2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Doktorla konuştum yarım fitil önerdi 15 güne kadar yapmayanlar oluyor endişelenmeyin dedi 🙏🏻 Rezeneyi sütüm artsın diye ben içiyordum aslında sonra genotoksikmiş diye okudum kendim de bıraktım sütle çocuğa geçmesin diye, muhtemelen büyük dozlarda öyle bir etkisi vardır ama içim rahat etmedi diye bıraktım
Fitil iyi geliyor merak etme canim. Ayrica poposuna azicik zeytinyagı ile tampon yaparsın bak oda rahatlatiyor . Rezeneyi azicik zaten demleme bile degil akan sicak suyu ile vermistim rahatladi cok uzun vadeli kullanmam bende

Fitil iyi geliyor merak etme canim. Ayrica poposuna azicik zeytinyagı ile tampon yaparsın bak oda rahatlatiyor . Rezeneyi azicik zaten demleme bile degil akan sicak suyu ile vermistim rahatladi cok uzun vadeli kullanmam bende
Nöbetçi eczane diye çıkacaktık bizimki yapmış kakasını o saatten beridir de uyuyor beslenme saati gelmesine rağmen uyanmadı nasıl bir rahatlamaysa artık o da rahatladı biz de 😄

Peki destekli mi uyutuyorsun. Kısa uyudu uyandı diyelim geri nasıl uyutuyorsun?
Sabah kaçta kalkıp gece uykusuna kaçta geçiyor?
Sanal 7civari kalkıyoruz genel olarak evde okul için. Ama uykusunu hiç acmayip tekrar uyutursam uyuyor. Uyanık kalır uyuyamazsa emzigini verip biraz gezdiriyoruz kucagimda uyuyor genelde öyle. Diyelim 5 10 dk uyuyup uyandı tekrar aynı şekilde uyutuyorum yine az uyursa bidaha. Derin uykuya geçene kadar yani. Ama geçen gün sıkıntısı var bütün gün uyutmaya çalıştım hep kısa uyudu. Ozaman sakin uyanık kalamiyor hep uyut beni diye ağlıyor. Ama keyfi iyiyse derin uyuduğu günler bazen uyanıyor biraz uyanık kalıyor alt açma emme gaz çıkarma vs. Sonra emzik veriyorum kucağımda kendi bile uyuyor. Ama işte hergunleri aynı olmuyor. Şuanda da salonda deli gibi ağladı ses ışık var diye uyutamadım yatakodasina geldim emzirdim emzigini verdim elektrikli süpürge sesi açtım kucağımda uyudu. 5dk geçti bı cirpindi uyanacak hemen pis pisladim uyudu biraz daha ekliyorum dalsın diye. Gece uykusuna dışarda değilsek bu saatlerde yatıyor 8civari

Kızlar iyi akşamlar sizlere birşey danışacağım. Sizin bebeler kaç günde bir kakasını yapıyor? Benimki normalde 3-4 gün minik minik günde 3-4 kez yapıp 5. Günde bir kez bez dolduran kaka yapıyordu. Doktora danıştım anne sütünü arttır, emzirdikten sonra sağıp ver dedi, dediği gibi yaptım ama nafile daha da kötü olduk şimdi.bugün 4 gündür hiç kaka yapmıyor yarın 5. Gün olacak akşam da poposunun etrafına zeytinyağı sürdük ama halen birşey yok. Neden böyle anlamış değilim anne sütü yetersiz desem kilo alımı gayet iyi, çişli bez sayısı da gayet fazla kabızlığı neden var ki 😔
Benim kızımda birkaç gün günde 1kere yapıyor. Sonra 3 4 gün yapmıyor. Sonra yine aynı. Ama kaka yapmadığı zaman belli şekilde kilo alıyor. Kimi bebeklerin kilo alımı böyle oluyormuş. Doktorlar buna çok normal diyor aslında. Anne sütü alan bebkler 10gune kadar yapmayabilir. Sıkıntısı yoksa çok normal. Bide kabız olması için sert yapması lazım kıvamını. Normal kıvamlı yapıyorsa kabız olmaz o

Ya ufaciklar ugrastiklari seye bak bizimkide bugun yapmaya calisiyor bakalim ne zaman gelecek 😎
Çok gecikmeden gelir umarım da gece bebiş de siz de rahat bir uyku çekersiniz😄

Bu arada gazlı bebek annelerine bir sorum olacak doktor yumurta süt ve meyveleri yasakladı gaz yapacağı için, siz ne yiyorsunuz? Sabah kuru ekmekle kahvaltı yapıyorum resmen o da sağlıklı değil🙁 peynir de mi yiyemiyoruz mesela? Kızartma, soslu yiyecekler, kuru baklagiller hadi neyse de yumurta peynir de mi gaz yapıyor cidden🤔

Benim büyük oğlum kusuyordu emdikten sonra fazlasydi sanırım bezindeki sıvı miktarını etkilemiyordu, ufaklık kustu ama böyle bir kustu sonra ardından yine kustu böyle hepsini bosaltana kadar bezinde olmadi, cok azdi skildi valla kusuncada gülmeler filan rahatlamis gibiydi
Benimki her beslenme arkası veya beslendi ardına bez değiştiriyorsam, beslendi kaldırdım çok sallayarak dolandıysam bu üç durumda bir miktar ya tam süt yada kesikli süt kusuyor ama asla çok değil tam az da değil şöyle bir puf çıkıyor işte tek anormal gibi gelen bazen bildiğin su gibi renksiz bir kusması oluyor azıcık o ne anlamadım

Bu arada gazlı bebek annelerine bir sorum olacak doktor yumurta süt ve meyveleri yasakladı gaz yapacağı için, siz ne yiyorsunuz? Sabah kuru ekmekle kahvaltı yapıyorum resmen o da sağlıklı değil🙁 peynir de mi yiyemiyoruz mesela? Kızartma, soslu yiyecekler, kuru baklagiller hadi neyse de yumurta peynir de mi gaz yapıyor cidden🤔
Benimki gazlı hem relactaz hem biogaia kullanıyoruz ama hiç diyet yapmıyorum yalan yok yani gazlı içecek içmiyorum bakliyat yemiyorum ama peynir vs yiyorum bazen kızartma da yiyorum yani alerji olmadığı sürece öyle sıkı diyet yapmam ya yoksa nasıl kilo alacak bu çocuk ben zaten erir biterim 😅

Bebeğin kakasına bakarak mı yasakladı. Süt ürünleri bende gaz yaptığı için ben ara sıra tüketiyorum. Sabah kaşarlı tost yedim. Öğleden sonra bas bas bağırdı yine. 2 gün önce yoğurt yedim sorun olmadı. Sabahları yumurta yiyorum. Meyve de kivi ve muz yiyorum. Akşam yemekleri de yeşil sebzeler(ıspanak, kabak) , tavuk, balık , et çeşitleri. Salçası ve baharatları az olacak şekilde pişiyor. Bazen de vegan pizza, burger, hamsi tava gibi hazır şeyler alıyoruz. Dr bebek kakasından alerji yapan birşey var mı diye baktı.

Benim kızımda birkaç gün günde 1kere yapıyor. Sonra 3 4 gün yapmıyor. Sonra yine aynı. Ama kaka yapmadığı zaman belli şekilde kilo alıyor. Kimi bebeklerin kilo alımı böyle oluyormuş. Doktorlar buna çok normal diyor aslında. Anne sütü alan bebkler 10gune kadar yapmayabilir. Sıkıntısı yoksa çok normal. Bide kabız olması için sert yapması lazım kıvamını. Normal kıvamlı yapıyorsa kabız olmaz o
Benimki de 5 günde 1kez yapıyor normali o şekilde demek ki. Kıvamda sıkıntı yok çok şükür

Benimki gazlı hem relactaz hem biogaia kullanıyoruz ama hiç diyet yapmıyorum yalan yok yani gazlı içecek içmiyorum bakliyat yemiyorum ama peynir vs yiyorum bazen kızartma da yiyorum yani alerji olmadığı sürece öyle sıkı diyet yapmam ya yoksa nasıl kilo alacak bu çocuk ben zaten erir biterim 😅
Ben de kilo veriyorum bu gaz diyetiyle emzirirken neden kilo veriliyormuş anladım😂 Biz de sab simplex kullanıyoruz ilaç iyi geliyor az miktarda peynir denemeyi düşünüyorum açıkçası sonuçta ilaçla dengelenir herhalde gerçi gazlı geceleri hatırlayınca da gözüm korkmuyor değil😅

Süt ürünlerini kestim bende çünkü çok sıkıntı yapıyordu bizde belli oluyirdu. Ama yumurtayı bilmiyordum odamı yaparmış. Kahvaltıda yumurta zeytin tahin pekmez yiyorum genelde. Bazen az domates salatalık

Bebeğin kakasına bakarak mı yasakladı. Süt ürünleri bende gaz yaptığı için ben ara sıra tüketiyorum. Sabah kaşarlı tost yedim. Öğleden sonra bas bas bağırdı yine. 2 gün önce yoğurt yedim sorun olmadı. Sabahları yumurta yiyorum. Meyve de kivi ve muz yiyorum. Akşam yemekleri de yeşil sebzeler(ıspanak, kabak) , tavuk, balık , et çeşitleri. Salçası ve baharatları az olacak şekilde pişiyor. Bazen de vegan pizza, burger, hamsi tava gibi hazır şeyler alıyoruz. Dr bebek kakasından alerji yapan birşey var mı diye baktı.
Kakasına bakmadı gazı var diyince direk bunlar yasaklı dedi. Alerjiyi de mi düşünerek her şeyi kıstı bilmiyorum. Benimkinin gazı varken her şeyi yiyordum salçalı yemekten süt ürünlerine kadar, hatta en fazla bezelye yediğim gün gazı olmuştu. Sonra her şeyi kestim. Ispanak ve muz da yasaklılar listesinde😅 çok katı bir liste benimki sanki alerji de düşünülerek verilmiş

Benimki de 5 günde 1kez yapıyor normali o şekilde demek ki. Kıvamda sıkıntı yok çok şükür

Ben de kilo veriyorum bu gaz diyetiyle emzirirken neden kilo veriliyormuş anladım😂 Biz de sab simplex kullanıyoruz ilaç iyi geliyor az miktarda peynir denemeyi düşünüyorum açıkçası sonuçta ilaçla dengelenir herhalde gerçi gazlı geceleri hatırlayınca da gözüm korkmuyor değil😅
Çok sıkıntısı yoka gün içinde karnı taş gibi sert değilse normal 5gün. Benim kızda dün 3gunun sonunda yaptı.bugun de 3kere yaptı. Tam düzeni yok yani

Süt ürünlerini kestim bende çünkü çok sıkıntı yapıyordu bizde belli oluyirdu. Ama yumurtayı bilmiyordum odamı yaparmış. Kahvaltıda yumurta zeytin tahin pekmez yiyorum genelde. Bazen az domates salatalık
En fazla yumurtaya şaşırdım ben de hiç gaz yaptığını duymamıştım

Kakasına bakmadı gazı var diyince direk bunlar yasaklı dedi. Alerjiyi de mi düşünerek her şeyi kıstı bilmiyorum. Benimkinin gazı varken her şeyi yiyordum salçalı yemekten süt ürünlerine kadar, hatta en fazla bezelye yediğim gün gazı olmuştu. Sonra her şeyi kestim. Ispanak ve muz da yasaklılar listesinde😅 çok katı bir liste benimki sanki alerji de düşünülerek verilmiş
Bezelye bizde de aşırı gaz yaptı ama

Yumurtaya ya da süt ürünleri gibi alerjik birşey var mı diye kaka testi yapmıştı. Sadece gaz değil de alerjiyi de düşünmüş o halde. Yahu ne yiyip içeceğiz o zaman 😄 diyet listesi değil de direk şu yenir diye menü yazsa daha iyi olurmuş 😅

Pittik Pittik Menü yazsa tekrarsız haftayı bitiremez 😂 4-5 çeşit yemek var baharatsız salçasız güzel sürekli onları yiyorum yiyecek başka birşey yok çünkü 😂 neyse 3-4 ayda gaz rahatlar diye biliyorum ne kaldı şunun şurasında yarısı bitti bile neredeyse 💪🏻

Ben 60 70 gunluk olana kadar dikkat ettim bakliyat yemedim asitli seyler tuketmedim yumurtayla alakali bir durum yok kuzum yiyebilirsin sut tuketmedim mesela normalde bana gaz yapar yogurt yedim kefir ic bak bana cok iyi geldi . Sabahlari zeytinyag icebilirsin arada. Kisacasi sana gaz yapan seyler bebegede yapabiliyor .kendi sindirim sistemini duzelteceksin dedi doktorum. Kahve tuketme cok huzursuz yapiyor kakaoda . Her yemegine kimyon dok birazcik. Bebis kaslaninca kendi attiriyor 😎😎

Kızlar aşırı gazlı bebisti kızım merak etmeyin hatta kontroll defterimize uzgun surat koymustu doktorumuz buyudukce gercekten azalıyor ama koca adam gibi zart zurt sesler geliyor bazen kalabalikta yapiyor bi gülme geliyor bana 😂 mesela ben simdi altini acinca ayaklar top yukarı kaldiriyor kendi hemen gonderir bir tane 😍

X