2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim kendi isteği ile yere basıp sert durur oldu ya cidden üstümden yük kalktı

Kitap işine bizimki de bayılıyor bir yerden sonra elimden alıp kendi okur gibi sesler çıkarıyor, bizimkinde henüz hareket olmadığı için bişeyi git getir olayı yokalkış, bay bay, gel geli ayrı ayrı öğrendi aslında canı isterse net çok iyi yapıyor bazen de bir anda hepsini yapıyor galiba ney neydi karışıyor beyindekomut almada yeni yeni bişeyi vermeyi öğrendi, burun burun dediğim zaman da direk benim burnumu gösteriyor kendininkini değil şöyle baktım da herşeyden biraz ortaya karışık gidiyor bizim işler

Yaa lütfen bu durum bir durum olsun sonu varsa ben ona da dayanırım kalıcı olmasın yeter.. kesinlikle bu ay memeci oldu bu bebe canı sıkıldıkça yakama yapışıyor

Valla ben sürekli konuşup anlatıyorum bence artık çoğu şeyi anlıyor ama konuşamıyor
Bir de kitaplardaki börtü böcek hayvanları canlı görmesi çok işe yarıyor.. bi kere arı gördük balkonda kaç gün geçti unutmadı arı vız vız şarkısı çalsa bile balkonu gösteriyor o günden beri kitaplarda da gösteriyor.. o yüzden ilgisini çeken bişey oldu mu sürekli cümle içinde onu çeşitli şekillerde anlatmaya çalışıyorum

Renkli ve ilgisini çekecek desenlerde çorabı elime geçirip konuşturuyorum kukla oyunu gibi düşün çok hoşuna gidiyor hemde söylediğim basit kelimeleri beynine kaydediyormuş buda konuşmasını destekliyormuş, desteksiz 5-7 adım atabiliyor eline kumanda ya da herhangi bir şey verip bana getirmesini istiyorum buda el ve göz koordinasyonunu geliştiriyor, renkli kalemler ile kağıdı çizmesini sağlıyorum buda el ve göz koordinasyonu için.

Son düzenleme:
Gece uykuları çöp eskiden 3-4 kez kalkardı saati bile belliydi ama artık sayamıyorum kaç kez kalktığını.. sürekli meme istiyor.. uyurkende kucağımda uyumak istiyor ne olcak böyle

Aynısını 10 günden fazla yaşadım, şimdi sanki biraz daha iyi olmaya başladı gibi ama ne çektim ya üstten aynı anda 2 dişi çıkıyordu ona bağlıyorum ben ama bilemedim ki mahvetti beni valla

Aynısını 10 günden fazla yaşadım, şimdi sanki biraz daha iyi olmaya başladı gibi ama ne çektim ya üstten aynı anda 2 dişi çıkıyordu ona bağlıyorum ben ama bilemedim ki mahvetti beni valla
İlk dişi çıkıyor sanıyordum meğer 4 diş patlatmış benimki. 1 haftadır yerde miyim gökte miyim bilmiyorum.

Brokoli, yeşil soğan, yeşil sarımsak, maydonoz, ruşeym. Karıştırdım tost makinesi arasında köfte gibi oldu. Katı değil çünkü yumurta koymadım. 3 tane yedi, bayaaa yedi. 2 saattir pırt pırt atıyor uyanıyor. Gaz yaptı sanırım. Bi de dişini gıcırdatıyor 8. Diş geliyor. Öyle gıcırdatıyor ki kıracak diye korkuyorum . Bize bu gece de uyku yok, saygılar, sevgiler

Biz dün esimle sinemaya gittik,uyuttum ablam vardı emmek için kalkmasına yetiştirdik ama biz gidince uyanmış uyumamış geldik cin gibi oturuyor 1.30 da zorla uyuttum. Bugün 9 da kalkti geç yatınca ama bu seferde ogkeden SONRA uyutamadim. çok değişikti uykusu var uyumuyor. Ama sinema öyle güzel geldi ki değişik oldu. Diş çıkacak ama cikamadi gitti bizimde elini çiğniyor yazık

8. Diş mi? Hay maşallah

Hanımlar bebeğim annemlerde bazadan düştü uyuyordu. Uyanıp ses çıkarmamış ki düşmüş yanaginin üstüne.giutigimde yan yatıyordu. Aglamadi ama ben çok bağırdım görünce birde güm sesine gittim odaya çok korktum ben bgrdim o bnden korkup ağladı. Yanak kizarik sadece .herşeyi normal. Hareketi bilinci kusma fln da yok. Eşim nöbette. Götürsem mi acile gozlemlesem mi . Elim ayağım titriyor. 50 cm yukseklik

Çok geçmiş olsun Rabbim bundan büyük kaza göstermesin, arkadaşım bizden 1 ay küçük bebeğini 2 kez düşürdü ikisinde de sürekli ağlama olmadığı için en az 4 saat uyutma göz bebeğini kontrol et kusma vs takip et demişler tabi bir film vs çekilmiş sonra çıkarmışlardı bişey de olmadı şükür. İnsan böyle durumda dışardan git gitme diye yorum yapamıyor ama inşallah huzursuz değilse senin minik de iyidir

Cok geçmiş olsun kafa arkasi düşmesi tehlikeli 36saat gözlemlemek gerekir. Benim oğlumda malesef düşü. Büyük oğlum kusmuştu koridora bende onu temizlerken minik ağlamaya başladı büyük oğlum yatağa almış sonra buzdolabının kapısı açık kalınca sinyal veriyor ya onu kapatmak için çocuğu yatağa bırakıp gitmiş oda peşinden giderken yüz üstü düşmüş çok ağladı alni ve göz altı kızardı alnı şişti evde sos stick vardı sürdüm geçti kusma olmadi biraz uyutmadim.allah beterinden korusun cok geçmiş olsun
Bizde oğlumla delirdik resmen ay kötüydü

Bir süre uyumaması iyi olur, takip etmek için. Kusma yoksa hareketleri de normalse endişelenme. Dr a gitse tomografi çekmeden göremezler, Birsürü radyasyon. Takip sonucu bişe yoksa götürme bence. Ama basında şişlik varsa kusar ve hareketler normal dışı olursa götürmek gerekir. Sen tecrübelisin 2. cocuktu sanırım , ama düşünce tecrübe de işe yaramıyor endişe sarıyor. Sakin kal. Geçmiş olsun.

Alt iki dişi olan bebem ile ben susuyorum bide dişli doğsa diyon ben öleyim arkadaşım da bana imreniyor onda hiç yok
Şu acıyı çekmeseler, tırnak saç gibi rahat çıksa diye öyle dedim sizin dişler aynı anda çıkacak heralde ben 4. Aydan sonra hep yeşil soğanın kalın kısmını eline verdim. Çok sevdi. İyi geldiğini düşünüyorum . Damağında sürüp durdu. Tavsiye ederim.

O konuda haklısın bak hani bu kadar merasim her biri için ayrı ayrı zor bizimkinin alt iki aynı anda geldi üst iki de şuan öyle geliyor bizde ayrı gayrı yok ben de onu verdim gariban ne bulursa ağzında resmen

Çok geçmiş olsun, benim oğlum 2-3 kere düşmüştü öyle herhangi bir olumsuz semptom olmadığı için doktora götürmemiştim bir sorun yaşamamıştım siz ne yaptınız gittiniz mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…