2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Benim bebiste yemiyor ya biz hiç ilerleyemedik sonra 2haftalik bir tatile ciktik kavonaz mamasi aldim meyveleri rendeledim, acitva yoğurt aldim yumurta ve labne veriyorum ikisini ayri ayri verince ceyrek yiyor, biraz zeytinde verdim. Ama labne ve yumurtayi karıştırınca bütün sarı yedi ama onu da ayri ayri yemesi daha iyi diye düşünüyorum bulamaç gibi hos gelmiyor..velhasil kelam ilerleyemedik biz zaten öncesinde de yemiyordu. Meyveleri seviyor, karpuz,armut bublari yerken cok iştahlı sirf doktor doymayacak bir yasa kadar demesine biraz için rahat ama hiç iştahlı bir bebis değil. Savaş alanına dönüyor heryer. Ama tatilin en güzel yani suya girdi, huysuzluk yapmadı 10gundur geziyoryz şükür o açıdan sakın
Oh tatil yarasın . Valla bizim de öyle meyveleri yiyo . Bende sabah kahvaltıyı bulamaç yapacağım yarın . Asla yedirtmiyor. Ağlıyor vuruyor elini . Lor avokado bebe bisküvisi biraz mamayla püre yapacağım . Bana da doğru gelmiyor ama 2 haftadır asla yedirenedim sabah

Çoklu besin alerjisi gerçekten zormuş en basit havuç bile bizim için önce benim açmam gereken bir süreçti yumurta geçerse geriye daha süt ürünleri ve kuruyemiş var bakalım nasip 😅suyu da işte kendi çapında içiyor bakalım taşınınca yeni doktoru mama başlatır mı çünkü süt yetmiyor bence kilo alımı yok 2 aydır
Peki tahıla alerjisi yoksa gece kaşık maması versen benim doktor ver dedi bana onu yiyor

Ha-ri Ha-ri Yumurtaya alerjisi var mı anlamadım çünkü sıcaktan isilik oldu 🥵 kakada kan görmedim ama buna şükür. Ben de yavas ilerliyorum ki zaten cok yemiyor ve dediğin gibi kilo almadı hic

Oh tatil yarasın . Valla bizim de öyle meyveleri yiyo . Bende sabah kahvaltıyı bulamaç yapacağım yarın . Asla yedirtmiyor. Ağlıyor vuruyor elini . Lor avokado bebe bisküvisi biraz mamayla püre yapacağım . Bana da doğru gelmiyor ama 2 haftadır asla yedirenedim sabah
Biliyor musun oğlumda büyük oğlumda yani nasil dikkatli davrandm ayri ayri yesin vs asla hipp filan sebze püresi vs vermedim şuanda hiçbir sey yemez anca yararsız şeyler.simdi aldim yolda yemedi ama bugün denize gitmiştik uyudu baya gelince dus filan emzirdim sanirim yanlış meme verdim sonra biz birşeyler yerken o sebze püresini verdim nasil yedi üstüne bide emdi.yalniz sabah elimle verince biraz yiyor kaşıkla almıyor büyük oğlumun midesi bulaniyor arkası dönük yemek yiyor.bulamac gibi yapinca tam sariyi yedi

Ha-ri Ha-ri Yumurtaya alerjisi var mı anlamadım çünkü sıcaktan isilik oldu 🥵 kakada kan görmedim ama buna şükür. Ben de yavas ilerliyorum ki zaten cok yemiyor ve dediğin gibi kilo almadı hic
Bizimkinin önce de alerjik tepkisi hiç deride olmadı sadece kakada kan oldu, sıcaktan da koruduk ama bir kez sinekten koruyamadık iyi bi yedirdim 😒benim gariban yiyecek de tadım aşaması biterse sevdiği şeyler hep alerjik bişey ile eşlikçi olunca tıkanıyoruz, yiyecek dediğim de mama kaşığında 2 3 kaşık 😅

Simit almstim swimmtranier patladı ya normalde cok kaliteli görülüyor nasil oldu anlamdim

Eklentiler

• IMG_20230817_233334.jpg
    IMG_20230817_233334.jpg
    275,5 KB · Görüntüleme: 39
Cumartesi memlekete evi taşıyınca ona da bir bakayım görünürde alerjisi yok gibi ama üç gün kuralı ile takiplerim, hiç araştırmadım hangi marka iyi
Hip 5 tahıllı tokta tutuyor gece yatarken öğün olarak yazdı doktor . Tadını sevdiği nadir şeylerden biri. Ben içine kuru kayısı haşlayıp doğruyorum ama onu sen bilirsin alerjisine göre

Biliyor musun oğlumda büyük oğlumda yani nasil dikkatli davrandm ayri ayri yesin vs asla hipp filan sebze püresi vs vermedim şuanda hiçbir sey yemez anca yararsız şeyler.simdi aldim yolda yemedi ama bugün denize gitmiştik uyudu baya gelince dus filan emzirdim sanirim yanlış meme verdim sonra biz birşeyler yerken o sebze püresini verdim nasil yedi üstüne bide emdi.yalniz sabah elimle verince biraz yiyor kaşıkla almıyor büyük oğlumun midesi bulaniyor arkası dönük yemek yiyor.bulamac gibi yapinca tam sariyi yedi
Biraz içimi rahatlattın . Sanki çok yanlış yapıyorum gibi gelmişti .

M _Mayra_
Malzemeler: bardak ölçum (200ml)

• 2 yemek kasigi tereyagi
  • 1 adet yumurta sarisi
  • 1 yemek kasigi yogurt
  • 1 yemek kasigi hurma püresi ( Hurmay bir saat kadar sicak suda bekletin. Beklettikten sonra kabuklarini soyup, rondodan geçirin. Hurma yerine 2-3 yemek kasigi pekmezde kullanilabilir. Pekmezin isi ile temasi pek önerilmedigi için ben hurma püresi ile yapiyorum.)
  • Yarim su bardagi piring unu
  • 1 su bardagindan bir parmak eksik yulaf unu
  • 2 yemek kasigi bebek irmigi
  • yogurt suyu (kontrollü eklenir)

Yapilisi:

FirInimizi 175 dereceye ayarlayalim. Zeytinyagi, yogurt, yumurta saris ve hurma püresini karistiralim.

Piring unu, yulaf unu ve irmigi ekleyelim. Yogurmaya baslayalim. Kontrollü bir sekilde yogurt suyunu ekleyelim. Kurabiye hamuru kivaminda olana kadar yoguruyoruz. Kati olursa yogurt suyu ile açabilirsiniz.

Ele yapismayan bir kurabiye hamuru olmal!.

Hamurumuzu iki adet yagli kagidin arasina alip merdane ile açiyoruz. Bebe bisküvisi seklinde kesiyoruz. Cok ince keserseniz sert olur. Bebe bisküvisi kalinliginda yapabilirsiniz. Yagli kagit serdigimiz firin tepsisine alp, üzerlerini çatal ile bastirip iz yapiyoruz. 175 derece firinda 10 dakika kadar kontrollü olarak pisirdim. Firindan firina farklilik olacagi için size kontrollü olarak pisirin. Cok fazla firinda kalisa sertlesir. Bu tarif ile içi sert olmayan, nefis bir bebe bisküvisi oluor.
Teşekkürleerrr🙏🙏

Bizimkinin önce de alerjik tepkisi hiç deride olmadı sadece kakada kan oldu, sıcaktan da koruduk ama bir kez sinekten koruyamadık iyi bi yedirdim 😒benim gariban yiyecek de tadım aşaması biterse sevdiği şeyler hep alerjik bişey ile eşlikçi olunca tıkanıyoruz, yiyecek dediğim de mama kaşığında 2 3 kaşık 😅
Ben de öyleyim ne yedircem bilemiyorum giderek küçülüyor gibi geliyor 😅

Evet bizim katılaşmaya başladı yaparken de zorlanıyor ama yapıyor . Ek gıda ve anne sütü şeklinde
Biz de korku var artık o yüzden katı olmasada yapmak istemiyor nasıl aşacağız bu konuyu bilmiyorum

Ek gıdaların lifli besinler olması içine zeytinyağı eklenmesi sıvı tüketimi kaka yapmayı kolaylaştırıyor . Ben bi kere tatlı patates denedim 2 gün kabız oldu. Patates pirinç bunlar kabız yapıyor bence. Ben uzak duruyorum.
Patatesi ilk zamanlar verdim 2-3 haftadır yok sürekli semizotu, fasülye kabak mercimek kayısı ilerliyoruz canı yandığı için bir kere şimdi hep tutuyor 🤦‍♀️

geçen kontrole gittiğimde kızamık bi çocuk hastaneden çıkıyordu. 1 yaşında olması gereken aşıyı 9. Ayda yapmak istiyorlar. Size de öyle dediler mi? Bide menenjit yaptırdınız mı? Fiyatları nasıl
Alerjimiz var doktor 9. Ay gelsin o zaman bakarız dedi.. Biz menenjitin 2.dozunu 5.ayda yaptırdık son doz 13.ay her geçen gün ücret değişiyor en son hastanede 900küsür tlydi..

X