2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Tablodakideli Tablodakideli Tabi bazi durumlarda yanınızda yatsin mesela benim büyük oğlum bebekken hiç yatmadi 3 yaşında odasını ayırdık gayet güzel yatıyordu sonra İstanbul depremi oldu tekirdağ'daydik saklandık aldım yanıma cocuk suanda 9 yasina girdi ama 8 yaşında kadar yanımada yatti. Yani golgelericinde golgelericinde nin dediği gibide olabilir ama bende bunu yaşadım 🥴🥴

Tablodakideli Tablodakideli Tabi bazi durumlarda yanınızda yatsin mesela benim büyük oğlum bebekken hiç yatmadi 3 yaşında odasını ayırdık gayet güzel yatıyordu sonra İstanbul depremi oldu tekirdağ'daydik saklandık aldım yanıma cocuk suanda 9 yasina girdi ama 8 yaşında kadar yanımada yatti. Yani golgelericinde golgelericinde nin dediği gibide olabilir ama bende bunu yaşadım 🥴🥴
Ya bana kalirsa ben 18 yasina gelince de beraber uyumak isterim :)
Ama saglikli diil vs deniyor ya o nedenle ayirmak istiyordum neyse akisina birakicam kizlar. Rabbim kimseyi evladindan ayri komasin 🙏🏻

Bu arada bisiy danisicsm
Bugun kontrole gittik
Kizim 7 ay 24 gunluk.
72.5 cm 9900 gr
Son 40 gunde 1 kilo almis ve 1 cm uzamis
Doktor kilosu fazla dedi
Mamayi uce dusur dedi.
İkisi gun icinde biri gece (gece mama istiyor diyince gece ver dedi)
Ben ek gidaya daha alisamamislen bebem nasil neredeyse tamamen ek gidayla devam edicek. Erken diil mi? Ek gidada nasil anliyorsunuz doyup doymadigini. Mama da olcu vs hep belli ya. Ay ne yapicam ben ya.
Baya iri olucak dedi.
Sizce cok mu fazla.
Bir yasinda erkek bebek olculerinde dedi.

Ama saglikli diil vs deniyor ya o nedenle ayirmak istiyordum neyse akisina birakicam kizlar. Rabbim kimseyi evladindan ayri komasin 🙏🏻

Bu arada bisiy danisicsm
Bugun kontrole gittik
Kizim 7 ay 24 gunluk.
72.5 cm 9900 gr
Doktor kilosu fazla dedi
Mamayi uce dusur dedi.
Ben ek gidaya daha alisamamislen bebem nasil neredeyse tamamen ek gidayla devam edicek. Erken diil mi? Ek gidada nasil anliyorsunuz doyup doymadigini. Mama da olcu vs hep belli ya. Ay ne yapicam ben ya.
Baya iri olucak dedi.
Sizce cok mu fazla.
Canim ek gidadan zaten doymuyor yani doyan illaki vardır ama bir yaşa kadar tatsin yeter mantığı var. Benim oğlumda geçen ay 7 aylikti 70 cm kilosu 8500 du. Ek gidayi pek almiyor anca tadiyor birakiyor anne sütü ağırlıklı. Mama veren arkadaşlar daha iyi bilir sanırım

Bu arada bisiy danisicsm
Bugun kontrole gittik
Kizim 7 ay 24 gunluk.
72.5 cm 9900 gr
Doktor kilosu fazla dedi
Mamayi uce dusur dedi.
Baya iri olucak dedi.
Sizce cok mu fazla.
Oglum da bu aylarda sadece mama ve ek gıda beslenmesine gecmiştik ve biraz tosbiş ve uzundu. Ama genel persentili orantılı gidiyordu birşey yapmamıstı doktor canım. Ki boyu uzun yasıtlarından. Seninki de persentile göre orantılıysa nasıl devam ediyorsan o sekilde devam et bence. İri uzun birey olacak belki de.

Kızım 7 ay 20 günlük. Biraz minnak 8 kg. Onun üzerinden yorum yapamayacağım 😅

Oglum da bu aylarda sadece mama ve ek gıda beslenmesine gecmiştik ve biraz tosbiş ve uzundu. Ama genel persentili orantılı gidiyordu birşey yapmamıstı doktor canım. Ki boyu uzun yasıtlarından. Seninki de persentile göre orantılıysa nasıl devam ediyorsan o sekilde devam et bence. İri uzun birey olacak belki de.

Persintil orantisi nasil bisiy olucak? Yani kilo %100 diyo :), boy da %87.
Not: o minnak kizi yerim! 🥰

o zaman biz yanmisiz a dostlar
Yani bana biraz abartı geldi. Genetik diye bir şey de var. Kızımın persentili boyda yüzde 90 çıktı. 7 ay 25 günlük, boy 75 cm. Ama eşim de ben de uzunuz. Kilo da haliyle fazla. Az olsa boyuna oranı düzensiz olacak. Bence dikkate çok ekstrem durum varsa alınmalı, yoksa çok takılmamak lazım.

Persintil orantisi nasil bisiy olucak? Yani kilo %100 diyo :), boy da %87.
Not: o minnak kizi yerim! 🥰
Ben de baba da abi de iri kıyımız ama minnak kız babanneye çekmiş malesef 😅😅

Hep o şekildeyse aylık ölçümleri sorun yok demek canım 🥰 yani bariz fark yoksa. Atıyorum bi önceki kontrolde yüzde 10 da olup bi sonrakinde 80 90 cıkması gibi.

8 kg minnak mı yaa 🤭benimki de 8 kilo 100 gr 8 aylık 😂ve kendisi ek gıdayı sadece tadıyor resmen öyle bir çay bardağı kadar gibi ölçüler dolaşıyor yemesi gereken ben bir yemek kaşığı yese oo baya yedi diyorum 😂

8 kg minnak mı yaa 🤭benimki de 8 kilo 100 gr 8 aylık 😂ve kendisi ek gıdayı sadece tadıyor resmen öyle bir çay bardağı kadar gibi ölçüler dolaşıyor yemesi gereken ben bir yemek kaşığı yese oo baya yedi diyorum 😂
Hari öğle yemeğini parkta yedir benimki evde yemiyor ama dışarda yiyor. Ona buna bakarken yemiş oluyor tabi istemiyor ama birine bakarken yiyiyor ama bizim ek gida hic olmuyor ayni senin gibi ağlayasim geliyor😂 yumurtada çeyreği gecemedik hala. Ama sen yazmstin ya menemen gibi yaptım kaşar koydum ondan biraz yedi.

Yoo neden yanasin bence iyi maşallah 🧿
Benimki 8500 kilo ilkadimlar uygulaması var bende de yüzde yüz kilo, persentil de%3 alt sınır Doktorlar bunun altinda olmadığı sürece kötü demiyor.
Ay o en son bir yuzde daha mi veriyor tekrar inceliyim.

Yani bana biraz abartı geldi. Genetik diye bir şey de var. Kızımın persentili boyda yüzde 90 çıktı. 7 ay 25 günlük, boy 75 cm. Ama eşim de ben de uzunuz. Kilo da haliyle fazla. Az olsa boyuna oranı düzensiz olacak. Bence dikkate çok ekstrem durum varsa alınmalı, yoksa çok takılmamak lazım.
Yani bizde de baba uzun ben de uzunum. Bebegim kilosu fazla gibi dursa da ki kabul fazla ama inanin goruntusu oyle topalak bir sey degil goruntude, sanirim boyunun uzun olusundan kaynakli kilosu da fazla. Biraz bacaklarda tombiklik var teyzeleri. Ne biliyim bu doktor boyuna da takik kilosuna da. Uzun olacak diyor sizi de gecebilir diyor, yani doktor bey ne yapalim peki dedim en son gulerek.
Benim bebem gece dahil gunde uc tane 120 mamayla hayatta durmaz. Uyuyamiyor zaten o mamayi icmeden:KK43:

Ben de baba da abi de iri kıyımız ama minnak kız babanneye çekmiş malesef 😅😅

Hep o şekildeyse aylık ölçümleri sorun yok demek canım 🥰 yani bariz fark yoksa. Atıyorum bi önceki kontrolde yüzde 10 da olup bi sonrakinde 80 90 cıkması gibi.
Yok kuzum hep aslinda hemen hemen ayniydi dedigin gibi anlamli farklar hic olmadi.

Ben de bugune kadar hic olcmedim cay bardagi vs. Koyuyorum yedigini yiyor, agzini kapattimi da hic zorlamiyorum. Corbalari cok seviyor. Bizim kaselerimiz kadar neredeyse iciyor. Onun haricindekilerin olcusunu hic bilmiyorum ben de. Yedigi kadar.

Bu arada artik findik kaju ceviz badem barbunya kurufasilye balik tavuk et kofte vs vs her seyi yiyebilir sizin gibi dedi eyvallah dedim.

Hari öğle yemeğini parkta yedir benimki evde yemiyor ama dışarda yiyor. Ona buna bakarken yemiş oluyor tabi istemiyor ama birine bakarken yiyiyor ama bizim ek gida hic olmuyor ayni senin gibi ağlayasim geliyor😂 yumurtada çeyreği gecemedik hala. Ama sen yazmstin ya menemen gibi yaptım kaşar koydum ondan biraz yedi.
Kuzu omlet denedin mi? İcine peynir vs ekleyip. Benimki bayiliyor gerci o haslanmisi da seviyor da. Omlete beyazini da koyuyorum ben. Doktor beyazini vermiyoruz dese de.
Farkli oeynirler de ver dedi. Kasar, dil vs vs.

Kızlar bebeğimin 38,5 e çıkan ateşi var dünden beri 😢 acile götürdüm boğaz ve kulak enfeksiyonu yok diştendir dedi ateş düşürücü verdiler kustu bir sürü eziyet çekti yavrum bugün yine var sizlerde de oldu mu neyin nesi anlam veremiyorum birden çıktı☹️
Çok geçmiş olsun elayak olabilir 3 gün takip edin

Okurken krizler geçirecektim ki sen yazdın benim de 8 kilo ahahahha

X