2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
İlk dişleri de ikisi de aynı anda gelmişti çıkıncaya kadar ishal oldu sonra geçmişti onda ateş de oldu bunda şimdilik yok, gerçekten ben mutluysam mutlu onu fark ediyorum artık o yüzden günlük normal davranıyorum artık çünkü şükür bir şekilde kendince vakti gelince olacak gibi bişeyler sağlıklı olsun varsın geç yürüsün buna da sabrederiz

Ha-ri aktivite masasini ozellikle yeni ayakta durmaya baslayan bebisler icin tavsiye ediyorum cok tesvik edici oluyor. Benimki butun oyuncaklardan sikildi buna hala tirmanmayi gidip gelip sanatini icra etmeyi cok seviyor

Yurume arkadasini tutmadi o kadar mesela, kisitlayici geldi sanirim. Kendi tutunup ordan oraya atlayarak yurumeyi tercih etti.

Bende aktivite masası bakmaya başladım çünkü daha yürüme arkadaşına bizim zamanımız var henüz öyle bir gücü yok fark ediyorum çabuk yoruluyor, yine de ekim başından beri çok yol kat etti şükür yaa bu bebekler çok şapşik cidden ordan oraya atlamak nedir bakalım inşallah bende buraya şu süreçleri sorunsuz atlatıp yazabilirim ama evet masaya bakayım en azından dizimde oturur vaziyetten kalkmaya alıştı daha pratik yapar

Kızlar benim kız huy edindi gece tamameb uyanıyor uyuduktan bikac saat sonra. Ve 4 saat uyumuyor sabah uyuyor geri. Çok yoruldum nedir bu simdi
Atak olabilir. Benim kız da yaklasık 20 gün böyleydi. Çok zordu. Şimdi gece güzel uyuyor 3 4 defa emip yatıyor. Gündüz de tek uykuya düşmüştü 2 uykuya döndü. Ama ben o kadar süre gece uyanık kalmasına izin vermedim. Bazen 50 dk bazen 1.5 saat sürüyordu omzunda kolunda memede ayakta bi şekilde geri uyuttum. Şimdi geçti şükür.

Asla uyumuyur her yolu denedim. Emzik biberonda almıyor. Göğsümu bile emmek istemedi yoktu belliki. Kucakta ayakta beşikte a hep karanlıkta uyutmaya clistim yanıma yatrdim yok. Full neşe oynamak istedi.

Gündüz uyandıktan 3 saat sonra Max 1 saat kadar uyuyor bazen o kadarda uyumuyur. Sonra bı 3 4 saaat sonra yine uyuyor yarım saat kadar. Sonra gece uykusu. Uyanıklık sürelerini takip ediyorum.
Yabanci kaynaklarda split night diye geciyor bu bebeklerin gece yarisi gunduzmus gibi uyanip uyumama durumu. Bir sekilde duzen bozulup vucut saatiyle uyku istegi uyumsuz hale geliyor. Sabaha karsi uyuyorsa gec kalkiyordur muhtemelen. Sonra gunduz az bile uyusa tum gece uyumasi icin yeterince uyku baskisi olusmuyor ve kalkiyordur. Yapabilirseniz sabaha karsi gec bile yatsa cok erken kaldirip bir duzen olusturmaya calisin derim. Belki ise yarar.

Deneyeceğim çok teşekkürler

Benim oğluş bir hafta öyle bir yedi ki 4 öğün ben şok olmuştum. Ama bir haftadır kahvaltı dahi yapmıyor arkasini dönüp oturuyor. Dişi çıkıyor ondandir değil mi? Ondan deyin haha
Zeytin yiyor,muZ yiyor irmikli muhallebi yapıyorum sirf ac kalmasin diye. Sadece emdiği icin zorlaniyoruz geve sürekli kalkıyor emmeye valla bilemedim ben neden böyle bu çocuk

Bence senin sutun cok bol bebis de emmeyi cok seviyor gelisimi de iyi olduguna gore buyume atagi falan yasadigi donemler disinda sutun yetiyordur. Memeyi birakana kadar boyle biraz inisli cikisli olacak herhalde sizin.

Benimki de gecen hafta hastalik uzerine dis hicbir sey yemedi. Dogru duzgun mama bile icmedi kilo verdi bariz. Yeni yeni toparliyor.

Bugün kuzum 11 aylık oldu 10 gün önce emmeyi bıraktı , zaten 2. aydan beri ite kaka emiyordu , 7. ayda mama başlamıştık . Oğlumu 2 yaşına kadar emzirmistim , bunda da bari 1 yaşına kadar emse diyordum ama olmadı
Buarada doğum günleri yaklaşıyor bebislerimizin ,planlar nedir kızlar ? Ben sadece smash cake fotoğraf çekimi yaptıracağım, onun dışında bir parti / kutlama olmayacak .Elbisesinin ve aksesuarların siparişini verdim ,heyecanla bekliyorum

Eklentiler

• Screenshot_2023-11-23-14-28-55-74_df80084b9b2d1b20a1d541035bc91336.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_2023-11-23-21-34-26-63_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2023-11-24-08-51-17-95_df80084b9b2d1b20a1d541035bc91336.jpg
    86,2 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_2023-11-23-16-08-06-97_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    89,3 KB · Görüntüleme: 36
Ya benimkide ishalden kilo vermişti, ishal bitiminde nasil iştahı açılmıştı cok şaşırdık. Ama şimdi tatmiyor bile ama artık cok üzülmüyorum illaki düzelecek diyorum.

17 ocak doğumlu ama erken yapacaz ailem Burda oldugu tarihte ,Sünnet icinde mevlüt okutmamistik
Onu yapacaz hepsi ic ice

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…