2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Kızlar bebişleriniz el kol saç deyince göstermeyi öğrendi mi ?
Hayır, hiç böyle bir şey öğretmeyi düşünmedim desem yeridir. Her eşyanın adını ya da elime yüzüme dokunduğunda organlarımızın adlarını söylüyorum ama kelimeyi söylediğimde göstermesini öğretmek aklıma gelmemişti. Nesnenin adını söylediğimizde işaret etmeye başlaması için biraz daha vakit var diye düşünüyorum ben.

İsadem de denver testi yaptırdım ben bırak nesneyi anlamayı al bunu anneye ver diyip yapmasını bekledikler daha 10 aylık agu bugudan başka ne bilebilir ki dedim kıyafet giyip çıkarabiliyor mu dedi kombin bile yapıyor diyecektim de neyse çoraplarını çıkarıyor doğduğundan beri dedim bir de ben başka şeye gitmiştim onlar dedi böyle bir şey var yaptırdın mı? Yok dedim 10 aylık daha ne testi, yapılıyor dediler sorun yok bende hani ismine tepki veriyor mu falan filandır dedim. Şoklandım çıktım

Son düzenleme:
Yok Bee kuzu onlar kafayı yemiş onlara göre bizim çocukların hepsi gerizekalı
Belki benim kız ayağındaki çorapları çekerek çıkarmayı çok seviyor onu demişlerdir

Kızlar bebişleriniz el kol saç deyince göstermeyi öğrendi mi ?
Geçen benimde aklıma gelmişti ama onun için biraz daha zamanımız var diye düşündüm açıkcası ama yapan var mıdır yeni yeni belki (benimki sadece gel gel derken eliyle benim sesime paralel gel yapıyor, alkış yapmayı ve bay bay deyince el sallamayı öğrendi, ben birkaç hani benim kızımın saçları burnu diye söyleyip gösterdim ama oralı olmadı )

Gaza geldim senden ayırıyorum odayı depremden korkuyorum ama yapıcak bişry yok Allah'a emanetiz

Ahahahha şaka aklımda olsun yaptırmayayım öyle bi test rezil oluruz bizim oğlana cici yap diyosum yumrıkla cevap veriyo mağara adamı neandertal kategorisine banlarlar yavrumu

Kızlar buraya yazdıkça hamilelik zamanlarım aklıma geliyor Ayrılık kaygısı, diş sıkıntısı, salgına sağolsun ateş huysuzluk derken savaştan çıkmış gibiyim ay bide kabakulak oldu nefes almak istiyorum, hamişler siz nasıl dayanıyorsunuz yaa

Benim eşim ve annem çok yardımcı oluyo hatta neredeyse bakımını bölüşüyoruz diyebilirim. 3te 1 ben bakıyorum yani ayrılık kaygısını da bende değil eşimde yaşıyo odadan çıktığı gibi ağlamaya başlıyo kizim da sıkıntısız genel olarak. Ama sıkıntısız bile olsa tek başına bakmak çok zor çok yıpratıcı. Ben genelde 10 sene sonrasına odaklanıyorum ya bugünler zor ama gelip geçecek. Ben 10-20 yıl sonra etrafımda çocuklarım olsun onların da kardesleri olsun istiyorum. Ben tek çocuktum. Çok isterdim kardeşlerimin olmasını

Ay geçmiş olsun sana gelen vurmuş giden vurmuş gerçekten tam hastalık dönemi ama yaz diyosun birden çarpıyo kalablık parklar sıkıntı e çocuğu evde tutamıyosun dilemma valla hamiş olarak şükür bulantı dönemi sıcaklara gelmedi en azından diyorum onun dışında şimdiden kardeşi ezmeler göbeğe vurmalar basmalar

Ayrılık kaygısı sormuştum ya kızlar +12 ay uyku gerilemeside döküldü üzerime ahahaha uyumuyor ya u yu mu yoooor

Benimkinde ayrılık kaygısı başlamıştı zaten normalde de uykuları sorunlu benim Miray kuşun şimdi ekstra daha mı uykusuz olacak acaba (tüm sendrom tüm ataklar hepsini bir fiil yerine getiriyor benim bebek )

Benimkinde ayrılık kaygısı başlamıştı zaten normalde de uykuları sorunlu benim Miray kuşun şimdi ekstra daha mı uykusuz olacak acaba (tüm sendrom tüm ataklar hepsini bir fiil yerine getiriyor benim bebek )
Valla bikaç hafta sürüp geçiyo demişler ama uyku eğitimini stabil tutmak mümkün değil oda ayırmaya girişmiştim vazgeçsem mi diyorum bilemedim

Valla bikaç hafta sürüp geçiyo demişler ama uyku eğitimini stabil tutmak mümkün değil oda ayırmaya girişmiştim vazgeçsem mi diyorum bilemedim

Benimki de gece saat kaç olursa olsun beşiğinde yatırırdım, beşiğinde yatmaya alışık oldugu için oda farketmiyordu ama bu ara gece uyumak istemiyor, hadi uyudu diyelim beşiğine koyduğum gibi bir ağlamaya başlıyor sanırsın çocuga birşey yaptım çoğu zaman bu aralar beşikte uyumuyor ayağımda sallarken falan o pozisyon da bende o da uyuyor
Seninki maşallah iyiydi, uyku eğitimin bile kısmen oluşmaya başlamıştı hatta keşke bende yapabilsem diyordum sende tam olarak süreç nasıl oldu?

Aynı aynı yatırıyorum 30dk sonra bağır çağır kalkıyo genelde gecede böyle bu ara..geçen gece akşam 10da uyandı sabah 3te uyudu ve 6da günaydın diye kalktı ben yinede yatağına yatırıyorum sakinleşmiyo bazen o zaman yanıma alıyorum dalınca yatağına yatırıyorum tekrar yoksa öyle uyku eğitiminde dedikleri gibi yatağında sakinleştir konuş dokun bıdık bıdık hehee onu gelip benim oğlana anlatsın bide valla diş dönemi atak dönemi dışında gayet iyiydi 2 ay güzel uyuduk ama bu ayrılık kaygısı + 1 yaş krizi+ yürüme + diş + uyku gerilemesi combosu mahvetti beni bide hamilelik üstüne fenalardayım geçicek illa ki sabır ediyorum ama zorluyo gerçekten sürekli bana dokunma ama kucağından indirme yürücem ama düşünce çok ağlarım ben yapıcam elleme oyuncaklarıma dokunma ama benimle oyna uykusuzluktan ölüyorum çok yoruldum ama uyuyamam modu

Bu aralar bizde de uyku büyük problem uyudu sanıyorum beşikten kalkıp gülüyor ağlamıyor da ne gece ne gündüz uykusu kalmadı. E bebekten iyi geceler çayı almıştım papatyalı melisalı bitkisel bir çay bebekler için bugün onu denedim umarım uyuruz bu gece

Nasıl geçti geceniz uyudu inşallah??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…