2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Uyku konusu değişik, bir oluyor gece baya kalkıyor suanda benimki 7 saat uyuyor yatinca ama bikac gündür böyle bakalim nasil degisimler olacak

merhabalar bebeğim 27 Ocak doğumlu sormak istediğim bebeklerinizi beslediğinizde tek göğüsten mi yoksa ikisinden de mi besliyorsunuz yani göğüslerinizi dönüşümlümü veriyorsunuz merak ettim

Benim kızım cidden hayata bana karşı olmak için doğmuş 😂hatırlarsınız bir antibiyotik kullandık o gün bu gün günde 7 bez kakası mevcut artık dedik tamam antibiyotik yüzünden mi ne olur ne olmaz bi test yaptıralım özel bir laboratuvarı aradık çünkü doktor ısrar ile istemedi düzelir düzelir diye 1 ayı geçtik neyse adamlar bugün 8-12 arası açık normalde saat 12 ye kadar 4 bez kaka yapan kızım sabah 8 mesai öncesi 3 bez yaptı şimdi de yok yapmıyor lazım ya 😂😂bakın yazıyorum 12:01 olsun yapar 😂

Benim kızım cidden hayata bana karşı olmak için doğmuş 😂hatırlarsınız bir antibiyotik kullandık o gün bu gün günde 7 bez kakası mevcut artık dedik tamam antibiyotik yüzünden mi ne olur ne olmaz bi test yaptıralım özel bir laboratuvarı aradık çünkü doktor ısrar ile istemedi düzelir düzelir diye 1 ayı geçtik neyse adamlar bugün 8-12 arası açık normalde saat 12 ye kadar 4 bez kaka yapan kızım sabah 8 mesai öncesi 3 bez yaptı şimdi de yok yapmıyor lazım ya 😂😂bakın yazıyorum 12:01 olsun yapar 😂
Bu bebekler trollemeyi seviyor kesinlikle 🙈

merhabalar bebeğim 27 Ocak doğumlu sormak istediğim bebeklerinizi beslediğinizde tek göğüsten mi yoksa ikisinden de mi besliyorsunuz yani göğüslerinizi dönüşümlümü veriyorsunuz merak ettim
7 Ocak doğumlu bebeğim ben tek göğüs veriyorum dönüşümlü olarak arada aç olduğunu düşündüğümde teklif ediyorum ama emip hemen bırakıyor

Hari üzümlü kekim 😂

Yavrularini sadece mama ile besleyen anneler, hangi mamayi kullaniyor ve kac ml veriyorsunuz? Su an benimki 3 ay 10 gunluk. 2 mayis’ta kontrolumuz var. Tahminim 6800 gr civaridir kilosu su an.

Evet bide sık emer oldu gece hatta şüphe ettim süt mü yok diye var sonuna kadar emiyor da ama ne bileyim sık uyanır oldu
Erken ya da geç ne zaman yatarsa yatsın sabah 5.30 kalkmaya başlaması çok ilginç. Ama başka gelişimler var. Elleri daha rahat kullanıyor, kahkaha atıyor, insanları ya da dışarıyı görünce hemen bağırmıyor. Oyuncaklara ilgisi arttı. Bir de dudakları öne itip tükürük çıkarmayı öğrendik 🤣

Erken ya da geç ne zaman yatarsa yatsın sabah 5.30 kalkmaya başlaması çok ilginç. Ama başka gelişimler var. Elleri daha rahat kullanıyor, kahkaha atıyor, insanları ya da dışarıyı görünce hemen bağırmıyor. Oyuncaklara ilgisi arttı. Bir de dudakları öne itip tükürük çıkarmayı öğrendik 🤣
Cok tatlilar maşallah

kızlar merhabalar inanılmaz saçım dökülüyor yaşayan var mı ya da önlem alan nolur yardımcı olun kel kalcam
Benimde dökülüyor bana doktor gyno ferro sanol vermsti 2ay kullandim bi tane dokulmedi 3.paketi bebişin aşıya gidince söyledim yazdirmak icin, ebe vegaferon verdi al buda ayni dedi . Ondan sonrasında sacim dökülmeye başladı cok kötü şekilde şimdi gnyo Ferro aldim, regenesis aldim. Bu ay bi kan tahlili verecem. Saçım birde durduk yere arkasi düğüm olmuş. Büyük oğlumda da dökülmüstu ama hiçbir şey icmemistm.ihmal etmiştim o sene hep hastalanıyordum . Bu sefer dikkat edeyim dedm yine döküldü

Bebeğinize biberon alıştırabilfiniz mi . Bebeğim 3 aylık ve iznim 18 mayısta bitiyor.
Mayıstan itibaren rapor ve yıllık izinle Ağustos ortasına kadar idare edicem. Ama başladığım da süt izni kullanırken ben bebeğimle mesai sonrası görüşmesiyle kadar en az iki kere beslenmesi gerek nasıl öıştırabilirim biberona

Kızlar bebeklerinizin uyku düzenleri nasıl bi düzen oluşturdunuz mu benim kızım bu sıralar çok uyumak istiyor normal mi acaba 😊 uyumazken uyumuyo derdim şimdi de uyuyor diye bişey mi var diyorum kızım dile gelse anne sana da yaranılmıyo der 😂😂😂
Kuzum hamd olsun bizim oturdu gibi.
Gunduzleri uykusunu 5-6 saate tamamlamaya calisiyorum. Ogleden once, oglen ve ikindi vakti seklinde. Bazen 6 saati de bulaniliyor. En son saat 9’da uzun uykuya geciyoruz. Bazen 9.30’u bulabiliyor. Her gun ayni olmuyor. Gunduz uykusunu guzel uyursa gece de guzel uyuyor bunu anladim. O nedenle gunduz uykularina onem veriyor ve mutlaka dedigim gibi bi 4-5 saat uyumasini sagliyorum.

Hahaha bende geçenlerde yeri göğü yıkmıştı ağlamaktan korktum acile götürdüm hastaneden girdik uyumaya başladı .doktor alıp sedyeye yatırana kadar uyudu 🤣🤣 neyi iyi ya da kötü desem ertesi gün tersini yapıyo .oğlak Burcu olduğundan mı acaba diyodum bende 🤣🤣

X