2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Foto çekimi için araştırmadayım. Tek konsept yerine aile çekimi de olsun istiyorum. Evde normal bi pasta ile ailelerimizi çağıracağız. İyi ki doğdun 1 yazılı afiş, 3 5 balon yeterli olacak. Afişi de ben hazırladım yazıcı ile hallettim şimdiden

Bebeişleriniz yürüyor mu kızım 1 aydır adımlıyordu artık odalar arası tin tin gidiyorr.. ne ara büyüdüler Allahımmm
Maşallah benim kız sıralıyor sadece bir de yürüme arkadaşı ile yürüyor , elleri bırakınca 2-3 saniye durabiliyor o kadar 11 aylık , babası,ablası ve ben iddiaya girdik , babası yaşında yürüyecek diyor ,ben 13 aylık , ablası da 14-15 ay civarı diyor

Ayniyiz ve benim de babasi yasinda yurur diyor ben 13 aylik, bakalim nolacak

Kizlar her gun et (kirmizi et/tavuk/balik) veriyor musunuz?
Versek iyide yemiyor benimki dün firinda kuzu gerdan pişirdim patatesini yedi iki lokma ama etini çıkardı hep, balıkta yemiyor.kac gündür yemek yemiyordu menemen yapmıştım etle biraz onu yemişti bizim icin mucize bublar o yüzden minik minik yerse kar. ama tavuk hic vermrdim organik tavuk olmadığından

Kizlar her gun et (kirmizi et/tavuk/balik) veriyor musunuz?
Hergün vermiyorum. Ama hepsinden yediriyorum. Haftada Bi balık. 3 gün et(3 kere çekilmiş kıyma, azıcık soğan sarımsak kimyon ekliyorum). Tavuk evde pişmişse ondan da veriyorum. Tavuğu pek tercih etmiyorum. Ama horozun ciğerini yedi. Şaşırdım yemesine ama tüm ciğerini bitirdi olsa daha yicekti

Ya benimki et seviyor versem her gun yer ama verilmemeli mi diye tereddut ediyorum. Onun disinda meyve yemez, muzdan ozellikle nefret ediyor. Sebzenin yogurtsuz tadini bilmiyor gibi bir sey. Dogumgununde smash cake yapacaktim tatli ya nasilsa yemez diye vazgectim o derece

Bu arada benim oglum da cok istahli degil oyalayarak vermezsem 3-4 lokmadan sonra cani sikiliyor. Mama sandalyesinde durmak istemiyor yere koyunca da asla yerinde durup bir seyle oynamaz zaten oyle de yediremem. Ekran da gostermek istemiyorum, nasil yiyor dersen yemek boyunca kitap okuyorum ama su lift-the-flap book dediklerinden - turkce tam karsiligini bilmiyorum ama kitap sayfalarinda minik kapakciklar var onlari kaldirmaya bayiliyor. Artik kosullandi her bir kapagi kaldirirken agzini aciyor cok komik gercekten baska hicbir sekilde oyalayanmayan cocuk (ekran gostersem de sevmiyordu mesela) bunu asiri sevdi evde 20’den fazla o cesit kitap var biraz yorucu bir yontem anne icin ama yemek yedirmekte zorlanan arkadaslar denesin derim hem kitap okumus oluyoruz faydali oluyor

Ben de boyle yapiyorum ayni neredeyse. Ama ciger hic denememistim bak benimki de yer bence benim icimi kaldiran seyleri seviyor ama muz sevmiyor yaa taktim bu muza

Kitap dinlemesi hruka büyük oğlum cok severdi halada öyle ama küçük okurken bağıryor çılgın gibi okuyamıyorum. Kitap işi beni cok zorluyor.her çocuk ayni olmuyormuş

Gece uykuları çöp eskiden 3-4 kez kalkardı saati bile belliydi ama artık sayamıyorum kaç kez kalktığını.. sürekli meme istiyor.. uyurkende kucağımda uyumak istiyor ne olcak böyle
Bizimkinin yakın zaman aynıydı ama şimdi düzeldi şükür, gündüz iki uyku gecede en geç 9 da gece uykusuna geçip 2 kez bi mızırdar ama sabah uyanmadan bir saat önce uykuda sürekli mız mız olur

Şikayetleriniz geçti mi

Bizimkinin yakın zaman aynıydı ama şimdi düzeldi şükür, gündüz iki uyku gecede en geç 9 da gece uykusuna geçip 2 kez bi mızırdar ama sabah uyanmadan bir saat önce uykuda sürekli mız mız olur
Bizimde yaklaşık 1 aydır gündüz 2 uyku aynı şekilde 21:00 da uykuya geçiyoruz ve bu akşam şu saate kadar belki 7-8 kez yanına gitmişimdir.. uykusu var belli gözünü açmıyor kucağıma alır almaz uykuya devam ediyor.. benden başkası alınca yaygarayı koparıyor ben gelene kadar kapıya bakıyor eliyle işaret ediyor.. valla pilim bitti bitecek

Kizlar desteksiz uyumayi ogretin cok rahat edeceksiniz. Memede, sallanarak ya da kucakta uyuyosa biraktirin kendi gecsin uykuya o zaman gece kalkinca da kendini uykuya donduruyor.

Bizimki ayakta sallanarak uyumaya alismisti hatta gunduz uykularinda ayagimdan hic indiremiyodum birakinca aninda uyaniyodu. Ilk once gece biraktim sallamayi sonra gunduz simdi besigine birakiyorum bazen hemen uyuyor, bazen de yarim saat oturuyor kalkiyor oynuyor sonra uyuyor. Ve hic beni al diye aglamiyor o surede normalde asla yalniz kalmaz. Dusundugumuzden hizli ogreniyor bebekler.

Gece uykuları çöp eskiden 3-4 kez kalkardı saati bile belliydi ama artık sayamıyorum kaç kez kalktığını.. sürekli meme istiyor.. uyurkende kucağımda uyumak istiyor ne olcak böyle
Bizim de öyleydi 20 güne yakın sürdü bu durum. Şimdi şükür gece 4 5 kez kalkıyor meme emip uyuyor. Bu hafta sonu 11 aylık oluyor atak geçiyor sanırım. Sürekli meme alınca doymadığını sanmıştım. Çok yedikten sonra da aldı. Ama kalabalık ortama girdik. Cocuklarla oynadı, büyüklerle oynadı vakit geçirdi, avm dolaştık hiç meme aramadı. O gece de rahat yattı. Meme istemesin diye oyalamaya başladım büyüyüp keşif yaptıkça benden sıkılıyor memeye sarılıyor sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…