2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Elimde öyle bir inat var ki hani diş yüzünden mi böyle oldu bilmiyorum çünkü işler o minik diş uçları gözükeli bozuldu baya, değil park uzaya çıkarsam yine yemez inan neler yapıyorum iki alıyor tamam hemen arkasına emmek istiyor zorlamıyorum bende çünkü üstüne gidince daha kötü olur diye korkuyorum

Bizimki de seviyordu diş ne zaman gözüktü bıraktı hani seviyor dediğim dönem de az yiyordu ama yiyordu yani bakalom bende zorlamıyorum iyice soğumasın diye aldığı kadar alıp bırakıyor

Okurken krizler geçirecektim ki sen yazdın benim de 8 kilo ahahahha
Bide biz doktor değiştirdik tayin çıktı memlekete kadın alerji öyküsü ve kilo alımı dengesini beğendi, dediğim gibi son aylar 200 gr gibi az alımlar oldu ama kendim minyon olunca zor taşıdığım için mi ne bana minnak gelmiyor yaa

Kahvaltıya menemen yaptim ama yemedi cok şaşırdım sevmisti sanki zorlama boşver benimkide çok emiyor nerdeyse ek gidadan önceki gibi

Kuzu omlet denedin mi? İcine peynir vs ekleyip. Benimki bayiliyor gerci o haslanmisi da seviyor da. Omlete beyazini da koyuyorum ben. Doktor beyazini vermiyoruz dese de.
Farkli oeynirler de ver dedi. Kasar, dil vs vs.
Canım beyazini bende veriyorum büyük oğlumda vermemiştim ama instada takip ettiğim bütün doktorlar veriyor.veriyorumda omlet yaptım, pankek yaptım yemiyor yani bir iki lokma alip başını çeviriyor

7 ay 11 günlük. Boy 72. 5 , kilo 9.500. Benim kız da iri olacak demekki kilosu fazla değil bence. Çok hareketli durmuyor yerinde. Sadece uyurken sakin. Bir de yürümeyi öğrenince kilo da verecekler. O zaman da kilo vermiş zayıflamış diyecekler. Zaten boğum boğum bacakları kolları yok ki . Anne sütü alıyor, 3 4 dk emip bırakıyor. . Ölçü de yok doyuyordur inşallah. Yatmadan önce 90 100 ml kaşık mama veriyorum. Bu ay 300 gr aldı. Ek gıdayı ben de beceremiyorum. 1 2 yemek kaşığı yese bırakıyorum. Onu da zorla yediriyorum.

Yanlış yazmışım. 8 ay 11 günlük. Ölçüler 7 ay 25 günlükken yapıldı :)

Kaşık mamayı biberon ile mi veriyorsunuz. Doktor bize de yatmadab önce kaşık mama verin, gece mama için uyanmasın dedi ama kaşık mamaların kutularında yazan miktar çok fazla geldi bana. Çocuğun midesini kof mama ile dolduracakmışım gibi. O yüzden vermedim hiç. 100 ml yazınca siz mantıklı geldi, o yüzden sordum.

Evet biberonla. Biberonun ucunu biraz kestim kırık pirinç tanesi büyüklüğünde. Biberon hiç kullanmıyor. Ağzına az az sıkıyorum. Kutunun arkasındaki yazdığı gibi yapmıyorum. Hem fazla hem katı oluyor. 1,5 - 2 yemek kaşığı mama yetiyor. Suyunu yoğurt kıvamına gelecek gibi ayarlıyorum. Yine de geceleri 2 3 defa uyanıyor, buna şükür daha zor geceleri atlattım

Ajahah minnak değiller tabi ama ortalama içindeler. Canları sag olsun alerji vb şeyleri atlattık ya o bana yetiyor valla

Ek gıdada sevdiği seyleri güzel yiyor ama sevmediği olunca kafasını saga sola çeviriyor agzını hiç açmıyor zorlamıyorum ben de.

Yeşil mercimekli az şehriyeli corba yaptım bugun onu cok sevdi. Azcık da ev salcası kattım renklensin diye.

Ben 50-60 ml hazırlıyorum o miktarlar sanırım 1 yaş bebekler için

Ben 50-60 ml hazırlıyorum o miktarlar sanırım 1 yaş bebekler için
Ben bu akşam 40 ml hazırladım denemek için ama içmedi. Kaşık mama şeklinde hazırlayınca da sevememişti. Onun yerine yulaf unu+bebek irmiği+gün kurusu (haşlayıp süzgeçten geçirmiştim)+armut ile kendim mama yaptım, onu yedi. Kaşık mama sevse pratik olacaktı benim için ama bu yaptığım mama kesintisiz uyutursa öyle veririm artık.

Bu mamayı hazırlayıp izine meyve püresi ekleyebilirsiniz

Kızlar çok sık uyanıp emiyor mu sixinkierde. Biberon almıyor hep emmek istiyor. Bu arada 4. Dişimix çıktı onun da etkisi belki berbat uykuları gece. İştah sıfır
Benimkide gece baya uzun emiyor bazen bırakmak bilmiyor iştah zaten yok 3.5 aylikken.disi cikmaya başladı dişte bir huysuzluk olmadı dişten diyeceğim ama emen bebekler gece hep kalkmayi fazlalaştıriyor sanırım büyük oğlumu 2 yaşında kesmistim ondan sonra kesintisiz uyudu

Kızlar çok sık uyanıp emiyor mu sixinkierde. Biberon almıyor hep emmek istiyor. Bu arada 4. Dişimix çıktı onun da etkisi belki berbat uykuları gece. İştah sıfır
Evet hem besleniyor diye seviniyorum ama 2 saatte bir tükendim artık . Maşallah sizin bizim ki parkeleri bile ısırıyor şu an yakında 3 ve 4 çıkar umarım .

Doğru biberon da asla almıyor mecbur beklicem 2 yaşı

Biz bugün 8 aylık kontrolüne gittik. Menenjit aşısı için doktor, kreşe gitmediği ve başka küçük çocuklarla da teması olmadığı için 13 aylıkken önerdi. Şimdi yaparsak 2 doz olması gerekecek, o şekilde yormak yerine 13 aylıkken tek doz öneriyorum dedi. Böyle öneren başka var mı acaba? Biz doktorun dediği gibi yapacağız ama yine de merak ettim böyle de uygulayan var mıdır başka diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…