2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Uzun zaman oldu gönderilerinizi hızlıca okudum. Ayni seyleri yasiyoruz. Ben de paylasayim katkim olsun.
1.5 ayımızın dolmasına az süre kala gaz sancıları tam gaz devam ediyor🙂 Relactaz kullanıyorum arada vermediğim oldu ben bir fark göremedim. Diger damlalardan almadim çünkü çok farklı yorumlar var. Kimine iyi gelen kimine kotu etki yapiyor . O yuzden maalesef bu damlalar çözüm gibi görünmüyor.
Karnına masaj yapıyorum artık bezini açtığımda bacaklarını karnına doğru jimnastik yaptırıyorum ve pamukla silerken bazen uyarıyorum anüsünü tahriş etmeden bu tuvalete çıkmasını.sagliyor. yapınca rahatlıyor.
Bizim de uykusuzluk süremiz arttı. Bugün gündüz akşama kadar çok az uyudu. kısa uykular ve tekrar ağlayarak uyanma bittim yorgunluktan..
Burun tıkanıklığı devam ediyor serum ve otribebeyle açmazsam tıkanıyor burnu. Mecbur 2 emzirmede bir mutlaka uyguluyorum.
Bizde durumlar böyle..

Bebekler için gece uykusu çok önemliymiş akşam 7 den sabah 7 ye kadar uyuması gerekiyormuş ama benim bebeğim gündüz zaten yarım saat yarım saat uyuyor en fazla gece de en erken 11 12 gibi uykuya dalıyor aynı durumda olan var mı ne yapmamız gerekiyor kızlar uyku eğitimi 4 aydan sonra galiba o konuda da tam bilgim yok

Bebekler için gece uykusu çok önemliymiş akşam 7 den sabah 7 ye kadar uyuması gerekiyormuş ama benim bebeğim gündüz zaten yarım saat yarım saat uyuyor en fazla gece de en erken 11 12 gibi uykuya dalıyor aynı durumda olan var mı ne yapmamız gerekiyor kızlar uyku eğitimi 4 aydan sonra galiba o konuda da tam bilgim yok
Arada beslenmek için kalkmadanmı canım? 12 saat nasıl uyuyacakki öyle ?

O kurallar sadece kitapta gecerli bacım takilma onlar şehir efsanesi😂 sayili cocuk uyar ona ilk cocugumda psikolojim bozulmustu bu sebeplerden. 4. Ayda uyku egitimine baslarsin elbet toparlar

Hiçbir şey yapamıyoruz bacım😂 dün gece 2 yi geçiyor uyudu gündüz hiç uyumamıştı , şimdi hala uyuyor yani bilmiyorum bende 4 ayı bekliyorum uyku eğitmeni ile görüşeceğim . Kendim içinde psikologla

Hiçbir şey yapamıyoruz bacım😂 dün gece 2 yi geçiyor uyudu gündüz hiç uyumamıştı , şimdi hala uyuyor yani bilmiyorum bende 4 ayı bekliyorum uyku eğitmeni ile görüşeceğim . Kendim içinde psikologla
Annem diyo ki 3 cocuk buyuttum gazdı beslemek icin uyandırmaydı falan hic bilmedim diyo. Emzirip yatırıyodum bi de kundak yapıyodum hic böyle değildiniz diyo 😂 dedim anne bunlar folik asit bebesi 😂 beyinleri 2 yıl önden doğuyo ondan böyle dedim 😂😂

Hamilelikte düşünemedim ya 🤣 şimdiye kadar gelenler sağolsun boş gelmedi bişeyde yapmadım.ama şimdi kırkı çıktı yaparım diye beklerler diye düşündüm yoksa mutfağa zor gidiyorum .tek çocukla zor başa çıkıyorum 3 kolay gelsin valla 😊
Tek çocuk ilk yani herzaman daha zor ama. 2de biraz daha zor ama 3artik daha kolay 😄 sorumluluk artıyor ama çocuklar birbirlerini büyütüyor

Kardeşim psikolog günlük arayıp bir tur içimi döküyorum 😂😂

X