2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar aşırı gazlı bebisti kızım merak etmeyin hatta kontroll defterimize uzgun surat koymustu doktorumuz buyudukce gercekten azalıyor ama koca adam gibi zart zurt sesler geliyor bazen kalabalikta yapiyor bi gülme geliyor bana 😂 mesela ben simdi altini acinca ayaklar top yukarı kaldiriyor kendi hemen gonderir bir tane 😍
Hic bitmeyecek gibi geliyor 🥴bugün tüm gün uyudu insallh uzun bir gece beni beklemiyordur . Ha ben mama veriyorum bizimki acıkınca ağlıyor doyunca da gazı var diye ağlıyor 😅bakalım bu döngümüz ne zman biter 🤭🤷‍♀️

Ben 60 70 gunluk olana kadar dikkat ettim bakliyat yemedim asitli seyler tuketmedim yumurtayla alakali bir durum yok kuzum yiyebilirsin sut tuketmedim mesela normalde bana gaz yapar yogurt yedim kefir ic bak bana cok iyi geldi . Sabahlari zeytinyag icebilirsin arada. Kisacasi sana gaz yapan seyler bebegede yapabiliyor .kendi sindirim sistemini duzelteceksin dedi doktorum. Kahve tuketme cok huzursuz yapiyor kakaoda . Her yemegine kimyon dok birazcik. Bebis kaslaninca kendi attiriyor 😎😎
Hamile kalmadan önce günde 7-8 bardak filtre kahve içerdim hey gidi günler hey şimdi bir bardak bile içmiyorum 😎 azıcık bitter çikolata tüketiyorum o kadar azı da gaz yapmaz herhalde 😅 yumurtayı ve zeytinyağını da deneyeceğim, kimyon her yemeğe atılıyor başka da baharat kullanmıyoruz

Mama almıyor, ilaç olarak da sadece gaz damlası kullanıyor sab simlex olandan. gazı varken huzursuzlanıyor ıkınıyor kızarıyor falan yapınca geçiyor o huzursuzluğu onun dışında sıkıntısı yok gibi geliyor bana. Doktor kontrolümüz var cuma ama yarın da yapmazsa önceden doktora ulaşmaya çalışacağım
Ne yaptın ypti mi?

Sanal 7civari kalkıyoruz genel olarak evde okul için. Ama uykusunu hiç acmayip tekrar uyutursam uyuyor. Uyanık kalır uyuyamazsa emzigini verip biraz gezdiriyoruz kucagimda uyuyor genelde öyle. Diyelim 5 10 dk uyuyup uyandı tekrar aynı şekilde uyutuyorum yine az uyursa bidaha. Derin uykuya geçene kadar yani. Ama geçen gün sıkıntısı var bütün gün uyutmaya çalıştım hep kısa uyudu. Ozaman sakin uyanık kalamiyor hep uyut beni diye ağlıyor. Ama keyfi iyiyse derin uyuduğu günler bazen uyanıyor biraz uyanık kalıyor alt açma emme gaz çıkarma vs. Sonra emzik veriyorum kucağımda kendi bile uyuyor. Ama işte hergunleri aynı olmuyor. Şuanda da salonda deli gibi ağladı ses ışık var diye uyutamadım yatakodasina geldim emzirdim emzigini verdim elektrikli süpürge sesi açtım kucağımda uyudu. 5dk geçti bı cirpindi uyanacak hemen pis pisladim uyudu biraz daha ekliyorum dalsın diye. Gece uykusuna dışarda değilsek bu saatlerde yatıyor 8civari
Burada kıssadan hisse erken uyandirıp erken yatırmak. Teşekkürler canım 🥰 uyku düzeni için zaten güne erken başlamalı akşam erken geçmeli uykuya. Ama benim çocuklarda bu geçerli değil etki etmiyor🤷🏻‍♀️🥴

Kesinlikle. Ama işte gece uykusu saati önemli benim için. Akşam bitek dinlenebiliyorum çocuklar uyuyunca. Sabah erken kalktigimiz için. 1-2 aya düzene girer ama en fazla. Gündüz uykuları falanda belli saatlerde olacak ya. Gaz olayida azalır hem
Gündüz u düzene sokarsan yaz mutlaka m uyanıklik süresi takip ediyir musun

Kızlar iyi akşamlar sizlere birşey danışacağım. Sizin bebeler kaç günde bir kakasını yapıyor? Benimki normalde 3-4 gün minik minik günde 3-4 kez yapıp 5. Günde bir kez bez dolduran kaka yapıyordu. Doktora danıştım anne sütünü arttır, emzirdikten sonra sağıp ver dedi, dediği gibi yaptım ama nafile daha da kötü olduk şimdi.bugün 4 gündür hiç kaka yapmıyor yarın 5. Gün olacak akşam da poposunun etrafına zeytinyağı sürdük ama halen birşey yok. Neden böyle anlamış değilim anne sütü yetersiz desem kilo alımı gayet iyi, çişli bez sayısı da gayet fazla kabızlığı neden var ki 😔
Benim kız da kabız 4 gündür yapmadı bi çözüm bulabildnz mi

Hadi bakalım maraton başladı uykuya kaçta geçilecek acaba 😂normalde 4 gibi kalkacak olan bebe büyük bir gürültü ile 2:30 gibi kaka yapıp basınca çığlığı olmayan düzen tam gitti bunun gündüzünde doktor işi de var bizi tam gümletir artık 😂hastahane koridorlarında süpürge sesi ile tur işi garantileşti arkadaşlar😂😂

Benim kız da kabız 4 gündür yapmadı bi çözüm bulabildnz mi
Önceki sorduğumda anne sütünü arttır demişti, emzirdikten sonra sağıp biberonla da veriyorum. Kilo alımı tamam çişli bez sayısı iyiyse, sadece anne sütü alıyorsa süt iyi emildiğinden 15 güne kadar bile yapmayabiliyormuş kakasını endişelenmeyin dedi ama 5. Gün olduğu için yarım fitil kullanabiliriz bir de huzursuzsa ve kusuyorsa haberim olsun dedi, kusmayı neden dedi bilmiyorum

Hadi bakalım maraton başladı uykuya kaçta geçilecek acaba 😂normalde 4 gibi kalkacak olan bebe büyük bir gürültü ile 2:30 gibi kaka yapıp basınca çığlığı olmayan düzen tam gitti bunun gündüzünde doktor işi de var bizi tam gümletir artık 😂hastahane koridorlarında süpürge sesi ile tur işi garantileşti arkadaşlar😂😂
Kolay gelsin 🙈 arabayla gidiyorsanız arabaya binince uyumuyor mu?
Benimki de gazdan uyanıyor bazen düzen gidiyor mesela bugün de kakasını yaptıktan sonra uyudu gece uyutmakta çok zorlandım bir de uyumadan evvel bir huysuzluklar falan beyaz gürültü de etki etmiyor bu aralar kucakta dolaşıyoruz tüm evi 😂 sizinki de ağlamayıp kızıyor mu? Benimki ilk ay ağlıyordu şimdi bildiğin sinirli sinirli söyleniyor kızıyor kendince gözlerde yaş yok kesinlikle😄

Kolay gelsin 🙈 arabayla gidiyorsanız arabaya binince uyumuyor mu?
Benimki de gazdan uyanıyor bazen düzen gidiyor mesela bugün de kakasını yaptıktan sonra uyudu gece uyutmakta çok zorlandım bir de uyumadan evvel bir huysuzluklar falan beyaz gürültü de etki etmiyor bu aralar kucakta dolaşıyoruz tüm evi 😂 sizinki de ağlamayıp kızıyor mu? Benimki ilk ay ağlıyordu şimdi bildiğin sinirli sinirli söyleniyor kızıyor kendince gözlerde yaş yok kesinlikle😄
Bizimkinin gaz bir yana karakteri de inat eğer canı istemesin araba bile fayda etmiyor hak da veriyorum bu bebenin annesi babası anneannesi teyzesi inat illa birinden alacaktı 😅araba sevip kendinden geçmeyen bir bebek bizde gördüm zaten 😂şuan için güç bela dikkatini çeken bir tane çıngırak ve süpürge sesi var onlar ile idare ediyoruz 😂Valla bu şakır şakır ağlıyor hala sinirden ama yeni güncelleme tam sinirli ise ağlamanın içinde çığlık atmayı öğrendi bildiğin acayip çığlık atıyor deli 😂

Suyu bolca tüketiyorum da doktor gaz yapmasın diye bir yenilmemesi gerekenler listesi göstermişti orda lifli gıdalar da var lifli gudaları tüketmiyorum hiç eğer benim yediklerimle alakalıysa ondan olabilir
Her istediğinde besliyorum üstüne de biberonla takviye veriyorum. Besledikten sonra iki eli açık oluyor yumrukları açılıyor yani

Az önce çokça ıkındı kızardı o ıkınmaya sonunda yapmıştır dedim minicik yapmış sadece🙁
Canım az az yapıyor demiştim ben önceki kontrolde makata baktı darlık vs va rmı diye doktor eldiven taktı vazelin gibi bişey aldı parmağıyla kontrol etti cerrahilik bir durumu yok dedi 🥺 doktoruna mutlaka danış başka neden de olabilir

Aşınızı oldunuz mu canım

Bizimkinin gaz bir yana karakteri de inat eğer canı istemesin araba bile fayda etmiyor hak da veriyorum bu bebenin annesi babası anneannesi teyzesi inat illa birinden alacaktı 😅araba sevip kendinden geçmeyen bir bebek bizde gördüm zaten 😂şuan için güç bela dikkatini çeken bir tane çıngırak ve süpürge sesi var onlar ile idare ediyoruz 😂Valla bu şakır şakır ağlıyor hala sinirden ama yeni güncelleme tam sinirli ise ağlamanın içinde çığlık atmayı öğrendi bildiğin acayip çığlık atıyor deli 😂
Aa ben de araba sevmeyen bebek ilk defa duydum. Benimki araba giderken uyuyor, durunca hemen uyanıyor. 14 15 günlüktü uçağa bindi onda da ayni şekilde titreşim iyi geliyor seninki nadir bebiş titreşime kanmıyor demek ki😅

Canım az az yapıyor demiştim ben önceki kontrolde makata baktı darlık vs va rmı diye doktor eldiven taktı vazelin gibi bişey aldı parmağıyla kontrol etti cerrahilik bir durumu yok dedi 🥺 doktoruna mutlaka danış başka neden de olabilir
Bezini dolduracak şekilde de yapıyor ama cuma kontrolümüz var sorayım bir doktora teşekkür ederim canım uyardığın için

Aa ben de araba sevmeyen bebek ilk defa duydum. Benimki araba giderken uyuyor, durunca hemen uyanıyor. 14 15 günlüktü uçağa bindi onda da ayni şekilde titreşim iyi geliyor seninki nadir bebiş titreşime kanmıyor demek ki😅

Bezini dolduracak şekilde de yapıyor ama cuma kontrolümüz var sorayım bir doktora teşekkür ederim canım uyardığın için
Genelde o bizi titretmeyi tercih ediyor 😂bayramda memlekete nasıl gideceğiz bakalım hele otokoltuğu sevmezse vay halimize 🤦‍♀️

Peki bu bebe güzel seylerde yapmıyor mu annesi azicikta onları de hep şikayet ediyoruz valla hepimiz. Sağlıklı olsunlar yeter ki geçici bu süreçler. Bende böyle dertlenip yazıyorum sonra derdimden utanıyorum.
Büyük kixin dişi ağrıyor sabaha kadar oksurdu uyuyamadı.ben burun akıntısı baş ağrısı bademcik ağrısı ile sabahi ettim eşim aynı.
Dua ediyorum ki küçüğe geçmesin. Çok zor hastalık 😔
Bu arada gülmeye agulamaya başladı bunlar yaa🤗🥰

X