2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar herkese merhaba 🌸 Bayadır bakamıyorum buraya umarım sizler de bebekleriniz de iyisinizdir 🙏 sizlere bir sorum olacak doğum yapalı tam 4 ay oldu ama benim sol tarafım ve dikislerin olduğu yer halâ acıyor dokununca veya çok iki büklüm kalınca hatta ayakta namaz kılınca bile acıyor o yüzden oturarak kılmaya başladım namazları 1 hafta önce doktora gittim ama bana sadece içerisi hiç iyilememiş tabi acır dedi o kadar ne bir ilaç verdi ne başka bir şey dolayısıyla bu cevap beni tatmin etmedi. Şimdi tekrar başka bur doktora randevu aldım ama çok canım sıkılıyor bu olaya çünkü internetten bakarken karın içi yapışıklık diye bir şey okudum insaAllah öyle bir şey yoktur 😞 sizde de halâ karnı acıyan var mı
Bugün 4 ay oldu. Benim de ağrıyor. Yüz üstü yatamıyorum hala. Gerilince ağrıyor. Ama 1 ay önce dr a gittiğimde ameliya yeri ile ilgili birşey söylemedi

Kesinlikle sor gaita testi için de ısrar et bizim tarif ettiğin gibi oldu amip çıktı inşallah öyle bişey yoktur

Caniim acil sifalar diliyorum rabbimden. Allahim yavrunu iyi etsin tez zamanda🙏🏻 bizi de haberdar et.

Teşekkür ederim amin. Makat çatlamış. Ben bakmıştım yok gibiydi ama dr kadar ayırmamıştım. Krem verdi 2 tane karştrıp sür dedi. Mikrop olma ihtimali için kaka testi de verin dedi.. Dün 7 kere kaka yapan bebem bugün hiç yapmadı. Bekliyoruz bakalım. Bir an önce bebeler iyileşsin inşallah

Merhaba ben de çok uzun süredir bakamıyorum buraya 2 kucukle zor oluyor yetişmek herseye🥺fakat bir şey sormak istedim ne zaman oturtmaya başlayacaksınız ben kucağımda oturtma pozisyonda tutuyorum ama yari oturtma seklinde diyeyim sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ebe yari oturtabilirsin dedi kucaginda artık

Herkese merhaba 🙋‍♀️ bizim bebişte inek sütü alerjisi kesinleşti bezde kanla başlamıştık süt ürünlerini bi kestik sonra tekrar fırında sütlaçla başlayalım dedi doktorumuz 3 gün kuralı ile yok yine kan gelmeye başladı. Tam inek sütünü kestik diyorum dışarıda et tavuk yedim mi yine kan görüyorum muhtemelen marinede süt veya yoğurt kullanıyorlar. Artık dışarıdan sadece balık yiyebiliyorum. Süt olan hiç bir şey tüketmiyorum zor bir diyet umarım kimsenin başına gelmez. Pazartesi kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktor
Kanlı dışkı dışında kabızlık da yaşamış mıydınız?

Kizlar kontrolden geldik. 3 ay 12 gunluguz. Dogumunda bu yana 13 cm uzamis. Kilosu iki katini asmis 6,900 olmus. Auda
Ortalama 2 cm uzamis ve 1’er kilo almis.
Rota ve menenjit asilarini oldu bebis.
Asi snrasi calpol verdiniz mi kizlar?
Rotadan sonda vermiştim ben, bu arada menenjiti doktorunuz mu onerdi bu ayda? Merak ettim

Merhaba ben de çok uzun süredir bakamıyorum buraya 2 kucukle zor oluyor yetişmek herseye🥺fakat bir şey sormak istedim ne zaman oturtmaya başlayacaksınız ben kucağımda oturtma pozisyonda tutuyorum ama yari oturtma seklinde diyeyim sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ebe yari oturtabilirsin dedi kucaginda artık
Bizim kız hacı yatmaz olduğu için kendi güç alıp kafayı kaldırmaya çalışıyor o yüzden ara ara ben de o şekilde tutuyorum, bazen bacakları açıp tutuyorum ki gaz çıkışı da kolay olsun

Bizim kız hacı yatmaz olduğu için kendi güç alıp kafayı kaldırmaya çalışıyor o yüzden ara ara ben de o şekilde tutuyorum, bazen bacakları açıp tutuyorum ki gaz çıkışı da kolay olsun
Kendini oturma pozisyonuna getirirse oturtabilirsin demisti kizimda doktoru. Kizimda 3.5 da basladim ama gec iturdu ilk emeklemisti oğlumda büyük ihtimal erken emeklicek😅

Ben bunu Osman gönüalda diyordu yari oturtma yani elini popo altina tutma gibi sanırım. Ben denemedim hic yanlış bişey yapmaktan korkuyorum, oğlumu sanırım 5.ayda destekli oturtmustuk ,6 da oturmuştu eminde olamadim.

Senin dediğini bende yapıyorum ama sürekli degil, zaten bu ayda. Çocuklar öne geliyor kalkmaya çalışıyor, ayağa destek veriyor bu hareket ayağa kadar kaldırılıyor yinr osman hocanın videosunda görmüştüm yapıyorum

Bebeğim 70 günlük yüzüstü yastığa yatırdığımda yada elimde yüzüstü tuttuğumda başını çok güzel tutuyor arada dinlenerek ama sırt üstü yatırıp kollarından kaldırınca kafasını geride bırakıyor aile hekimi bu şekilde yaptı tutamadı çok korkuyorum bi sıkıntı var diye. Biraz iri bir bebeğiz ve kafamızda büyük 7 kilo boyumuz 66 cm kafa çevresinde 43 cm. Bundan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum . Araştırdığıma göre mayıs 2022 den beri topuk kanında sma taraması yapılıyormuş. Ben 2023 te doğum yaptım. Sizin bebekleriniz ne zaman tıtabildi

Bebeğim 70 günlük yüzüstü yastığa yatırdığımda yada elimde yüzüstü tuttuğumda başını çok güzel tutuyor arada dinlenerek ama sırt üstü yatırıp kollarından kaldırınca kafasını geride bırakıyor aile hekimi bu şekilde yaptı tutamadı çok korkuyorum bi sıkıntı var diye. Biraz iri bir bebeğiz ve kafamızda büyük 7 kilo boyumuz 66 cm kafa çevresinde 43 cm. Bundan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum . Araştırdığıma göre mayıs 2022 den beri topuk kanında sma taraması yapılıyormuş. Ben 2023 te doğum yaptım. Sizin bebekleriniz tutabiliyor mu ne zaman tuttu

Ben bunu Osman gönüalda diyordu yari oturtma yani elini popo altina tutma gibi sanırım. Ben denemedim hic yanlış bişey yapmaktan korkuyorum, oğlumu sanırım 5.ayda destekli oturtmustuk ,6 da oturmuştu eminde olamadim.
Evet dediginiz gibi popo altina kolumu koyuyorum. Neden korkuyorsunuz peki ben cok anlayamadim kas gelisimi iyiyse dik duraniliyorsa oturtmak yinede sakincali mi yada sakincaliysa neye sebep oluyor bilginiz var mı

Kızlar herkese merhaba 🌸 Bayadır bakamıyorum buraya umarım sizler de bebekleriniz de iyisinizdir 🙏 sizlere bir sorum olacak doğum yapalı tam 4 ay oldu ama benim sol tarafım ve dikislerin olduğu yer halâ acıyor dokununca veya çok iki büklüm kalınca hatta ayakta namaz kılınca bile acıyor o yüzden oturarak kılmaya başladım namazları 1 hafta önce doktora gittim ama bana sadece içerisi hiç iyilememiş tabi acır dedi o kadar ne bir ilaç verdi ne başka bir şey dolayısıyla bu cevap beni tatmin etmedi. Şimdi tekrar başka bur doktora randevu aldım ama çok canım sıkılıyor bu olaya çünkü internetten bakarken karın içi yapışıklık diye bir şey okudum insaAllah öyle bir şey yoktur 😞 sizde de halâ karnı acıyan var mı
Benim de 4 ay olacak içim çok olmasa da aşı hissi var aynı anlattığınız gibi bende pazartesi gideceğim kontrole

Bize doktorumuz geçen ay destekli oturtun dedi ama öyle dik pozisyonda değil.. doktor bu ay dik oturtun der mi bilmiyorum

Bebeğim 70 günlük yüzüstü yastığa yatırdığımda yada elimde yüzüstü tuttuğumda başını çok güzel tutuyor arada dinlenerek ama sırt üstü yatırıp kollarından kaldırınca kafasını geride bırakıyor aile hekimi bu şekilde yaptı tutamadı çok korkuyorum bi sıkıntı var diye. Biraz iri bir bebeğiz ve kafamızda büyük 7 kilo boyumuz 66 cm kafa çevresinde 43 cm. Bundan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum . Araştırdığıma göre mayıs 2022 den beri topuk kanında sma taraması yapılıyormuş. Ben 2023 te doğum yaptım. Sizin bebekleriniz tutabiliyor mu ne zaman tuttu
Kollarından tutup ne zaman kaldırmaya başladım hatırlamıyorum ama 3 ay kontrolüne gittiğimizde doktorumuz yapmıştı bebek tuttuğu için destekli oturtabilirsiniz demişti. Kafayı hep dik tutuyordu ama sağa sola yukarı aşağı dengeli bi şekilde bi anda çevirmeye başladı. Eğer bebeğiniz duruyorsa karın üstü egzersiz yaptırmaya devam edin bence yakın bi zamanda kollarından tutunca da kafasını tutacaktır hemen kötü şeyler düşünmeyin

Bugün 4. Ay kontrolünde 500 gr almışız 2 cm uzamışız. Dr a 500 az değil mi, geçen aylar daha iyiydi diye sordum. İlk 3 aydan sonra daha az kilo alırlar. Normal, gelişimi yerinde, 4. Ay sağlık ocağının aşılarını yaptırıyoruz başka aşı yok bu ay dedi. İlk defa bas bas bağırmadan eve dönebildik. Tabi sürekli sevdiği şarkıyı kulağına mırıldandım ve etrafı göstermedim, yüzüme döndürdüm sürekli, buna şükür 🧿😁

Kötüyü düşünmeyin. Daha 3 aylık olmamış. Ve iri bir bebekmiş maşallah. Ben 3 aydan sonra ellerden çekip kaldırmaya çalışmaları yapmaya başladım. Kafayı isteyince kaldırıyor. Eşime anlattım. Ellerini sıkıp kafayla yukarı kaldırıyor. Hatta ayağa kalkıyor diye. Yanında denedim beni yalancı cıkardı. Bir kaç kere denedim yapmadı. Ben ara sıra yaptırmaya çalıştım. Şimdi 4. Ayda kendi başına düz yatarken kafayı kaldırıyor. Ana kucağına yana düşüp yanılıyor. Bazen dizlerinden tutup kafayı kaldırıp yan dönüyor. Hala tam dönmedi. Bazen hala kafası titriyor, gören akrabalar boynu daha tam tutamıyor diyorlar. Evham yapmadan önce biraz daha büyüsün, hem aile hekimi değil de cocuk dr u görünce farklı düşünebilir. Belki erkendir.

Teşekkür ederim amin. Makat çatlamış. Ben bakmıştım yok gibiydi ama dr kadar ayırmamıştım. Krem verdi 2 tane karştrıp sür dedi. Mikrop olma ihtimali için kaka testi de verin dedi.. Dün 7 kere kaka yapan bebem bugün hiç yapmadı. Bekliyoruz bakalım. Bir an önce bebeler iyileşsin inşallah
Off kıyamam biz cok çektik ondan geçmiş olsun canım. Biz bi de günde 10 dk ılık suya oturtup ondan sonra kremlerini surduk rahatlattı tavsiye ederim

X