2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Peki bu bebe güzel seylerde yapmıyor mu annesi azicikta onları de hep şikayet ediyoruz valla hepimiz. Sağlıklı olsunlar yeter ki geçici bu süreçler. Bende böyle dertlenip yazıyorum sonra derdimden utanıyorum.
Büyük kixin dişi ağrıyor sabaha kadar oksurdu uyuyamadı.ben burun akıntısı baş ağrısı bademcik ağrısı ile sabahi ettim eşim aynı.
Dua ediyorum ki küçüğe geçmesin. Çok zor hastalık 😔
Bu arada gülmeye agulamaya başladı bunlar yaa🤗🥰
Ay ewt benimki de 1. Ayı bittikten sonra başladı gülmeye yani ona güldüğünde oda karşılık veriyor babaanneyle sürekli konuşma halinde sesler cikariyor artık bazen sadce onunla konuşmamı istiyor birseyler söyleyeyim diye bekliyor bu halini gördükçe uykusuz geceler unutuluyor 🤭🥰🥰bu arada çok geçmiş olsun canım dikkat et kızına inan onlar hasta olunca insan daha çok hasta oluyor kucucukler damar yolu açılması falan çok zor oluyor ben sürekli ağlıyordum actiklarinda

Peki bu bebe güzel seylerde yapmıyor mu annesi azicikta onları de hep şikayet ediyoruz valla hepimiz. Sağlıklı olsunlar yeter ki geçici bu süreçler. Bende böyle dertlenip yazıyorum sonra derdimden utanıyorum.
Büyük kixin dişi ağrıyor sabaha kadar oksurdu uyuyamadı.ben burun akıntısı baş ağrısı bademcik ağrısı ile sabahi ettim eşim aynı.
Ben bu kısımlarını dert edinip odaklanıyorum ki şu 2 hafta kalça değerini düşünüp sürekli üstünde durmayayım ama haklısın hep şikayet olmaz 🥰, ay güzel şeyler olmaz mı ya 2 ay tam bitince belli oluyor resmen mesela artık neye ağladığını anlayabiliyorum ses tonu değişiyor çünkü, acıkıp tam kendime yaklaştırınca iki elini yumruk yapıp önünde birleştirip hu hu hu diye bir ses yapıyor eriyorum resmen en sevdiğim kısım bu ya🥰🥰alt alırken konuşuyoruz yüzümüze değişik sesler çıkarması zaten olay, diğer favorim de uyuyor diyelim uyandı bir çığlık atıyor koşarak gidiyoruz yan yan bakıp takip ediyor alacaklar mı almayacaklar mı diye almazsak bir ses daha 😂

Ayrıca çok geçmiş olsun ya ben şunu anladım bebek doğunca cidden onların hasta olması da zor bizim de hani bazen ona geleceğine bana gelsin diyenler oluyor ama öyle değil biz daha sağlıklı olmak zorundayız çünkü dinlenme iş yapmama bakmama lüksümüz yok mastit olup gece tir tir titrerken aklıma o gelmişti

Önceki sorduğumda anne sütünü arttır demişti, emzirdikten sonra sağıp biberonla da veriyorum. Kilo alımı tamam çişli bez sayısı iyiyse, sadece anne sütü alıyorsa süt iyi emildiğinden 15 güne kadar bile yapmayabiliyormuş kakasını endişelenmeyin dedi ama 5. Gün olduğu için yarım fitil kullanabiliriz bir de huzursuzsa ve kusuyorsa haberim olsun dedi, kusmayı neden dedi bilmiyorum
Çok teskereler masaj yapıyorum da yapmadı 9 gündür sadece Bi kere fitille yaptı fitil sonrası 3.gun hala yapmadi inşallah yapar bizde sadece anne sütü alıyor

Burada kıssadan hisse erken uyandirıp erken yatırmak. Teşekkürler canım 🥰 uyku düzeni için zaten güne erken başlamalı akşam erken geçmeli uykuya. Ama benim çocuklarda bu geçerli değil etki etmiyor🤷🏻‍♀️🥴
Bide her evin düzeni ayrı oluyor. Ben çocuklar alışsın diye özellikle ilk oğlumda karanlıkta otururdum TV ışığıyla. Yani bukadar yapmıyor kimisi alışıyor hemen çocuk. Her çocukta farklı sonuçta. Şimdi senin minik kız ablasının evin düzenine uyar biraz buyuyene kadar

Bide her evin düzeni ayrı oluyor. Ben çocuklar alışsın diye özellikle ilk oğlumda karanlıkta otururdum TV ışığıyla. Yani bukadar yapmıyor kimisi alışıyor hemen çocuk. Her çocukta farklı sonuçta. Şimdi senin minik kız ablasının evin düzenine uyar biraz buyuyene kadar
Ablası ağzında düdükle geziyor evde sese iyi alıştı o bı gerçek 😁 bnde gündüz en aydınlık en sesli odada tutuyorum hep. Gece karanlıkta bı buhar makinasinin ışığında duruyoruz odada. Ama yinede o bı saat belirlemiş o saat gelmeden geçmiyor gece uykusuna

Ablası ağzında düdükle geziyor evde sese iyi alıştı o bı gerçek 😁 bnde gündüz en aydınlık en sesli odada tutuyorum hep. Gece karanlıkta bı buhar makinasinin ışığında duruyoruz odada. Ama yinede o bı saat belirlemiş o saat gelmeden geçmiyor gece uykusuna
Benim biddilide aksam 8 _8.30 da uyuynca 5 saat uyuyor bende dedm en iyisi 10 gibi kaldırmayım gece uzun uyusun ama olmadi öyle ☺️☺️ gece 11 den sorna 5 saat uyusa benre kesintisz uyurdum daha iyi olurdu demsitim ama olmadı ☺️
Kendileri belirliyor .

Gündüz u düzene sokarsan yaz mutlaka m uyanıklik süresi takip ediyir musun
Yok canım takip etmiyorum çünküuykusunu herzaman alamıyor ozamanda kısa uyanık kaliyor kendini belli ediyor hemen uyut beni diye mizirdamaya başlıyor. Ozaman hemen uyutma faslına geçiyorum. 3ay dolsun da bakalım neler olacak. Ay ay düzene girecek

Ay sorma benim küçük oglanda flüt bulmuş evde üfleyip duruyor kaldırdım en son ben dayanamadım 😅
Bende 2oglum evdeyken bazen aşırı sesli kavgalı ortam oluyor ozaman açıyorum süpürge sesini yanına bagirti sesleri dikkat çekmiyor 😄
Ben artık ışık yapmıyorum hiç gece lambası falan. Tül perdeden sokak lambasının ışığı vuruyor yetiyor o. Sabah gün ışığını anlayıp uyanıyor benim kız

Son düzenleme:
Benim biddilide aksam 8 _8.30 da uyuynca 5 saat uyuyor bende dedm en iyisi 10 gibi kaldırmayım gece uzun uyusun ama olmadi öyle ☺️☺️ gece 11 den sorna 5 saat uyusa benre kesintisz uyurdum daha iyi olurdu demsitim ama olmadı ☺️
Kendileri belirliyor .
Benim kızda ilk uykusunu uzun uyuyor ama 5saat değil. Hatta hiç 5saat uyumadı 😅 nasıl yatırıyorsun sırt üstü mü?
Benim kızda 8gibi yatıyor hava karardigi için ama günler uzadıkça 9 9bucugu bulur kararma ozaman yatırırım diye düşünüyorum

Benim kızda ilk uykusunu uzun uyuyor ama 5saat değil. Hatta hiç 5saat uyumadı 😅 nasıl yatırıyorsun sırt üstü mü?
Benim kızda 8gibi yatıyor hava karardigi için ama günler uzadıkça 9 9bucugu bulur kararma ozaman yatırırım diye düşünüyorum
Ben yan yatiriyorum ya :) yan yatış yastığıyla.

O yastıktan bende de var, arkasına destek diye koyuyorum ya da başına. Ortasına sığmıyor benim kız 😅 keşke ben de alıştırsaydım. Sadece yüzüstü uyuyor. Onun için geceleri eşimle nöbet tutuyoruz
Ay o cok zor insan uykuda uyuyamz. Bizim yastigij arasi cok geniş küçük battaniye koyuyorm. Büyük oğlumda kullandığımz böyle değildi birde onda da kullandik kafasi güzel oldu. Arkasi bombeli, düz değil

Çok gecikmeden gelir umarım da gece bebiş de siz de rahat bir uyku çekersiniz😄

Bu arada gazlı bebek annelerine bir sorum olacak doktor yumurta süt ve meyveleri yasakladı gaz yapacağı için, siz ne yiyorsunuz? Sabah kuru ekmekle kahvaltı yapıyorum resmen o da sağlıklı değil🙁 peynir de mi yiyemiyoruz mesela? Kızartma, soslu yiyecekler, kuru baklagiller hadi neyse de yumurta peynir de mi gaz yapıyor cidden🤔
Bana da yumurta ve süt ürünlerini yasaklamıştı 2 3 hafta yemedim çocukta rahatladı sonra nerden yediysem tekrar başladım yediğim zaman çok huzursuz oldu doktora gittik yine çok gazı var dedi birde idrar tahlili yaptı malesef idrar yolu enfeksiyonu çıktı inşallah geçer bidaha olmaz. huzursuzluğu gazdan mı yoksa enfeksiyondan anlayamadım ama yine de yemicen belki yine iyi gelir

Ay ewt benimki de 1. Ayı bittikten sonra başladı gülmeye yani ona güldüğünde oda karşılık veriyor babaanneyle sürekli konuşma halinde sesler cikariyor artık bazen sadce onunla konuşmamı istiyor birseyler söyleyeyim diye bekliyor bu halini gördükçe uykusuz geceler unutuluyor 🤭🥰🥰bu arada çok geçmiş olsun canım dikkat et kızına inan onlar hasta olunca insan daha çok hasta oluyor kucucukler damar yolu açılması falan çok zor oluyor ben sürekli ağlıyordum actiklarinda
2 aylık olduk bizde Benim ki de yeni yeni gülmeye başladı 🤭 Birde o uyuyorken sofraya oturup tam yemek yiyecekken başlıyor ağlamaya sanki yemek kokusunu alıyormuş gibi sofra üstünde yanima alinca da susuyor sofraya bakıyor cok komik oluyor suratı 😂

Bu görüntüden korkmalı mıyım uyurken bembeyaz oluyor ama uyanıkken biraz da elleri ile yüzüne çok hareket ettiği için kızarıyor alerjik olacak diye çok korkuyorum ne yapmam lazım

Eklentiler

• IMG_20230313_190347.jpg
    IMG_20230313_190347.jpg
    64,4 KB · Görüntüleme: 52
X