin sonra yine devam uykusuz gecelere
Folidoce kullanıyorum, ben bunu bir önceki muayeneye gittiğimde doktoruma da sordum. Hatta D vitamini kullanmak uykusuzluğa yol açar gibi bir şey okumuştum o da öyle bir şey yok demisti. Kaygı, stres vs mi var demişti ama uykusuzluğa sebep olacak bir şey cidden yoktu anlayamadim

Önceki tecrübeme dayanarak erkek hamileyken uykular haramdı ağrılar vs ama kız da gündüz bile bir uyku çöküyordu çat diye bulduğum yerde uyuyordum ☺️ 1-2 aya cinsiyetler belli olur bakalım benim tezim çıkacak mı?
Aa bunu ilk defa duydum 😊 aslında benim ağrım vs de yok şükür, sadece durup dururken kalkıyorum çok can sıkıcı 😁 haftaya randevum var 12. Hafta erkekse belki gösterir😁 yoksa en geç 16. Haftada net olur dedi doktorum

İnşirah suresi oku bol bol, doğum sırasında da okumak çok faydalı 2 kere doğurdum sayesinde çok kolay geçti.

Neden rahatsız olayım ki? O saatte içini ferahlatmak istemişsin belli ki ve yazan olmayınca uykusuz kalma belki aradığın cevap önceki forumlarda vardır diye dedim. Neyse umarım herşey iyi geçiyordur senin için Allah sağlıkla doğurmayı nasip etsin.

Bir sıkıntın olmazsa 26 28 haftalarda yapıyorlar bir de doğum sonrası ama eğer kanama gibi bir durumun olursa hemen bir acile gidip olabilirsin. Kalçadan yapılıyor. Ben ilk hafta hafif bir kanama olduğu için oldum 3. Gebelik bir de daha riskli. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. İçini ferah tut sıkıntı olacak birşey değil ilk gebelikte beni çok korkutmuşlardı ağla ağla ölmüştüm meğer devletin karşıladığı ufacık bir iğneyle halloluyormuş herşey.
:) teşekkür ederim umarım hepimiz için hayırlı ve güzel bir hamilelik süreci olur.

Katılıyorum iyi geliyor destek oluyoruz ben anlamıyorum buraya sorduklarımız panik ile yazdıklarımız neden olay oluyor burası destek olunacak yer. Ben hemşire olduğum halde yazıyorum soruyorum. Hemşire olmam herşeyi bildiğim anlamına gelmiyor. Bir olayı yaşamak tecrübe etmek bambaşkadır teorik olarak bilmek başkadır .tecrübe eden kişilere sormak kadar doğal birşey yok bence.
Valla gece okuyunca açıkcası korktum canım iğne kullandığım için bilgisi deneyimi olan illa vardır diye sormak istedim insan içini rahatlatmak sorularına cevap bulmak istiyor gerçekten. 😍 Zaten bi bilgi alışverişi olmasa amaç neden bu sitede olalım ki :)

Kızlar merhabalar ben de aranıza yeni geldim 11.haftanın icindeyim benim hamilelik malesef cok zor geciyor . Bulantı kusma cok zor 5.haftadan bu yana zorlanıyorum. Azalır diye beklerken 2 gündür pik yaptı cok uzgunum 1 kızım var onunla düzgün ilgilenemiyorum bu beni daha cok üzüyor. Ne yapsam fayda göremiyorum. Rabbim e kısa zamanda mutlu günlere kavuştursun🙏 benim gibi 11. Haftada pik yasayan var mi acaba
Canım hoş geldin bende 6 haftadan itibaren aşırı bulantı kusma yaşıyorum ve hala bulantım geçmedi 11. Hafta içindeyim bende.

X