2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben 6 aydır Fulsac 20 mg içiyorum. İlk başladığımda gün aşırı 2 tane içiyordum sonra 1e düşürdü. Ama ben sinirlenince yada moralim bozuk olduğunda kafama göre dozunu artiyordum.
Fluoksetin gebelikte güvenli bir antidepresandır içebilirsiniz. Fakat dozunu kafanıza göre 2 yaparak almanızın plasebo dışında uzun vadede faydası olmaz. Onu 2 almak yerine keyif aldığınız bir aktivite yapmanız daha etkili olur.

Yeniymiss ne dedi peki doktor beta mi istedi
Hayır betaya ilişkin birşey söylemedi, kese takibi yapacağız dedi. Normalde günde ortalama 1 mm büyüyormuş kese, benim 3 günde 2.3 büyümüş. Umarım sağlıksız bir gebelik değildir

Şuanda psikolog doktorunda önerisiyle ilacı bıraktım zaten. 4 gündür içmiyorum

Allah yardımcın olsun canim.Cok çok geçmiş olsun .3 tane çok. Uyumasanda sersem gibisin.Bilincin yerinde değil.Benimkisi kriz geçirmeli bir hastalık değildi.2 ay düzenli kullandım .Aksatmalar olunca hamilelikten 2 hafta önce bırakmıştım tam olarak.Ama çocuğa etkisi yansır mi pek bilmiyorum.Ama pişman oldum sayılır 6 aylık bir tedaviyi 2 ay devam ettirdim faydası oldu bana ama hala arada bir geliyor hastalığım yokluyor.Keske devam etseydim.Umarim devam etmez hastalığım

Valla canım ordaki doktorları hiç bilmediğim ve ilk defa gitcegim için rastgele bı doktordan aldım randevu. Özgür Kara isminde bı doktor. Umarım iyidir
Bende ona diye aldım kendi yoktu asistanı vardı inşallah sana kendi denk gelir birde ben önceki gebeliğim de bu tarz bi sprun yaşadım senin hikayene benzer doktor dedi ki ilk ayda ye hep ya hiç kuralı vardır gebelikte desi İnternete de araştırabilirsin eğer bebek etkilenmişse 12 hafta içinde gebelik sonlanıyo kendi kendine veya ilk trimester bitiminde eğer gebelik devam ederse çocukta bi sıkıntı olmadığı anlamına gelir dedi. İlk gebeliğim di benim benim senin şuan kaç bilmiyorum ama inşallah çocuğun sağlıkla doğar sağlıkla büyür eğer gebeliğin devam etmezse de şunu bil ki sağlıksız bir çocuk olacaktır. O yüzden Allahtan en hayırlısını dile iste Allah büyük inşallah herşey çok güzel olsun senin ve bebeğin için.

Ben 6 aydır Fulsac 20 mg içiyorum. İlk başladığımda gün aşırı 2 tane içiyordum sonra 1e düşürdü. Ama ben sinirlenince yada moralim bozuk olduğunda kafama göre dozunu artiyordum.
Bu kullandığın ilacın farklı isimde olanını kullandım günde 1 taneydi.Etkisi gün boyu sürer bunun.Sana gelmemiş bence bu ilaç ictikten sonra sinirlendiğine göre .Ben bir tane alıyordum artı başka bir tane daha vardı bana yeterli geliyordu.

Kese 3000 de görünür canım 3000 altında görünmez içini ferah tut. Bazen 5000 e kadar sürdüğü oluyor diye okumuştum.

Öncesinde almış olmak mı etkiliyor.ya da hamile olmana rağmen ilaç almak mı etkiliyor.Bende öncesinde bırakmıştım zararı ne kadardır sizce.Insallah sorun olmaz

8. Hafta sırt ağrım var bugün ilk defa çok fazla. Son 2 gündür yumurtadan aşırı tiksiniyorum zor yiyorum sabahları bugün ilk defa kustum. Karnımda bazen ağrılar oluyor ve bazı akşamlar durduk yere bulantı oluyor yatarken süt salatalık yoğurt ve mandalinayı bayıla bayıla yiyorum

Bende daha önce kaybım var seni anlıyorum ama olacağın önüne geçemiyoruz bak yine leke geliyor ama rahat olmaya çalışıyorum çünkü bu şekilde kendimizi yiye bitire hamilelik geçmez en güzel günlerimizi sadece kendimize zehir ederiz sneşn bu negatif enerjin seni ve beynini daha çok olumsuz şeyler yaşamana koşullar bunu kendine yapma lütfen. Kese zaten 5.haftada görünür 6 haftada bebek bazen geç döllenme de 6 haftada kese bebek 7 8 de bile görünür illaki huzursuz hissediyorsan trans vajinal ultrason yaptır haftaya gidip emin ol karından göremediği herşeyi daha net göreceksiniz. Doktora rica et hocam ben vajinal ultrason istiyorum de yapar zaten emin ol sağlıkla ilerleyecek gebeliğin lütfen kendine eziyet etme.

Kizlar aranızda şehir hastanesinde doğum yapan veya yapacak olan varmı gerçekten tek oda ve refakatçi kabul ediyorlarmi?
Tek odada doğum yapıyorsun normal doğumda yanında refakatçi oluyor sonra doğuma başlayınca refakatçi çıkıyor yanından doğum bitince geri alıyorlar refakatçiyi ama doğumdan sonra 2 kişilik odaya alıyorlar 2 kişi kalıyorsunuz 2 de refakatçi 4 refakatçiler için koltuk var baş ve ayak kısmı açılıp yatak tarzı olan çok konforlu dpeil ama olsun en aızndan yatak oluyor :) refakatçi olarak kalmıştım ordan biliyorum. Sabah kontrollerini yapıp vizit gezip taburcu ediyorlar gece doğum olursa akşamdan.

7+5 belirtilerim;
-Asiri sivilcelenme ozellikle cene bolgesi
-Karin agrisi
-Göğüs siskinligi bazen kasiniyorlar bile:)
-Nedensizce yemeklerden tiksinme
-Etin kokusundan dolayi yanindan bile gecememe
-Bir anda oluşan asiri halsizlik
-Bazi gunler 15 dkda bir idrara cikma
-Duygusallik, stres ve melankoli olma hali

Öncesinde almış olmak mı etkiliyor.ya da hamile olmana rağmen ilaç almak mı etkiliyor.Bende öncesinde bırakmıştım zararı ne kadardır sizce.Insallah sorun olmaz
Ben ishal ilacı ve soğuk algınlığı almıştım bilmeden hamile olduğumu ve alkol almıştım tatildeydim bunların etkisi ne kadar oldu ilk gebeliğime bilmiyorum doktor hiç birşey olmaz demişti. Çokda sağlıklı ilerliyordu gebeliğim 9. Haftaya gelmiştim. 1 hafta önden gidiyordu ama benim bunların haricinde kan pıhtılaşması çıktı bende bu yüzden sanırım kaybettim başka bi doktora gittim bu yüzden büyük ihtimalle diyor ben çünkü internette de çok araştırdım gebeliği öğrenmeden önceki süreçte yapılan şeyler hamileliği çok etkilemiyor diye. Eğer etkilemişse zaten 12. Haftayı pek görme imkanı olmuyormuş tabi Allahın takdiri neyse o olur bu doktorun söylemi ve internetteki yazanlar. Her gebelik süreci farkı oluyor sonuç olarak herkes aynı süreci yaşayacak diye bir kayide yok.

Bende 7+4 deyim ne kadar benzer durumdayız sivilceler dolu dolu bazıları aciyor nasıl bir hormon vurgunuysa çarptı

Yaa çok teşekkür ederim, pandemi döneminde etlik Zübeyde de çok kötü bı tecrübem olmuştu, refakatçi almadılar,hakaretler , bozuk yatak hemşireler yardım etmedi o yüzden şuan hastaneleri araştırıyorum, çok detaylı yazmışsınız sağolun gerçekten

Bilmiyorum ya oda olabilir tabide , 6 haftada bazen gidiyosun biseyini göremiyorum tedirgin oluyosun o yüzden dedim ama tabi o riskler de var

Hayır betaya ilişkin birşey söylemedi, kese takibi yapacağız dedi. Normalde günde ortalama 1 mm büyüyormuş kese, benim 3 günde 2.3 büyümüş. Umarım sağlıksız bir gebelik değildir
Maşallah ne güzel büyümüş işte kesende gozukmus herşey yolunda

Evet en iyisi yine göremedim vs derse öyle istiyim.Cok iyiydim suandada iyiyim.Hep kendimi sakin tutmaya çalışıyorum ama göremedim yok kelimesi bile böyle travmatik olmuş hemen beni olumsuzluğa düşürdü ama çok şükür bu iki çizgiyi görmek bile kolay değil sağlıklı gidiyor çok şükür.Senin lekelenmen nasıl geçti mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…