2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Arkadaşlar bencillerine süt dışında rezene veya ıhlamur Veren varmı doktora sorucam da aranızda veren varmı
Gazla ilk tanıştığımız zamanlarda kayınvalidem vermişti ben vermek istemedim sonra doktora sordum verme kesinlikle dedi kayınvalideme de söyledim vermiyoruz şimdi bi faydasını da görmedim açıkçası

Selam Kızlar 5 gün sonra 2 aylık olacağız. Salya durumları başladı mı sizlerde? Bizim var ama erken gibi geldi bana
Benim ilk oğlumda çok olurdu önlük yetistiremezdim. 4.5aylikken dişi çıktı ama uzun zaman salya olayı bitmedi. Her bebek farklı oluyor

Sağlık ocağına bu cuma anca gelecekmiş verem aşısı eve biz çağıracağız dedi rotayı da o zaman onlar ile yaptıracağım nasipse
Biz de cuma olacağız inşallah rotayı 3. Ve 5. Ay yaptırayırm diye düşündüm bu ay çok aşı var kararsız kaldım açıkçası 🙄 Dilyy Dilyy sen nasıl yaptın canım

Selam kızlar nasılsıniz bebislerle nasıl gidiyor ne zamandır girmiyordum..birde İkinci ay aşısı oldu mu bebisinz olduysa ateş vs oldu mu?
Biz geçtiğimiz cuma günü olduk 2. Ay aşılarını çok şükür ateş yapmadı ama 2 gün huysuzluk yaptı sonra geçti etkisi.

Selam Kızlar 5 gün sonra 2 aylık olacağız. Salya durumları başladı mı sizlerde? Bizim var ama erken gibi geldi bana
Benim kızımda salya değil de sürekli kendisi ağzıyla tükürük yapıp dudaklarıyla dışarı atıyor 🤷🏼‍♀️

Meme pozisyonunu mu htrlstiyor acaba.peki o pozisyonda mi uykuya kndi geçiyor nasıl koyuyorsun öyle.. bnmki omzumda uyuyor öyle koyuyorum mesela . Yoksa burnunu ağzını gömüyor kndi kafayı yan cevirmiyo yüzüstü ytiyo. Bende başında bkliyorim yada sürekli dk da bakıyorum fişek hixiyla gelip 🤭
Canim ellerini basinin altina koyuyorum ellerinin üstüne yan ceviriyorum basini agzina da emzik veriyorun gaz sancisi varken boyle rahat ediyor cikarttiktan sonra uyuyor yam dalinca da çeviriyorum.Bu sekilde;

Kızlar bebeğimin her yeri pişik olmuş nasıl geçer ya bepanthol filan fayda etmiyor.. Diz arkası boynu bile pişik ya çok huysuz bu yüzden 😞
Bizimkinin aşırı yoğun hiç olmadı ama olduğu kadarını hep ıva natura pişik kremi geçirdi tabi dedim ya çok azdı belki ondan

Bana da yumurta ve süt ürünlerini yasaklamıştı 2 3 hafta yemedim çocukta rahatladı sonra nerden yediysem tekrar başladım yediğim zaman çok huzursuz oldu doktora gittik yine çok gazı var dedi birde idrar tahlili yaptı malesef idrar yolu enfeksiyonu çıktı inşallah geçer bidaha olmaz. huzursuzluğu gazdan mı yoksa enfeksiyondan anlayamadım ama yine de yemicen belki yine iyi gelir
Çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede iyileşir bebiş. Ben de yemeye cesaret edemedim 1adet küçük baklava yedim normalde yeriklerimden tek farklı o, çok gazlı bugün çıkarıyor ama bilmiyorum böyle görünce 2-3 ay daha dayanırım dedim yumurtasız peynirsiz

Selam kızlar nasılsıniz bebislerle nasıl gidiyor ne zamandır girmiyordum..birde İkinci ay aşısı oldu mu bebisinz olduysa ateş vs oldu mu?
Aşı sonrası önlem amaçlı 1 çay kaşığı kadar calpol verdim. Ateş olmadı.
Arkadaşlar bencillerine süt dışında rezene veya ıhlamur Veren varmı doktora sorucam da aranızda veren varmı
Kayınvalidem diğer torunlarında veriyor. Ben izin vermedim.
Kabarcıklı tükürük yapıp dudakları kapatıp istiyordu geçen hafta. Bu hafta kesti yapmıyor.
Bu görüntüden korkmalı mıyım uyurken bembeyaz oluyor ama uyanıkken biraz da elleri ile yüzüne çok hareket ettiği için kızarıyor alerjik olacak diye çok korkuyorum ne yapmam lazım
Belki yediğin birşey bebeğe dokunuyordur. Sütümüz yağlı olunca cocukta sütten kaynaklı nokta nokta sivilce gibi oluyor diye biliyorum. Ama bu daha fazla ve kaşınıyor gibi. Huzursuz olur bebek. Dr a göstersen için rahat eder.

Kızlar bebeğimin her yeri pişik olmuş nasıl geçer ya bepanthol filan fayda etmiyor.. Diz arkası boynu bile pişik ya çok huysuz bu yüzden 😞
Banyo sonrasında vücuduna zeytinyağı ile masaj yapıyorum . Sadece makatta pişiğimiz oldu. Kaka yaparken zorlandı sanırım. Normalde sudocrem kullanıyorum. 2 gün bepanthol kullanınca geçti. Alt değişirken de bazen bacaklara, karnına, koltuk altına, kaşına, kulak arkasına zeytinyağı sürüyorum.

Canım popo İçin hametan kullandık geçen hafta pişikti şu sarı olandan içeriği de temiz hem de mühendisin oğlunda gördüm 3 güne geçti şükür

Çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede iyileşir bebiş. Ben de yemeye cesaret edemedim 1adet küçük baklava yedim normalde yeriklerimden tek farklı o, çok gazlı bugün çıkarıyor ama bilmiyorum böyle görünce 2-3 ay daha dayanırım dedim yumurtasız peynirsiz
Sağol canım inşallah onlar iyi olsunlar yeter ki

X