2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Ben sormuştum da doktora çocuklar için isim biliyorum ama yetişkinlere bakayım falan dedi bende kadın doğum doktoruma sorarım demiştim pazartesiye randevu almıştım ama regl oldum çok iyi olur haber verirsen..
Amin hepimizin bebeği sağlık sıhhat içinde olsun

Bunlar 2. Ayda yapılan aşıların tekrar dozları değil mi? İlk dozlarda ateş olmuş muydu

İnşallah bizimki bişey söyler ya yoksa diş kemik kalmaz bizde

Bu ateş korkusuna koltuk altı ateş ölçer yanına birde kulaktan ölçen aldım yetişse bari aşı zamanına, beni çok tedirgin ediyor ateş yaa sakin olamıyorum resmen, inşallah seninki de hemen toparlar
İlk 4 calpol de sakindim. Şimdi üstünden 3,5 saat geçti tekrar verdim. Artık sakin kalamıyorum. Koltuk altından ölçüyorum. Kulaktan da ölçtüpüö aynı gibi. Biri 38.2 diğeri 38 çıkıyor. Acil e gitmekten korkuyorum. Bir sürü iğne bağırma hayal ediyorum. 39 u geçerse mecbur gideceğim
Bunlar 2. Ayda yapılan aşıların tekrar dozları değil mi? İlk dozlarda ateş olmuş muydu
Evet devamı. İlkinde 2 gün bişe olmamıştı 3. Gün hafif ateş vardı 37.5. Çay kaşığı kadar 1 kere vermiştim geçmişti.

Nasıl peki şimdi

Kızlar benim kız bugün dönmeye başladı . Böyle yarım vücut dönüyordu bir süredir ama bugün tamamen sırt üstünden karın üstüne dönmeye başladı .Saat şuan gece 1 burda , tam yatacaktim , benim kız böyle uyuyor .Ben nasıl rahat uyuyayım şimdi böyle yatsa birşey olmaz di mi ?tamamen yüz üstüne çevirir kendini diye korkuyorum

Kaç aylik bebeğiniz

Dönüyorsa kendini kurtarirsa istediği sekilde yatabilir

Benim Gül gibi uyuyan bebişim uyumuyor normalde sabah 7de kalkıyordu 8.30da emzirip yatağına koyuyordum uyuyordu,simdi uyumuyor uykuyla geçincede 30,dk uyuyor 2saat uyurdu ay çok zorlanıyorum boyle geçiyordu uyanınca 1.5-2 saat uyanık kalip yatiriyordum 2saat en fazla uyuyordu simdi yok uyumuyor uykusu olup uyuyamiyor

Eveet direnemedik daha fazla. Antibiyotik başlıyoruz öksürük arttı. Röntgen çekildi bişey yokmus ama hafif ates çıkıyor diye başladık

Eveet direnemedik daha fazla. Antibiyotik başlıyoruz öksürük arttı. Röntgen çekildi bişey yokmus ama hafif ates çıkıyor diye başladık
Geçmiş olsun canım bizim de öksürük ve tıkanıklık olunca antibiyotik iğne yaptı doktor sizin kaç gün kullanacak antibiyotiği? Kış bebeği olmak zormuş doğduğundan beri 3 kez antibiyotik kullandık mecburen iyi olsunlar yeter ki napalım

Ya bi kez gecen hafta içi hava cok guzel diye uzun kaldık dışarda ondan hasta oldu 5gün kullanacagız sonra kontrole gidecez. Oğlum da yaz bebeğiydi ama ona da ilk kez 3 aylıkken kullanmıstım yine de antibiyotik narin nazlı bebek yetiştiriyoruz napalım canları sag olsun

Nasıl peki şimdi
38.2 calpol veriyorum 4 saatte bir 37.2 e düşüyor, 4 saat dolmadan tekrar çıkıyor. Cok fazla calpol almış oldu, sürekli ağlak huzursuz. Ayağı oynadıkça da ağlıyor. İğne yeri şiş. Kızarık. Kaka tahlili verdim bugün mikrobik bişe çıkmadı
Allah yardımcınız olsun. Kullanmakla bitmiyor sonra gaz etkisi, kakaya etkisi..

Ölçü olarak ne veriyordun. Oğlum hasta olmsti cay kaşığı cok az etki etti. Doktor 8 saate bir 1 tatli kaşığı dedi. Senin bebişinde kilosu çoktu ona göre etkisi azdır çay kaşığıyla veriyorsun

Aaa size de geçmiş olsun. Ates düşürücü miktarı az geliyor olabilir mi canım ya benimki 5.5 kilo 1 cay kasıgı dedi doktor

Kaç aylik bebeğiniz
4 ay 10 günlük
Dönüyorsa kendini kurtarirsa istediği sekilde yatabilir
Henüz bugün dönmeye başladığı için emin olamadım uyku arasında beceremezse diye. Allah'a emanet edip uyudum ara ara kontrol ettim , sırt üstü dönmüştü tekrar bir ara sonra yine yan döndü . Çok şükür sorun yok

2 aydır mustela şampuanla yıkıyorum bir de kremi mi ne varmış onu almadım bilmiyorum işe yarar mı
Ben müstelanın kreminden kullandım işe yarıyor 2. kullanımda konaktan eser kalmadı.. kremi sürüp bi 10-15 dakika bekledim daha sonra konak tarağıyla tarayıp kızımı yıkadım ve inanamadım konaktan kurtulduk

2 aydır mustela şampuanla yıkıyorum bir de kremi mi ne varmış onu almadım bilmiyorum işe yarar mı
Konak tabaka şeklinde bizde de vardı taa ki bugüne kadar. Zeytinyağına pamuğu batırıp masaj yapar gibi sildim daire hareketleriyle. Baya buladim ama 15dk falan yaptım bazı yerleri ozaman çıktı hatta ama tam bıngıldağın olduğu yerde kalın tabaka vardı orası kaldı tabi. Sonra uyuttum uyandı tekrar sürdüm. Sonra konak taragiyla geriye doğru taradım saclari konaklarin hepsi çıktı ama uzun uzun taradım yavaşça oda bı 10-15 dk sürdü. Zor çıkar diyordum ama öyle olmadı şükür. Sadece yağı çok sürdüğüm için ilk banyoda tam arınmadı yağ biraz saç telleri birleşik yine. 2kere masaj yaparak şampuanladim bende de mustela stelatopia var kopurmuyor o belkide ondan. Yarında sadece yine kafasını yıkarım olmazsa ozaman çıkar herhalde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…