2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben bir şey sormak istiyorum. Folbiol kullanıyorum 5 mg. Doktor fazla gelir diye yarısını içmemi söyledi. Bu konuda bilginiz var mı? Sağlıkçı arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? Tam içsem ne olur ki?
5 mg fazla. 5000 mcg yapar bizim almamız gereken en az 400 mcg decavit vit veriyor doktorlar onun için de de 800 mcg var bizzat bende kullandım ama 5 mg baya fazla. Doktorunuzu dinleyin fazla alımı için şu olur diyemeyiz ama araştırmalara göre bazı hastalıkların oluşmasını tetikliyormuş . Herşeyin fazlasında zarar vardır.

10+2 deyim şuan ve 1 saattir sağ kaşığın okadar çok ağrıyor ki endişeleniyorum yürürken fena ağrıyor oturuyorum hala ağrıyor korkuyorum bir şey olmuşmudur diye
O ben de de oluyor ama geçiyor genişleyen rahim in bağlara uyguladığı baskıdan oluyor kaşık ağrıları ama aşırı ağrın olur uzun sürerse doktora gidersin. Yine de içini rahat tut panik yapma .

Folik asit hamilelik den üç ay öncesine kadar kullanmaya başlanabiliyor. İlk gebeliğimde beş ay kullandım. Gebelik öncesi iki ay sonra üç ay. Bir sürede decavit kullandım onun içinde de vardı oğlum gayet iyi

Al benden de o kadar canım benim. Hep bi endişe

Gebelikten ne kadar ince başladın
3 ay kullanılıyormuş ben 15 gün önce başladığım için gebelikte 2.5 ay demişlerdi
Ama zaten folik asit eksikligim yok ve aslında önce test yapılıp verilse iyiymis
1 ay önce başladık ve keşke ilk doktora gitseydim dedim Ama 4 haftalikti bırakırdı kötü bir şey demedi ve işte bazen bilgiyi yanlış kullanıyoruz uyarı zararı olmaz

O ben de de oluyor ama geçiyor genişleyen rahim in bağlara uyguladığı baskıdan oluyor kaşık ağrıları ama aşırı ağrın olur uzun sürerse doktora gidersin. Yine de içini rahat tut panik yapma .
Normalde oluyor hep ama çok fazla değildi bu çok ağrılı olunca insan korkuyor. Doktor 9 haftadan sonra düşük ihtimali çok az oluyor dedi ama yine de insan korkuyor

Değiştirsem mi peki? Siz ne kullanıyorsunuz?

kızlar bişey sorucam benim şimdi çok fazla midem bulanmıyor ama hafif hafif başlıyor gibi sanki, cuma günü de şehir dışına çıkmamız gerekiyor uçağa binicem korkuyorum biraz midem normalde de seyahat ederken araçlarda hep kötü olur şimdi illaki kötüleşirim. Doktora önceden prilam dr. Yazdırmıştım yanımda bulunsun diye daha önce hiç kullanmadım. Etkisi nasıl acaba yola çıkacağım gün mü içmeliyim, 1 2 gün önceden mi içmeye başlamalıyım sizce..

1 ay önce başladık ve keşke ilk doktora gitseydim dedim Ama 4 haftalikti bırakırdı kötü bir şey demedi ve işte bazen bilgiyi yanlış kullanıyoruz uyarı zararı olmaz
Bana 12. Haftaya kadar demişlerdi tüp bebekte.
Yumurta toplama gününde yani normal insanın yumurta çatlama gününde başlamış oldum. normal kadın doğum a daha cuma gideceğim belki onlar gerek görmez yada ilacı degistiri

Evet bende bırakmadık değiştirdi aslında folik asit içinde olan multivitamin verdi büyük ihtimal ilk hamileliğinde tüm hamilelik boyunca kullanmıştım ama arada ihtiyaca göre değişiklik yapabiliyorlar tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…