2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Deniz suyu küçüklere olmuyor dediler aynı sorun bizde de var gün içi iki üç defa acıyorum burnu mecburen

Bugun 3 ay kontrolü vardı 4700 gr 62 cm olmuş bana az geldi bu ay adet oldum 1 haftadır dakizimin burnu tıkalı 500 gr almış sadece üzüldüm

Valla sıkıntı büyük çocuk da bunaldı artık yaptırmak istemiyor. Allerjik bir durumu olabilir belki çünkü bende babasında allerjik rinit bende üstüne alerjik astım.var . Genetik geçmiştir belki . Tikanmadigimiz bir gün yok. Maalesef bu durumu alerji hapları inhalasyon buhar uygulamaları serum fizyolojik ile yeteri havalandırma toz tüy vb ortamda olmaması ile kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Kesin çözümü yok sanırım. Ben de yıllardır çekiyorum . Tüm hamileliğim burun damlasıyla geçti. Nefes alması herşeyden önemli o yüzden istemese de serum uygulaması yapıyorum tıkandığında. Başka. Odasında halı kullanmıyorum perdeler düzenli yıkanıyor kaloriferin üstünü duvarı bile siliyorum kurum gelmesin diye. Yerleri düzenli siliyorum deterjansız. Buyuksehirdeyiz tabi temiz hava bulmak zor o da etkiliyordur. Umarım geniz eti burun eti vb sıkıntı çıkmaz. O zaman ameliyat gerekiyor. Benim.olmam gerekiyor mesela.

Deniz suyu küçüklere olmuyor dediler aynı sorun bizde de var gün içi iki üç defa acıyorum burnu mecburen
Burun damlasi bebekler için yazıyor kullanıyorum mecbur kalırsam. Evde olmadığımızda ya da gece tıkanırsa ve uyuyakalirsa kıyamıyorum serum uygulamaya. Bunu bilmiyordum. Ama prospektüsünde böyle bir bilgi yok. Bi araştırayım tekrar.

Neden oluyor ki ya sürekli sabahları. Siringayla mi serum fizyolojik sıkıyordun.onuda fışkırtma tarzı sokmamak gerekmiş. Flakonlarda çok az.
Bizim flakon bitti evde izotinik vardı.siringayla yaptim. Nasıl fışkırtma tarzı anlamadım tam. Zaten suyun yarısi dışarı gidiyorzor yapıyorum. Birde yüz üstü bırakınca çıkıyor

Kurutma Makinaniz da var mi ?

Ha-ri ayni sorun biz de vardi. Saat 18.00 de basliyordu mizmizlanmaya, aglamaya. Ne yapsak fayda etmiyordu. Bi gece saat 23.00 e kadar kucaklarda gezdirdik hatta. Witchin hours diyorlar Ingilizce. Biz careyi o saat gelmeden yedirip uyutmakta bulduk uzun sure, sonra gecti

Büyük kızımda yaz bebegiydi.tulumla uyuttum onu kışın tabi epey büyümüştü o.
Bunuda ince zıbın üstüne pamuklu bı takım giydiriyorum ustunede bı battaniye bazen içine muslin battaniye ile yarım kundak kollar dışarda. Bu sayede tepinip acamiyor ayakları sarmiyorum ama yan yatış yastığı da etken olabilir

Gerçekten sıkıntı ikiside fosurduyor sabah büyük ağlıyor küçük ağlıyor birbirlerini uyandırıyorlar. Hadii burun açma Faslı başlıyor sabahın körü. Senin astımın ne durumda bişey kullanabiliyor musun? Ne zmnfir var. Sen yumuşatıcı fln kullnmazsin deterjan bulmakta zor ben bingonun çamaşır şampuanı ni kullanıyorum yumuşacık ypiyor iki işi de görüyor. Alerjik astim çok zormuş kızım a çok üzülüyorum

Bizim flakon bitti evde izotinik vardı.siringayla yaptim. Nasıl fışkırtma tarzı anlamadım tam. Zaten suyun yarısi dışarı gidiyorzor yapıyorum. Birde yüz üstü bırakınca çıkıyor
Yani siringayla birden burnuna fışkırtma hepsini diyorlar damla şeklinde ypilacakmis.
Anlatabildim mi. Orta kulağa zarar vermemesi içinmiş.

Anladım canım yarım kundak ve yan yatma yastığı dışındaki şeyler bizimde aynı.

Bugun 3 ay kontrolü vardı 4700 gr 62 cm olmuş bana az geldi bu ay adet oldum 1 haftadır dakizimin burnu tıkalı 500 gr almış sadece üzüldüm
Yanlış hatırlamıyorsam senin bebiş 2500 doğmuştu. Üzülme kilo almış. Haklısın üzülüyor insan tabi ki ama çok şükür sağlıklı. Kilo dediğin sey ne alınır

Kızlar gün geçmiyor ki şuraya bir olay ile gelmeyeyim öz beynim yandı artık malum bizim kız antibiyotik sonrası toparlayamadı hala günde 7 kaka yapıyor ama dolu dolu değil tabi, neyse bugün bizim memlekette olan bir çocuk doktoru çok ilgili diyor çevrem bir de o görsün hem kendi özeli devlet gibi hızlı olmaz dedim ishal için başka bir probiyotik verdi tamam amaa hem çocukta dil bağı var dedi hemde sakral gamze deniyormuş kızımın kuyruk sokumunda bir delik vardı bu benim dikkatimi çekti ama kaç kez doktor baktı bişey olsa der diye düşündüm meğer onun için yüzeysel ultrason çekilmesi lazımmış

Yanlış hatırlamıyorsam senin bebiş 2500 doğmuştu. Üzülme kilo almış. Haklısın üzülüyor insan tabi ki ama çok şükür sağlıklı. Kilo dediğin sey ne alınır
6 yaşındaki kızım halen 17.5 kg buda öyle olucak sanırım inşallah bunda jirax alır dedik olmadi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…