2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Biz Bi zararını görmedik hatta fıldır fıldır evde geziyor çok hoşuna gidiyor

Anladım anladım sağolasın ben alışkınım bebede öyle problem olmaz diye düşünüyorum sadece şeyi sorucam kumaşı nasıl terletiyo mu rahat mı
Ay evet yakıcı bi kumaşı var.Ben puset için müslin almıştım delikleri var ona geçiririm diye düşünüyorum uzun zamandır ama harekete geçemedim hep atlıyorum
En son geçen bayram uzun yolculuk sayabileceğim istanbul’da yaşıyoruz Malatya’ya gittik.2 saatte bir durduk uyanıkken uyurkende yatış pozisyonuna getirdik.Bi sıkıntı yaşamadık.Yanımıza yatakta almıştık ihtiyaç duymadık.

bizimki sürekli kucakta olmak istiyor hala. Beni her yönden rahatlacak sanırım bende bakayım nerden aldın markası ne?
Kesinlikle çok rahatlatıyor en azından yemek yaparken o yanımda duruyor geziniyor bizim tanıdığımızda vardı o verdi markasını göremedim üzerinde ama bence marka çok önemli değil

stres olmaya başladım artık cidden istemiyor gibi geçenlerde yüz üstünden yan durdu bunu yapıp yüz üstü dönmüyor ben döndürüncede kendini sıkıp bana sinirleniyor

Benimki de kablumbağa gibi derdim sırt üstü yatınca sağa sola dönmeye çalışmazdı ama yattığı yerden bacaklarını sallayarak ağlamaya başlardı, emekleme pozisyonunda da aynı keyfi tutunca milim kadar geri geri emeklerdi düz hiç emeklemezdi (emeklemeye de çalışmazdı zaten)
Yakın zamanda birden hafif emeklemeye başladı, sonrasında hemen bir yerlere tutunup ayağa kalkmak istiyor (eşime level atladı, yeni bölüme geçmek istiyor diyorum) yani demem o ki bir bakmışsın peş peşe hepsini yapmaya başlayacak, arkadaş önermiş egzersiz için sayfa istersen bak ama benim kızım egzersiz yapmaya da karşı idi hemen sinirlenip ağlamaya başlıyor

Bizimki geri geri emekliyor bazen uyunanınca yatağın ucuna kadar geri geri gitmiş buluyorum. Yüzüstüden yan durmaya geçiyor ama sırt üstüne dönmüyor ben yapınca da kızıyor kendini kasıyor. Sorun olduğunu düşünmüyorum ama geç kaldı diye düşünemeye başladık. Biraz daha bekleyeyim bakayım

Ben memeden kestim 1 ay oluyo. O zamandan beri gece uyanmaları olmuyo. Eskiden de 1 kere falan kalkardı ama zaten. Oda ayırmayı yaz sonuna doğru düşünüyorum ben de. Memeyi azaltarak bıraktırdım ben en son günde 1 di. Ama emzik iyi bi şey sen biraz daha zorlanabilirsin. Şimdi emziği vermek de tehlikeli olabilir memenin yerine emziği koyabilir

Benim azaltarak zor görünüyo emzikte yok evet 3 4 gün cehennemi yaşıcaz ama birden kesicem mecbur

Canım hiç canını sıkma. benimki de 9. Ayına kadar ne dönme ne yuvarlanma ne emekleme hiçbirini yapmiyodu.ve ben hiç timmy time dedikleri yüz üstü egzersizlerini önemsemedim bebekken hiç yaptırmadım kucağımda ya da sırt üstü yatiriyodum çocuğu. ilk bebemdi cahillik bilgisizlik de artık ne dersen. Ona bagliyorum.O kadar stres olmuştum ki norolojiye bile götürdüm. Bı sorun yok dediler. Seni çok iyi anlıyorum. 9. Ayını bitirdi önce geri geri sürünmeye başladı emekleme bile denmezdi. 10. Ayından sonra bı gün bı baktım peşimden mutfağa gelmiş emekleyerek. Demem o ki her bebek farklı hepsinin gelişimi kendine özgü.kimi bebek emeklemeden direkt yürüyor.kizlarin dediği gibi yürüteci al mutlaka.faydasi olur bence de

Kızlar bugün yaptık doğum gününü çok çok güzel oldu

Anaam, bebislerin dogum gunleri basladimii? Bizimkine daha 1,5 ay var. Ve o zaman ailenin cogu tatilde olacagi icin sanirim 9cu ayda kutlariz anca. Benim kiz cok fena cikti. Oraya buraya tutunup yurumekten bikti galiba, bu haftasonu biz yemek yerken birde ne goreyim. Sandelyeye tirmanmis. Geceleri hala cok uyaniyoruz Besinci dis kendini gosterdi, ama eti henuz delmedi. Sanirim onun skintisini yasiyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…