2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Yalnız değilsin sabah 10 gibi uyandı. Gece saat başı uyanıp emdi. 14:00 den beri ayakta asla uyuyamadım. Henüz şimdi uyudu.7 saattir uyumadan durdu şok içindeyim. İnşallah bugüne hastir
Sanırım benim bebiş hasyalandi burnu akiyor, hapşırıyor ama ateş yok. Uyudu ama ağlayarak uyanıyor.

Kızlar sizin bebişler kalkıyor mu ayağa benim kız az önce koltuğa tutunup kalktı düşmesin diye yanında oturdum kalktığını biliyor nasıl da seviniyordu ya minik insan
Bizim kız da kalkıyor. Artık kesinlikle odadan bir su almak için bile çıkamıyorum giderek kolaylaşacak sanmıştım, meğer cidden giderek zorlaşıyormuş

Ben kendim yediriyorum, ne kadar yediğinden emin olayım diye. Mama sandalyesi oyuncağı aldım. Onunla oyalayarak eğlendirerek vermeye çalışıyorum. Her bebekte işe yarar mı bilmem ama, ilgisini çekmeyebilir de

Kizlar bebegim ilk defa ciddi hasta oldu. Dunden beri ates olsuruk ve burun akintisi var. Turkiye’den calpol getirdim 6 saatte bir veriyorum ates dusuyor ama sonra yine yukseliyor. 39’u gordu su an icin en fazla. Kati gidaya istahi yok ama sutu normal iciyor. Sorum su, ne zaman doktora goturmek lazim? Siz ates cikinca direkt goturuyor musunuz? Ilk bebegim cok bilmiyorum ve burada hastane isleri daha zor

Ben atesi cikarsa hemen götürüyorum.yarin aylik kontrolü var ama biziminkinde burnu akıyor Allahtan ateşi yok ama su gibi akıyor.

Geçmiş olsun. En son hasta olduğunda ateş 39 u geçti ama öksürük, akıntı yoktu diye götürmedim. Calpol ve dolven dönüşümlü verince düşüyordu. Eğer düşmezse ve 3 günü geçerse dr a gitmeli başka çare aranmalı diye beklemiştim. Öksürük ve burun akıntısı olduğu için ciğerlere inmesin diye antibiyotik başlamak isteyebilir dr. İlerlemeden götürmek daha iyi olabilir. . Burnunu fizyolojik serum ile açman iyi gelecektir. Ben şırınga ile serumu çekip burnuna sıkıyorum

Ben kendim yediriyorum, ne kadar yediğinden emin olayım diye. Mama sandalyesi oyuncağı aldım. Onunla oyalayarak eğlendirerek vermeye çalışıyorum. Her bebekte işe yarar mı bilmem ama, ilgisini çekmeyebilir de
İlgisini çekmiyor maalesef kendi yemek istiyor ona hazırladığım ölçüyü bildiğim için ne kadar yediğini biliyorum

İlgisini çekmiyor maalesef kendi yemek istiyor ona hazırladığım ölçüyü bildiğim için ne kadar yediğini biliyorum
o zaman çok iyi bence. Şimdi biraz kirletir ama böyle böyle öğrenir kendi yemeyi erken yaşta. Birkaç ay sonra fazla kirletmeden yemeye başlayınca çok rahat edersibiz, o yemeğini yerken siz de çayınızı, kahvenizi içersiniz

Canım diş olabilir mi
Burnunda akiyor ateşi simdi yok kendide iyi , diş 5 tane çıktı ve hiçbirinde huysuzluk olmadi. Görünen yeni biseyde yok.
Abisini sabah okula götürdük acaba serindi ondan mi diyecem ama yurt dışında yeni doğmuş bebekler bile soğuklarda eli yüzü açık geziyor. Anlamadım gitti

Ve ben bu çocuğa yemek yediremiyorum öğlenleri parkta yediriyordum ama bugün çıkmadık. Hayır kış gelecek o zaman ne yapacam. Tadina baktım hurmalı muhallebi yaptım gayet güzeldi ama yemedi.
Bufun bir doktor tarif vermd salça evde bebek salçası yok sirf yemeğine tat olsun icin yaptim. Yok allah yok bizim yenekten bile verdim asla almıyor meyve filan seviyor. Şimdi köfte yapacm ama yetmeyecek, hergun kuzu kıymalı yemek, yumurta çöpe gidiyor cok üzülüyorum

Tesekkurler oksuruk beni de rahatsiz ediyor cunku kuru degil dolu dolu, yarin doktora gotureyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…